Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Дайте идея!

Petko Astra 1.8 снимка Petko Astra 1.8 25 февруари 2009 - 21:40

Здравейте колеги. Имам едно малко проблемче. Астра Ф 1.8 16 клапана с климатик. На водният радиатор, точно отгоре, кудето има едно оребрение на пластмасовият колектор на радиатора, ми таи антифриз. Дайте идея как мога да го залепя. Пробвах със поксипол, но се отлепя на коричка.
Мерси предварително
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 25 февруари 2009 - 22:56

Пробвай с пластмасова заварка - ако те бива с поялника или имаш познат дето лепи брони.Но ако не си сигурен в себе си,можеш да си навлечеш по-голяма беля.Иначе има двукомпонентно лепило Bison,но се съмнявам ,че и то ще издържи.Това се лекува с нов радиатор,лошото е ,че при нас с климатиците той си е цифра.Поздрави :icon_smile2:
Мнението беше редактирано от vectra_rules: 25 февруари 2009 - 22:56
Отговори

vasil16 снимка vasil16 25 февруари 2009 - 23:17

Колега, аз имах подобен проблем с радиатора на старата астра - беше се пукнало коляното точно на сгъвката където излиза от радиатора и отива към двигателя, това се получава вследствие на стареене и от вибрациите на двигателя. Не е задължително да сменяш целия радиатор, аз отидох на сервиз за радиатори и подмениха пластмасовата част на радиатора с алуминиева. Успех, дано съм ти бил полезен
Мнението беше редактирано от vasil16: 25 февруари 2009 - 23:18
Отговори

sauber снимка sauber 26 февруари 2009 - 00:04

 vasil16, на 25 Feb 2009, 11:17 PM, каза:

Не е задължително да сменяш целия радиатор, аз отидох на сервиз за радиатори и подмениха пластмасовата част на радиатора с алуминиева.


Това или нов радиатор...
Всичко останало е загуба на време и средства с резултат моментно закрепване на ситуацията.
Лошото е, че не се знае този момент колко продължава и вероятността да те остави на най неподходящото място е доста голяма.
Отговори

ruci снимка ruci 27 февруари 2009 - 15:52

 sauber, на 26 Feb 2009, 12:04 AM, каза:

Това или нов радиатор...
Всичко останало е загуба на време и средства с резултат моментно закрепване на ситуацията.
Лошото е, че не се знае този момент колко продължава и вероятността да те остави на най неподходящото място е доста голяма.



Колегата е прав. Това са само временни решения , и не се знае къде ще те остави на път. Истината е нов радиатор.Аз преди 4 месеца смених на моята Астра за 125лв. но тя е без климатик. За твоята е някъде двоина цена. И не се лажи за втора ръка, при тях човек лесно се заблождава . Слагаш го пълниш -всичко е на ред, но когато попаднеш в задръстване и загрее повечко ,тогава протича като лейка.
Отговори

bvel снимка bvel 27 февруари 2009 - 17:13

Колега, опитай отново с поксипол но преди залепването надрраскай пласмасата с по едра шкурка и почисти хубаво с кореселин,вече от една година съм го залепил и за сега няма теч .:icon_smile2: :icon_wink2: :mhihi: .
Отговори

mart снимка mart 03 март 2009 - 13:16

както каза колегата bvel похиол един приятел на кадета си купи нов радиатор че стария му се спука и няма и година и тоя се спука пластмасата и си го залепи с похипол и вече сигурно 4 месеца си кара така няма проблеми. Успех и Поздрави
Отговори

Petko Astra 1.8 снимка Petko Astra 1.8 03 март 2009 - 20:04

Благодаря за съветите. Смятам през почивните дни да пробвам с поксипол с едра шкурка и кореселинче, а в последствие да намеря алуминиев колектор някъде по магазините.
Благодаря Ви много
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg