Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Ремонт на PSG5 на ГНП Bosch VP44

milennyc снимка milennyc 08 януари 2012 - 14:52

 свилен, на 21 декември 2011 - 10:15, каза:

здрасти колега
прочетах въпроса ти за помпата , аз съм от варна и имам същата кола със същата помпа. все още нямам проблем със нея но всичко става , та въпроса ми е след като вече знаеш каде в варна ги отремонтират да ми дадеш малко повече инфо.. аз чух за цени от порядака на 150-300лв. само че незнам каде. много благодаря предварително


Мога да съм полезен на колеги от Пловдив и около Пловдив за повече инфо на Л.С
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 януари 2012 - 18:05

за Кърджали и региона може да се обръщате към мен ако искате, инфо на ЛС разбира се...
Отговори

vodkasmirnoff снимка vodkasmirnoff 11 януари 2012 - 13:51

Здравейте, преди няколко дена моята кола умря в движение Opel Vectra B 2.0 дизел 1.6V 1999 г.
Докато трагвах от сфетофара спря, запали 2 пъти за по 2 минути и умря изтощих акумолатора от въртене :)
Отидох на един сервиз и ми казаха че помпата няма налягане, но не са сигурни че е от там тъй като нямат софтуер да я закачат и да видят грешката.
Аз съм от Бургас и се га я закарах в BOCH сервиза по пътя за кв. Лозово. Разбрах че в Лозово правили помпи и отидох да питам за всеки случай дали ги правят но ми казаха че не правят точно моята помпа. И сега чакам да кажат от BOCH какъв е проблема дали наистина е от помпата но ми казаха че евентуално ремонта е 1400 лв. на тази помпа (което за мен е абсурдно много - тези пари ги нямам !) И моето питане е следно да ми кажете някъде в Бургас да я ремонтират или колегата от Пловдив да даде насоки как да е пратя при него с еконт какви пари за ремонта и за колко време ще стане евентуално. Защото ако е от тази помпа ми се налага пак да я тегля до другия сервиз да я свалят да я пращам да чакам да се направи и пак да я сложат. За това ако има някой които ги прави в Бургас да ми дадете кординати за да избегна целия процес и само да закарам колата до него и той да го направи... ест. ще си платя за демонтаж и монтаж.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 януари 2012 - 17:33

 vodkasmirnoff, на 11 януари 2012 - 13:51, каза:



-Колега, ако не си сигурен, че ще успееш сам.. намери си някой да ти свали ГНП-то, след като си готов да го пратиш по куриер.. все-тая ако питаш мен, да ли ше е в Пловдив или друго място. Разгледай темата (настоящата) вярвам ще откриеш ПОНЕ 2-МА дето вероятно ще свършат работата кадърно и за цифра, далеч по-малка от обявената в 'официалните сервизи'. Кофти ситуация като цяло, мислил съм си го доста пъти.. ако не дай Боже сдаде багажа - свалям и пращам на някой от колегите тук. :icon_wink2:
Отговори

vodkasmirnoff снимка vodkasmirnoff 14 януари 2012 - 15:24

Здравейте отново, съжалявам за късния си отговор. В случая се отървах не е помпа а въздух в горивния филтър, първия майстор ми изкара акъла но в BOCH са кадърни за което евала на хората разбират си от работата отървах се само с 10лв. за обезвъздушаване. Моя съвет е не ходете при хора без техника и доказан опит!
Отговори

tanyo снимка tanyo 26 февруари 2012 - 18:43

Здравейте, в петък се случи и при мен подобно нещо. Спрях, оборотите на двигателя паднаха и изгасна, повече не запали.При отваряне на горивния филтър, пое въздух и беше празен. Майсторът ми каза,че е за смяна ГНП.Помогнете ми, какво да направя:да свалям ли помпата за ремонт или може да има друга причина за проблема.Маркучетата за обратната нафта са здрави.
Отговори

IcKoU снимка IcKoU 27 февруари 2012 - 17:45

Колеги, да ви питам значи направих въпросното запояване, но като го замериха и показа, че дава контакт между управлението и масата. т.е между малката пъпка и голямата до нея възможно ли е да се е разтопило там и да се се слели? По мои разсъждения не би трябвало след като там се получава голяма температура, но все пак да питам по компетентни от мен. Благодаря ви много !
Отговори

milennyc снимка milennyc 08 март 2012 - 07:53

 IcKoU, на 27 февруари 2012 - 17:45, каза:

Колеги, да ви питам значи направих въпросното запояване, но като го замериха и показа, че дава контакт между управлението и масата. т.е между малката пъпка и голямата до нея възможно ли е да се е разтопило там и да се се слели? По мои разсъждения не би трябвало след като там се получава голяма температура, но все пак да питам по компетентни от мен. Благодаря ви много !


Има си диагностика за тази цел..... дали ГНП е за смяна.... или е за ремонт. Ако искаш се обади или на Л.С
Отговори

Гостkacamunski_* 04 април 2012 - 23:49

здравейте колеги нов съм във форуума и ще помоля да ме извините ако правя грешки. Карам вектраБ 2000 DTL 98г.
Вчера запали и на 10метра изгасна, от тогава няма палене. От 4 часа чета форуума и вече съм на 95% сигурен че е ГНП. От начало ми се стори че смяната на транзистора е проста работа, ама невидях никой да се похвали че кара след това. Въпроса ми е да може да смъкна блока за управление и да го изпратя с куриер на майстор и след това да си го монтирам, И възможно ли е човек който може да отремонтира блока на сносна цена да ми пише на имеил и аз да се свъжа с него.
Отговори

esil2 снимка esil2 05 април 2012 - 17:48

Как разбра че причината за непаленето е помпата. Виж първо има ли нафта в филтъра, да не смуче въздух от някъде.
Отговори

Гостkacamunski_* 06 април 2012 - 12:19

 esil2, на 05 април 2012 - 17:48, каза:

Как разбра че причината за непаленето е помпата. Виж първо има ли нафта в филтъра, да не смуче въздух от някъде.

ПОДАДОХ И НАФТА ДИРЕКНО В ГНТ ПОД НАЛЯГАНЕ И ПАК НЕЩЕ
Отговори

Гостkacamunski_* 08 април 2012 - 21:43

Колеги намерих точния човек за ремонт на гадната помпа, слага точният транзистор без да дупчи и да го изкарва навън, изпълнението е наистина майсторско, сложих блока и колата запя. Освен това, НАЙ-ВАЖНОТО разбран пич, без да се надува и да се пъчи като пуяк. За хора от Велико Търново и региона той е човека казва се Станислав "Стъки", за повече инфо пишете ми на личен. А който иска да плюе по този мотор, но на мен си ми харесва и все пак ремонта на помпата ми излезе колкото смяна на ангренаж на кола с ремък
Отговори

dth_user снимка dth_user 09 април 2012 - 09:33

Малко информация за любопитни и куражлии : http://faqpatrol.ru/remont-vp-44.html
Отговори

Гостivozet_* 10 април 2012 - 19:58

 dth_user, на 09 април 2012 - 09:33, каза:

Малко информация за любопитни и куражлии : http://faqpatrol.ru/remont-vp-44.html


Красива цена е сложил! :smile3560: Цяла кола ще вземеш за тези пари. :biggrin:
Отговори

Гостlaridari_* 17 април 2012 - 15:12

Може ли да ни насочш каде е това място че ми искат 1400лв за ремонт на ГНП ако е от него изобщо.
Отговори

esil2 снимка esil2 17 април 2012 - 17:06

Е що бързаш да правиш помпа като не си сигурен дали е развалена.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 28 април 2012 - 21:13

Здравейте,
След едномесечна борба със въздуха, установих, че засмукването на 100% идва от ГНП-то. За да съм сигурен прилагах различни техники за установяване на причините, довели до изпразване на горивото от ГНП и горивопроводите. Както е в реда на нещата при този дизел с VP44 най-накрая изгорих крайното стъпало на управляващия блок. Прибягнах до услугите на Кирил. Човека беше отзивчив и веднага се зае с ремонта. Радостта в очи ми блестеше.... Казах му, че освен ремонта на ел. блок искам да ми сменят и всички уплътнениия по помпата, защото от нея засмуква въздух. Дейностите, които той каза че е извършил бяха - ремонт на PSG 5, смяна на уплътнения ,центровка на стенд и демонтаж/монтаж на VP44. След ремонта колата вървеше, както и преди – нормален разход и вървеж , но, както винаги има и едно голямо НО. Колата не запали на следващия ден и на по-следващия и т.н. ПРИЧИНА – ВЪЗДУХ. Последваха многобройни диагностики и всички водеха до ГНП. Последва разговор с Кирил, който ми заяви, че сменя тези уплътнения, които изпускат при тест на стенда. БЕЗУМИЕ! Разчитах, че майстора ще смени целия комплект уплътнения, който се предлага от BOSCH, както е и редно. Проведох среща с Кирил, на която същия ми заяви, че PVC – горивопроводите( същите са оргинално поставени) трябва да се сменят с гумени маркучи, кутията на горивния филтър е дефекрирала и следва да се замени(същата е проверена и е изправна), на изходящия горивопровод от ГНП има възвратен щуцер който рябва да се замени (същия е трябвало да се провери при теста на ГНП, защото и от него зависи налягането в ГНП) и куп други странни изказвания. Като видях,, че проблема няма да ми се реши от Кирил, прибягнах до услугите на сервиз. Там за едно денонощие локализираха мястото за засмукване на въздух – пробка на ГНП. Проблема беше отстранен без да се налага демонтаж/монтаж на ГНП. ,,На този технологичен отвор (пробка) не са били сменяни уплътненията и не е бил почистван” – бяха думите на хората от сервиза
Изводите си ги направете Вие.
Отговори

asensio снимка asensio 01 май 2012 - 02:21

Значи се оказва, че ти си плащаш за нещо, а се оказва че половината работа не е направена. Човека се е справил с електрониката, това е добре. Но защо не е сменил 5 уплатнения а 3... е това не го рабирам. За 5 лева разочароваш хората тотално. И съм сигурен че е нямало да се пазариш за тия пусти 5 лева. То човек като закъса така, само иска да се оправи колата, готов е на всичко. Радвам се че си я оправил в крайна сметка и колата върви.

Поздрави. И се извинявам за офф-а.
Отговори

pepihan снимка pepihan 11 май 2012 - 08:51

 bojo06, на 28 април 2012 - 21:13, каза:

Здравейте,
... Там за едно денонощие локализираха мястото за засмукване на въздух – пробка на ГНП. Проблема беше отстранен без да се налага демонтаж/монтаж на ГНП. ,,На този технологичен отвор (пробка) не са били сменяни уплътненията и не е бил почистван” – бяха думите на хората от сервиза
Изводите си ги направете Вие.


Колега, много добре, че си оправил колата, но може ли да споделиш по- подробно за тази пробка ако я знаеш къде се намира, защото и на други колеги може да дърпа въздух от там.
Поздрави
Отговори

bojo06 снимка bojo06 11 май 2012 - 10:23

Кой ти дава точен отговор? Печалбата на майсторите е голяма, освен това не плащат и данък на държавата! Все пак това е пазарна ниша.
На самата помпа има три такива.Достъпа до единия отвор е невъзможен без да се сваля самата помпа, защото е м/у ГНП и двигател, значи остават другите две.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg