Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Ръчна спирачка на Омега А

maistora83 снимка maistora83 21 юни 2011 - 22:48

Здравейте,колеги.От доста време насам не ми работи ръчната спирачка на Омегата. От година на година аз все не я правя защото не я използвам. Но когато минавам технически преглед става лошо.Започват да ми ги говорят едни за тази спирачка ама си минавам преглед де.Та сега съм решил да бъда изправен. Значи накладките са ми нови.Всичко е регулирано по книга и въпреки това спирачката ми не държи.Дайте ми съвет какво да правя.Жилото се движи нормално.
Отговори

Sandman снимка Sandman 25 юни 2011 - 13:57

А жилото натегнато ли е колкото трябва?
За да не държи, значи все пак нещо не е като по книга :icon_wink2:
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 17 април 2012 - 17:36

Доколкото знам,ръчната е като при барабанните спирачки.Тоест със челюсти,миналата седмица си сменях накладките отзад и огледах добре,жилото е закачено за едно малко рамо зад ламарината.Сваля се апарата,Сваля се диска и би трябвало да се открият просволутите челюсти.Не съм сигорен дали е така,не съм свалял диска но мисля да го направя в най-скоро време защото и моята не държи.Ще снимам и ще кача снимки тук.
Отговори

forastero снимка forastero 10 май 2012 - 21:40

Колега, не знам дали ще излезе препратката, но аз си регулирах ръчната спирачка и писах в един друг форум. Като гледам снимките, системата е същата. И друго-спирачния апарат е хубаво да се връзва с една телчица или каквото има за купето-да не виси върху спирачния маркуч.

http://bmwpower-bg.n...%D0%B0#p3278391
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg