Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

OP-COM USB B2

_Borko_ снимка _Borko_ 07 юли 2015 - 06:11

Колеги, загубих си диска за OP-COM и сега като включа кабела и ми изписва липсващ USB драйвер. Какви ли не драйвери на качвах и все не става. Даже накрая ползвах и програми като driverpack solution и пак нищо. Само дето умазах Windows-а та се наложи да го преинсталирам. Липсващия драйвр е за устройство OP-COM USB B2. Моля ако някой знае решение да сподели.

Поздрави!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 07 юли 2015 - 06:23

В раздел платени обяви намери колегата Терзов продава оп-коми скенери и други със сигурност ще ти помогне.
Отговори

xbmx снимка xbmx 07 юли 2015 - 13:48

Привет колега . Коя версия ти е ОП-Кома ? Пише го на него .

Ето ти мойте драйвери:


Драйвер - дай му "Run as Administrator"

Начин на инсталиране

Виж го и това:

Цък


Поздрави Георгиев.
Мнението беше редактирано от xbmx: 07 юли 2015 - 13:54
Отговори

_Borko_ снимка _Borko_ 07 юли 2015 - 19:01

За съжаление не го пише. Даже го отварях за да видя дали не пише нещо на чипа. С този драйвер се изчисти грешката в девайс мениджъра и тъкмо се зарадвах, пускам OP-COM-а и пак инсталирайте си USB драйвер.
Защо питаш коя версия е? За всяка версия ли си има отделен драйвер?
Отговори

silver_zafira снимка silver_zafira 03 февруари 2018 - 13:20

Зсравейте колеги,моля за съдействие от ваша страна за USB Driver за ОP COM, правя нужните стъпки чрез Device Manager но пак не се получава и не ми ги разпознава и ми изписва USB Port USB Driver. Програмата я свалих от тук: http://op-com.hu/Downloads_EN.aspx
Благодаря!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 февруари 2018 - 19:34

 silver_zafira, на 03 февруари 2018 - 13:20, каза:

Програмата я свалих от тук: http://op-com.hu/Downloads_EN.aspx
Благодаря!

Как я активира?
Отговори

silver_zafira снимка silver_zafira 04 февруари 2018 - 11:23

Инсталирах я и я стартирах и тя тръгна но при натискане на някой от функциите ми изписва: Please connect your interface to the USB Port, or install to the USB Driver
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 февруари 2018 - 15:49

Ето ти "диска" на Оп-кома:
http://www45.zippysh...aYIYd/file.html



Вътре съм сложил още една версия, която работи на "китайците". Папката е OP-COM 100219a EN
Отговори

silver_zafira снимка silver_zafira 04 февруари 2018 - 17:04

Колега Д-и-м-о-в с твоята програма ми излиза тази грешка: sorry but a fatal error ocured! Please contact developeр. Какво става с този оп ком та немога да го подкарам,колеги помагайте
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 февруари 2018 - 18:38

Деинсталирай всичко+ драйверите, ако дори си сложил няколко подред.
Тогава почни отначало . От къде ти е кабела? От България или от Китай ?
Щом си се мъчил с тия най-новите от сайта, може да си "опитлал" нещо компа.
Пробвай за по-сигурно на някое XP, на друг компютър, на който не е бил слаган кабелът.
И двете версии работят при мен с платка "opcom_new" надпис на нея.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 февруари 2018 - 21:35
Отговори

silver_zafira снимка silver_zafira 04 февруари 2018 - 21:27

Кабела ми е от България, пробвам на windows 10 но днес пробвах и на windows 7 и пак ми даде същата грешка, а преди си вървеше на xp-то.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 февруари 2018 - 21:47

Намерих това за теб. Гледай внимателно.
https://www.youtube....h?v=G7ibAYDmSr0

Ако ли не стане, просто се връщаш на XP .. и това е.

Другият вариант е с две системи на лаптопа. Първо слагаш 7-цата на някой дял. После слагаш XP на друг дял и така ще имаш менюто на 7-цата да си избереш нея или XP-то да стартираш. Дано не се бъркам и да е обратния ред.
Лесно и вкусно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 февруари 2018 - 22:05
Отговори

Opeldak снимка Opeldak 09 ноември 2018 - 18:33

Може ли някой да ми изпрати работещ 1.70 firmware в .hex и/или .ocfd формат?
Бях с такъв на моя Op-com, но го затрих с v1.39 през OCFlash-ера. Може да я "дъмпнете" от Оп-ком-а чрез OCFLASH FW, моля ! :)
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 ноември 2018 - 16:45

Може,ама защо трябва да пишеш в няколко теми?
https://dox.abv.bg/d...?id=28fa23ce4f# - Линк за сваляне
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 10 ноември 2018 - 22:53

Аз пък търся версия 1.99 в hex или колега софиянец от чийто кабел да я прочета.
Отговори

Opeldak снимка Opeldak 12 ноември 2018 - 17:35

 ivan_pop, на 10 ноември 2018 - 16:45, каза:

Може,ама защо трябва да пишеш в няколко теми?
https://dox.abv.bg/d...?id=28fa23ce4f# - Линк за сваляне


Благодаря ти! Аз си свърших работа и с v1.45.
Защото бях инвестирал пари в разни части и трябваше да ги подкарам. Но по-рано оплесках нещата с FW версиите, после инста-/деинсталирах софтуера, драйвъри и т.н, т.н. Малко се изнервих и .. писах на 2 места. Сега вс е точно. Ще си взема бележка!
Отговори

fireballplam снимка fireballplam 24 януари 2019 - 17:01

Здравете,някой има ли работеща версия на 150406b_EN или някакви идеи как да я активирам? Изтеглих я от сайта на OP-COM, но не разпознава кабела, иначе с по-ранните версии на OP-COM кабела си работи.Може и на лично съобщение.Благодаря предварително!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 януари 2019 - 20:50

 fireballplam, на 24 януари 2019 - 17:01, каза:

Здравете,някой има ли работеща версия на 150406b_EN или някакви идеи как да я активирам? Изтеглих я от сайта на OP-COM, но не разпознава кабела, иначе с по-ранните версии на OP-COM кабела си работи.Може и на лично съобщение.Благодаря предварително!

Тази версия Руснаците я активират срещу заплащане.Ама софта като не вижда кабела,няма как да стане!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 25 януари 2019 - 11:46

 silver_zafira, на 04 февруари 2018 - 21:27, каза:

Кабела ми е от България, пробвам на windows 10 но днес пробвах и на windows 7 и пак ми даде същата грешка, а преди си вървеше на xp-то.

Колега за да ти работи ОПКОМ-а с Уин 10 трябва самиия фърмуер да е определена версия. Аз съм с Уин 10 и след разпитване само 1,99 май бачка с 10-ката. Купих си 1,99 но със софта който е на диска не ставаше и затова си дръпнах от руските сайтове регистрирана версия която работи.
Отговори

sdonio снимка sdonio 25 януари 2019 - 12:18

 JorkataG, на 25 януари 2019 - 11:46, каза:

Колега за да ти работи ОПКОМ-а с Уин 10 трябва самиия фърмуер да е определена версия. Аз съм с Уин 10 и след разпитване само 1,99 май бачка с 10-ката. Купих си 1,99 но със софта който е на диска не ставаше и затова си дръпнах от руските сайтове регистрирана версия която работи.


Колега, може ли на лично да ми изпратиш линк откъдето си свалил тази версия? Благодаря ти предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg