Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

2,5 V6 vs Audi A3 1,8T

LEXMAUL снимка LEXMAUL 23 май 2008 - 18:34

Спорим с един приятел за 400м. и 1км.Аз съм с Вектра Б 170 коне,той с А3 с чип и казва че е към 180 коне.Поръчах си спортен филтър на КН точно за моята кола за всеки случай...Дали ще ме дръпне?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 23 май 2008 - 18:47

Абе интересно ще е ....ама мурбото си е мурбо.....Но пък на дълго тоя В6 като тръгне, абе чакаме резултатче...
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 23 май 2008 - 18:56

 LEXMAUL, на May 23 2008, 07:55 PM, каза:

Айде без лалъжелаци...По добре ми кажи какво мислиш за гонката,че е едно кречетало и немога да му затворя устата после.


Ако А3-ката не е тотална кочина, нямаш никакъв шанс.
Отговори

LEXMAUL снимка LEXMAUL 23 май 2008 - 19:02

Забравих една важна подробност...Ауди-то е автоматик.
Отговори

vasil16 снимка vasil16 23 май 2008 - 20:02

според мен го късаш, нямам търпение да разбера резултата :whistle:
Отговори

veskonyracing снимка veskonyracing 23 май 2008 - 23:33

Карал съм Калибра с такъв мотор.Много е нервна.Ако Вектрата върви толкова много Аудито няма шанс според мен.
Аз съм за 2:0 за опела.
Отговори

BEKTPA снимка BEKTPA 24 май 2008 - 00:34

Ммм..незнам според мен ще е доста интересна гонка .. А4 с такъв двигател с Вектрата го правя палаво .. ноо за А3 вече там незнам .. ще е интересно :) :whistle:
Отговори

aMaTboP снимка aMaTboP 24 май 2008 - 00:38

Мен ми се струват на кантар нещата,но може би Ауди-то ще бие с малко турбото си е турбо
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 24 май 2008 - 07:24

и аз залагам на А3-ката
турбо му е майката
ако има възможност снимай ги да ги видим тези бегачки
че ми е дерт да ги видя
точилки ли са
Отговори

ickko снимка ickko 24 май 2008 - 09:07

 veskonyracing, на May 24 2008, 12:33 AM, каза:

Карал съм Калибра с такъв мотор.Много е нервна.Ако Вектрата върви толкова много Аудито няма шанс според мен.
Аз съм за 2:0 за опела.



Интересно... :whistle:
Аз имах Ауди А3 1.8 Турбо с чип и по същото време мой мн. добър приятел имаше Калибра V6 и го поцепвах всеки ден, още преди да сменя фабричните гърнетата, после като ги смених той вече я беше продал, но и без това нямаше смисъл... :biggrin:

Ако твоя приятел с Аудито може поне малко да кара нямаш абсолютно никакъв шанс за съжаление :thu:
Ма от опит глава не боли де :cen:
Отговори

presledvach снимка presledvach 24 май 2008 - 11:22

 LEXMAUL, на May 23 2008, 07:34 PM, каза:

Спорим с един приятел за 400м. и 1км.Аз съм с Вектра Б 170 коне,той с А3 с чип и казва че е към 180 коне.Поръчах си спортен филтър на КН точно за моята кола за всеки случай...Дали ще ме дръпне?


Аз мисля че ако ти е читав мотора ще го разцепиш, с малко може да е но ще си първи :biggrin: :cen: :whistle:
Отговори

ickko снимка ickko 24 май 2008 - 12:45

Малко започвате да приличате на колегите от БМВ форума...

6-так - ехаааа !!! :thu: :whistle:

:biggrin:

Вектра А би имала някакъв шанс с/у такова Ауди, ама Вектра Б...
Вече казах, че съм правил ПОДОБНА гонка и резултатите бяха крайно красноречиви!

А тези, които ама никаква идея си нямат и просто изказват предположение, искам да попитам на какво основание си "мислят" , че Вектрата ще бие...

По-малко коне е - и то атмосферни и е по-тежка на всичкото отгоре :cen:

Вярно не е някакъв самолет аудито, но никак не е за подценяване. Сигурен съм, че Вектрата пада С МНОГО от Астра с20хе...
А читаво с20хе с/у Ауди с чип и генариция ще е доста интересна гонка...
Отговори

Оги снимка Оги 24 май 2008 - 12:49

Тъй е, прав си!
Въпросния ЕкоСпек е хубав двигател, надежден, мощен и т.н. ама срещу по-лека ТУРБО кошница няма НИКАКЪВ шанс, особено с тоя 16 кг маховик и възможно най-дългата кутия правена от Опел .. F25
Отговори

Prilo снимка Prilo 26 май 2008 - 11:23

 Оги, на May 24 2008, 01:49 PM, каза:

Тъй е, прав си!
Въпросния ЕкоСпек е хубав двигател, надежден, мощен и т.н. ама срещу по-лека ТУРБО кошница няма НИКАКЪВ шанс, особено с тоя 16 кг маховик и възможно най-дългата кутия правена от Опел .. F25

Истини тъжни глаголиш побратиме :a049: А също и Ицко :unsure: В6 е много силен в ниските, ама маховика му е като воденичен камък, а кутията е.......беги, беги.
Турбото надува.Момента му е голям.Вектрата тежи.Някой лъжици не са за нашите усти :unsure:
Аз предвиждам лека преднина за Афдито.Примерно с 2 дължини на 400м.
И въпреки това бих се радвал да се пуснете, че напоследък чувам от други как опелджий сме се пускали само с-у коли, от които сме сигурни, че не можем да паднем :unsure:
Отговори

Tank снимка Tank 27 май 2008 - 12:46

Колега,единствено автоматика в комбинация със слабо ЗКУ ти дават шанс(минимален)според мен ако всичко и на двама ви е наред 2-3 коли разлика в полза на авудиту.
Отговори

MaXo снимка MaXo 27 май 2008 - 22:08

 BEKTPA, на May 24 2008, 01:34 AM, каза:

Ммм..незнам според мен ще е доста интересна гонка .. А4 с такъв двигател с Вектрата го правя палаво .. ноо за А3 вече там незнам .. ще е интересно :) :unsure:


Явно А4ката не е била чипната ... А3ката не е кой знае колко по-лека от А4ката ... но пък е с по-лошо челно ... така, че нещата са спорни А4 или А3 на по-дългичко ... 1км
Отговори

ickko снимка ickko 27 май 2008 - 23:01

 MaXo, на May 27 2008, 11:08 PM, каза:

Явно А4ката не е била чипната ... А3ката не е кой знае колко по-лека от А4ката ... но пък е с по-лошо челно ... така, че нещата са спорни А4 или А3 на по-дългичко ... 1км


Чипната А4-ка я биех с А3-ката с 1 кола на около 800м. (от светофар до светофар на Ботевградско след моста на Подуене) Вярно А4-ката не е много по тежка, но А3 за мен върви осезаемо повече :unsure:
Но и срещу А4 - Вектрата според мен пак няма шанс ако и двете коли са в добро състояние :unsure:
Отговори

BEKTPA снимка BEKTPA 27 май 2008 - 23:39

 ickko, на May 28 2008, 12:01 AM, каза:

Чипната А4-ка я биех с А3-ката с 1 кола на около 800м. (от светофар до светофар на Ботевградско след моста на Подуене) Вярно А4-ката не е много по тежка, но А3 за мен върви осезаемо повече :unsure:
Но и срещу А4 - Вектрата според мен пак няма шанс ако и двете коли са в добро състояние :unsure:


Мм колега имах в предвид не Вектра Б V6 а Вектра А C20XE .. а и сток А4 не можеш да ме убедиш че върви повече от вектра с ХЕ ... защото с моята съм взимал такова ауди .. ама от летящ .. не да се наредим на едно .. съвсем импровизирана гонка .. на аспарухов мост :unsure:
Отговори

stan4o снимка stan4o 28 май 2008 - 07:09

не разбрахте че в6 не е за гонки хората са го направили за удобно пьтуване затова силата му е в извьн градско но ние преврьщаме тьи наречената удобна кола в улична бегачка само с един филтьр ........................... засрамете се и стига глупости
Отговори

Prilo снимка Prilo 28 май 2008 - 07:29

 stan4o, на May 28 2008, 08:09 AM, каза:

не разбрахте че в6 не е за гонки хората са го направили за удобно пьтуване затова силата му е в извьн градско но ние преврьщаме тьи наречената удобна кола в улична бегачка само с един филтьр ........................... засрамете се и стига глупости

Абе има начин атмосферен В6 да стане звер тиранин.Дори и пипнатите ХЕ-та ще се шашкат, ама не е за всеки джоб :unsure: Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg