Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Tigra A

Tigra A - Табло

compacta снимка compacta 19 юли 2006 - 10:34

Колеги искам да ви питам. Дали може да се сложи дигиталка от кадетт гси на тиграта. И как по точно става.
Ако не става дигиталка тогава табло от астра гси дали става да се сложи и пак как става. Какво трябва да се смени и дали пасва без да се правят някакви сложни доработки.

Поздрави ! :love_opel:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 19 юли 2006 - 10:56

За дигиталка от Кадет...може, стига да поназнайваш немски...ето го PDF-a :-)
http://www.corsa-b.d.../speziallcd.pdf :love_opel:
А ако решиш да слагаш табло от Астра ГСИ...ето как са наредени кабелите по куплунзите на таблата:

Тигра:
Pin 1 - N/A
Pin 2 - N/A
Pin 3 - GRSW - instrument lights
Pin 4 - SW - +12v
Pin 5 - SWWS - Blinker
Pin 6 - SWBL - fog headlight
Pin 7 - WS - high beam
Pin 8 - BR - Masse
Pin 9 - GN - number of revolutions generator (RPM???)
Pin10 - GE (izoliran) - Airbag
Pin11 - BRBL - engine control light
Pin12 - 17 - N/A
Pin18 - BLSW - fuel gauge
Pin19 - BLWS - loads control lamp

Астра
Х21

Pin Color Function
1 n/a n/a
2 Син / бял Индикатор за зареждане на акумулатора
3 Син / червен Сигнал за скоростта
4 Кафяв Маса
5 Сив / черен Осветление на таблото
6 Син Температура
7 Син / черен Гориво
8 Зелен Оборотомер
9 Черен Импулси на запалването
10 Кавяв/червен Спирачна система (течност)
11 Кавяв / бял Ръчна спирачка
12 Кафяв / син ЕКУ
13 Черен / бял Контролна светлина???
14 Черен Импулси на запалването
15 Син / зелен Масло
16 Бял Дълги светлини

Х22
Pin Color Function
1 n/a n/a
2 Син / бял Индикатор за зареждане на акумулатора
3 Син / червен Сигнал за скоростта
4 Кафяв Маса
5 Сив / черен Осветление на таблото
6 Син Температура
7 Син / черен Горивото
8 Зелен Оборотомер
9 Черен Импулси на запалването
10 Кавяв/червен Спирачна система (течност)
11 Кавяв / бял Ръчна спирачка
12 Кафяв / син ЕКУ

Тези за Астра съм ги превеждал с програмка от Немски на английски и тогава вече са превеждани на български. Ако искаш отигиналния немски вариант - ето го ТУК
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 юли 2006 - 11:12

http://moonlord.demonnet.org/opelclub/how%...0in%20Tigra.pdf

Разгледай го, като цяло не е трудно :love_opel: Ама като гледам как ти е букса-та, ще трябва да си преправиш и цъкалото на мигачите :dancin: И това не е трудно... Поне за Мишо не беше :love_opel: :love_opel:
Отговори

compacta снимка compacta 19 юли 2006 - 11:20

Проблема е че не чаткам много немски. Но много ви благодаря. Златни сте. :love_opel:
А да знаете дали ще влезе на пласмасите там, че никаде не съм виждам тигра с табло от астра.
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 19 юли 2006 - 11:24

compacta, на Jul 19 2006, 11:20 AM, каза:

Проблема е че не чаткам много немски. Но много ви благодаря. Златни сте. :love_opel:
А да знаете дали ще влезе на пласмасите там, че никаде не съм виждам тигра с табло от астра.
 

Аз бях решил да правя точно обратното...да сложа тигрово табло в астрата :-) Според мен с малко преработка става....така и не започнах де...А иначе в единия пдф (не помня в моя, или този, който ти линкна Пацо) има снимков материал и за "пластмасовата" игра при слагането на Кадетово ЛЦД в тигъра...
Отговори

compacta снимка compacta 19 юли 2006 - 11:27

Е зако ти е от тигра пък на астра. То е отврат това табло. С тес оранжевите стрелкички. :love_opel:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 19 юли 2006 - 11:30

compacta, на Jul 19 2006, 11:27 AM, каза:

Е зако ти е от тигра пък на астра. То е отврат това табло. С тес оранжевите стрелкички. :love_opel:
 

Аз по-скоро исках да сложа от Корса Б. То е с бели стрелки. Исках да го сложа заради кръглите уреди, че ми харесват повече...За целта, обаче трябваше да купувам и датчик за скоростта, че със сигурност W=xxxx при Корса/Тигра е различно от 1111, като на Астра-та и след 2-3 седмици безуспешно търсене по моргите се отказах.
Отговори

compacta снимка compacta 19 юли 2006 - 11:34

DJ IMC, на Jul 19 2006, 09:30 AM, каза:

compacta, на Jul 19 2006, 11:27 AM, каза:

Е зако ти е от тигра пък на астра. То е отврат това табло. С тес оранжевите стрелкички. :love_opel:
 

Аз по-скоро исках да сложа от Корса Б. То е с бели стрелки. Исках да го сложа заради кръглите уреди, че ми харесват повече...За целта, обаче трябваше да купувам и датчик за скоростта, че със сигурност W=xxxx при Корса/Тигра е различно от 1111, като на Астра-та и след 2-3 седмици безуспешно търсене по моргите се отказах.
 


Че аз не мога ли ти дам мойя кат сменя двигателя. Че и таблото мога ти дам само дето е соранжени стрелки :love_opel:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 юли 2006 - 16:20

Мен пък точно оранжевите стрелки ме кефят яко... :dancin: Иначе малко игра с макетното ножче и ще си сложиш таблото, само стъклото трябва някак си да го измислиш :love_opel:
Отговори

compacta снимка compacta 19 юли 2006 - 23:29

Бе мене дизайна не ме интересува толкос. Просто няма мога си вкарвам новия двигател в обороти. Той моя свършва на 7 хиледи. Другия вариант да си купя външен от онес с лампичката. Ма ще дам повече пари и ще ми пречи. :love_opel:
Отговори

vesss снимка vesss 30 май 2008 - 14:30

Здр преди няколко дни влезнах в една доволна дупка с малко по висока скорост и какво в крайна сметка се оказа че ми е изгоряло осветлението на оборотомера и резервоара,работи само на температурата и до половината скоростомер.Каде е проблема лесно ли се отстранява мога да ли сам да се справя или трябва да я карам на сервиз,
мерси за помоща
Отговори

mimo1 снимка mimo1 30 май 2008 - 14:42

Можеш и сам отзад са 3 крушки при теб са изгорели 2
Отговори

Рошко снимка Рошко 30 май 2008 - 14:55

Kолега, ето сайт с картинки (ако знаеш немски, може и текста да ползваш), откъдето да видиш как се свалят таблото, стрелките и как се сменят лампичките: http://www.blauertac...l/tig/index.htm
Отговори

vesss снимка vesss 30 май 2008 - 15:13

мерси много сега ще го погледна

лошото е че моето табло не е такова а е с оборотомер ? кво да правя сходно ли е ? аа как да стигна до балото и трябва ли да го вадя цялото
Отговори

vesss снимка vesss 30 май 2008 - 17:26

хмм каде избягахте помогнете де
Отговори

vesss снимка vesss 30 май 2008 - 18:27

помогнете моля вии.
Отговори

anew снимка anew 31 май 2008 - 07:40

Попринцип е много лесно! някъде по форума имаше как се сменят тия крушки но на Корса а таблата са еднакви и на тигра и на корса!
При мен беше така, ама друснах в друга дупка и се оправи..
После си ми изгора една крушка и нямаше оправия!
20 лв на сервиз за 30 мин свалиха таблото, сложиха крушка и закачиха обратно таблото.
Лесно е ама е много връткава работа, така че не си струва сам да се мъчиш.. иди да ти го оправят!
на мен ми зеха 20 лв, ама аз много бързах не ми се чакаше а те имаха коли да правят, та може и по малко да ти земат ако не даваш зор!
Отговори

Ivaylo Daskalov снимка Ivaylo Daskalov 31 май 2008 - 13:07

на Corsa таблото е същото споко аз лично съм го разглабял много е лесно
И мойто табло е с обортомер и мога да ти кажа че нямат разлика с тези без обортомер зора е докато махнеш жилото на километража отам нататък вече е лесно ,лампите се виждат те са със цокулче и лесно се развиват , а самите крушки ги има във всяка бензиностанция и стуват около 20ст.едната
не си заслужава за такова нещо да ходиш в сервиз и да те обрулят лесни 20 лв като можеш да дадеш максимум за крушки 1лв.:)) :mhihi:
Отговори

vesss снимка vesss 31 май 2008 - 15:43

хаха в началото и на мен ми беше така влезнах в дупка едната загасна влезнах с друга оправи се и в трятата ми изгаснаха и двете и от тогава нямам осветлениее нз чудя се но маи ще я закарам на сервиз да я видятт мн ме дразни така
Отговори

vesss снимка vesss 04 юни 2008 - 19:26

приатели сам си го направих 3 крушки ми бяха заминали смених ги и сичко светна.който има подобен проблем да пита ще помагам
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg