Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Споделeте мнения за Астра Ф 1997г X16XEL ECOTEC

Krasmeto снимка Krasmeto 25 януари 2011 - 12:14

Продадох си корсата и ми предлагат въпросната АСТРА, ако може да споделите мнение за мотора най-вече, ще съм много благодарен.
Мнението беше редактирано от Krasmeto: 25 януари 2011 - 12:15
Отговори

vladkata снимка vladkata 25 януари 2011 - 12:23

Само негативни мнения сам чувал и чел за него просто голяма масларка по-добре вземи с друг мотор. :confused:
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 25 януари 2011 - 12:29

Бягай надалече от този двигател. Точка.
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 25 януари 2011 - 12:36

А с търсачката пробва ли? Сигурен съм, че ще намериш материал поне за два дни четене.
Успех с избора на кола!
Отговори

vladkata снимка vladkata 25 януари 2011 - 12:40

 tonkata92, на 25 Jan 2011, 12:36, каза:

А с търсачката пробва ли? Сигурен съм, че ще намериш материал поне за два дни четене.
Успех с избора на кола!


Материала ще е как се прави основен ремонт за запеклите маслени сегменти ,че никой не минава само с гумички и разликата за цената на основен ремонт в различните сервизи . :confused:
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 25 януари 2011 - 19:22

Както колегата по-горе писа - Бягай на далеч от този мотор!!! :confused:
Отговори

kitcho снимка kitcho 25 януари 2011 - 21:29

Е к`во му е на мотора ? За семейна кола си е добре ...
Отговори

Shades снимка Shades 25 януари 2011 - 21:35

Стига да не запекат сегментите, да не стане елипса на цилиндъра и т.н. "любими" за XEL-a преживявания. При Astra G е оправен, обаче при F-ката е тото ...
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 25 януари 2011 - 21:36

 Shades, на 25 Jan 2011, 21:35, каза:

Стига да не запекат сегментите, да не стане елипса на цилиндъра и т.н. "любими" за XEL-a преживявания. При Astra G е оправен, обаче при F-ката е тото ...


При астра Г след 2000-2002 г.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 25 януари 2011 - 21:50

Има лек и за тях :confused:

Скоро ще започна да предлагам едни продукти, които се справят с тези проблеми.

Преди два дни тествах на една Зафира и резултата е доста добър, аз като скептик доста негативно подходих но явно работи - ще знам след известен брой километри. Имам клиент с вектра Б 97.г с този мотор, и си хапва масло, ще тествам и на неговата, ще знам дали може да ги борим тези проблеми :thu:
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 25 януари 2011 - 22:46

Да предложа и моя екотек 95набор за тестов автомобил ,колега Бижев :confused: (шегичка)
Наистина се надявам да има подобрение след опитите :)
Ще следя форума за резултати..
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 26 януари 2011 - 00:34

Карал съм Астра Г с X16XELP :confused: мотора... К'во да ти кажа?!? Болни ми се виждат. От астма. Много се задъхват. А и си обича по-мазничкото (т.е. масълце).
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 26 януари 2011 - 00:34
Отговори

raptor99 снимка raptor99 26 януари 2011 - 12:47

Колега,
Имаш право на личен избор, но както казаха другите колеги, те си имат свое виждане!
Аз лично 2 г карам точно такъв модел - италианка, 1997 г. и за сега (да чукам на дърво дано и за в бъдеще) нямам нито един от изброените по-горе проблеми! Нито масло харчи, нито се задъхва, нито нищо! 200 си ги стига без проблем (зевзеците да не почват веднага да питат да не се отнася за температура! За км/ч се отнася!!!). Истината е, на какво случиш! Може да си вземеш и Ферари (примерно), но няма гаранция, че и то няма да изпуши от някъде!
Важното е да караш "умно", да си следиш колата и да я държиш винаги в изправност. Другото само си идва!
Пожелавам ти безавариен път, не зависимо на какъв автомобил се спреш :confused:
Отговори

boichev снимка boichev 26 януари 2011 - 12:55

Колега, а защо не си вземеш астра със C18XE ? :confused: Поздрави.
Отговори

Krasmeto снимка Krasmeto 27 януари 2011 - 17:57

Благодаря на всички който писаха. От написаното до тук се отказах от колата. Ще помисля за друг мотор дане е ЕКОТЕК. Пак благодаря на тези който ми писаха в темата. :) За ключ!!!
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 27 януари 2011 - 18:51

 Krasmeto, на 27 Jan 2011, 17:57, каза:

Ще помисля за друг мотор дане е ЕКОТЕК.


Не е проблем да е екотек мотора - просто да не е въпросният 1.6(масларката) 1.4 е добър варянт, макар и малко позмъчен. Или си вземи х18хе/1(л) или ако намериш читаво Ц18ХЕ, от което смея да твърдя, че съм много доволен и определено е много здрав двигател!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg