Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Избор на Vectra C бензин

JorkataG снимка JorkataG 21 септември 2019 - 13:41

Само дето авгокъщата е софийска. Може да се намира и в София каляската.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 септември 2019 - 14:00

 JorkataG, на 21 септември 2019 - 13:41, каза:

Само дето авгокъщата е софийска. Може да се намира и в София каляската.


А така. Кой не гледа. Да ходим да я гледаме утре :mhihi:
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 септември 2019 - 14:01

Бегайте да я видите.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 21 септември 2019 - 14:05
Отговори

benzy снимка benzy 21 септември 2019 - 20:15

Няколко неща ме глождят...
1вото, че си купих кола купувана и карана в БГ... и тва нищо не значи :)
Преди поне 7 години са спрели да я карат в оторизиран сервиз тая кола, от тогава я камилата я камиларя

2рото, смяна на веригата и още куп неща само 2000 км преди да шитнеш кола е неоправдан разход, тоест или не е сменяна, или след това нещо рязко се е стаковало и колата прави ядове. Разбира се може да е умрял и далечен чичо милионер и да е купувано нещо много по-добро

3тото, че регистрирана кола се е появила в автокъща, гледам ги с огромно подозрение. Подобна сделка се прави само когато бързаш да се оттървеш и си склонен да жертваш пари. Вероятно е замяна, ама за да стигнеш до бърза замяна вместо продажба има нещо. Съчетавайки точка 1 и 3 излиза, че собственика е прежалил с лека ръка едно 1500-2000 лева за да се оттърве.

Струва си да се погледне, защото е евтина, но трябва дълбоко ровене за да се стигне до проблема, почти сигурно има такъв и да знае човек с какво се захваща.
Мнението беше редактирано от benzy: 21 септември 2019 - 21:07
Отговори

Коцето снимка Коцето 22 септември 2019 - 09:19

И малък въпрос от мен, допускате ли официален сервиз да манипулира данните - сервизна книжка и цялостна история на един автомобил? Изобщо възможно ли е това, на теория и на практика? Известно ми е (специално за Опел) че сервизна история се "споделя" между сервизите в БГ задължително от 2012г., преди това не са били задължени т.е. информацията е само в сервизите в които е обслужвана колата. Какво се получава обаче, набелязвам кола в София продавана от дилър - обаждам се и ми пращат снимка на сервизната книжка от където се виждат естествено само нормалните сервизни обслужвания, смяна масло, филтри, спир. течност и други такива. За мен беше важно да видя километрите и Вин номера, до тук добре. Сега ми е интересно ако отида в оторизиран сервиз в Бургас и поискам сервизната история дали ще е адекватна и достоверна ако сервизът от София е манипулирал нещо след като е решил да продава автомобила на клиента си. Още нещо: сервизната книжка има номер, ако са решили да я сменят дали номера е отразен някъде в сервизната история за да се улови шашмата?
Хайде стига с моята параноя, чакам запознати да споделят дали са възможни такива магарии!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 септември 2019 - 10:32

Шашмата не се прави за да се хване.
Колата щом е в автокъща и е регистрирана значи е продадена доста ефтино. Не виждам кой джамбазин ще брои 4к за да я продаде за 4,6к. Има нещо гнило в системата.
Отговори

benzy снимка benzy 22 септември 2019 - 10:49

 Коцето, на 22 септември 2019 - 09:19, каза:

И малък въпрос от мен, допускате ли официален сервиз да манипулира данните

На теория споделянето на данни между сервизите би трябвало да е, чрез общ сървър, така че ако някой иска да нанесе корекции сигурно влиза само в една база данни и на теория е възможно... но ми се струва твърде много разправия за една дърта кола особено с подмяна на сервизната книжка и т.н и т.н.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 септември 2019 - 12:48

Кола от автокъща се връща като се взема нова, да ти приспаднат от сумата. От там натам какво ти разправя джамбазина е божа работа дали е вярно. Най-вероятно и той не знае.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 22 септември 2019 - 14:20

 Ne6to Smisleno, на 22 септември 2019 - 12:48, каза:

Кола от автокъща се връща като се взема нова, да ти приспаднат от сумата.

Имаш предвид друга кола, а не нова. Нова кола само от официален дилър. Имайте предвид, че автоджамбазите дерат кожи и ако една кола я предлагат за 4- 5 хилки са дали за нея не повече от 2-3.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 септември 2019 - 14:31

 zdravkop, на 22 септември 2019 - 14:20, каза:

Имаш предвид друга кола, а не нова. Нова кола само от официален дилър. Имайте предвид, че автоджамбазите дерат кожи и ако една кола я предлагат за 4- 5 хилки са дали за нея не повече от 2-3.


Тъй де. Друга, по-скъпа. За нас българите нова кола е повече такава дето ни е нова за нас :smile3560:

Ами да. Един приятел си купи пежо 301 ново от пежо и им върна хуйдай купе, като му го оцениха на 2000 лв, а струваше сигурно поне 4/5. На човека не му се занимаваше и така. Разкара едната и си освободи място в гаража за другата. Това не означава че беше лоша.
Отговори

benzy снимка benzy 22 септември 2019 - 18:06

 Ne6to Smisleno, на 22 септември 2019 - 14:31, каза:

Един приятел... като му го оцениха на 2000 лв... не му се занимаваше...Това не означава че беше лоша.

Да де, но това са единици такива. Като гледам как ударена кола, дето нищо не става от нея я държат с години, с надеждата да продадат нещо вместо да се оттърват от нея на вторични... обикновено до замяна се прибягва само когато и ти си знаеш, че колата ти не струва и се надлъгваш с джамбазина :)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 22 септември 2019 - 19:48

Бенз, тук изобщо не си прав. Никой не се надлъгва с джамбазина- просто искат да се отърват от колата, макар и на загуба от 1500- 2000 лв. Джамбазите много добре знаят коя кола колко струва и колко могат да изкарат от нея. В автокъщите оставят коли хора, които не ги бърка да загубят 2 хилки- или имат достатъчно за друга кола и вече са спазарили другата, или гледат да се отърват от колата на всяка цена. Затова регистрирана кола от автокъща трябва да се гледа с повишено внимание.
Отговори

Калчо снимка Калчо 03 октомври 2019 - 21:08

Скъпи съфорумници, върнах се отново в начално положение.
Акорд 7,2.4 бензин.
Проблемът е, че с този мотор почти няма ръчки,всичките коли са автомати, а любимият на всички Филип каза, че автоматът им не е за предпочитане.
Имали ли сте сбълъсци с автоматът на тези Акорди и въобще с въпросния модел и двигател 2.4i бензин?
Благодаря предварително за включвания та!
Отговори

benzy снимка benzy 04 октомври 2019 - 15:36

Ами... прав е Филип, американцит казват, че ако имаш Акорд автомат и не се е скапал трябва да идеш да пуснеш и тото :)
От 2005та променят трансмисиите и са малко по-надеждни, но всъщност проблема си стои до 2007ма, така че цялото 7мо поколение е засегнато. След няколко дела и Хонда си признаха и изтеглиха милиони засегнати Хонда и Акура, така че или избирай от малкото ръчки или пак минавай в начална позиция. Апропо как тъй изведнъж скочи на тоя голм мотор това си е задвижване за маняци :)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 04 октомври 2019 - 15:50

Колко пък да е голям тоя мотор 2.4- съвсем нормален мотор си е. Някъде пише, че е 167 коня, другаде- 190, но дори и 190 к.с. да е какво от това- колкото повече, толкова по- добре.
Отговори

Коцето снимка Коцето 08 октомври 2019 - 10:13

 Калчо, на 03 октомври 2019 - 21:08, каза:

Скъпи съфорумници, върнах се отново в начално положение.
Акорд 7,2.4 бензин.
Проблемът е, че с този мотор почти няма ръчки,всичките коли са автомати, а любимият на всички Филип каза, че автоматът им не е за предпочитане.
Имали ли сте сбълъсци с автоматът на тези Акорди и въобще с въпросния модел и двигател 2.4i бензин?
Благодаря предварително за включвания та!

Този мотор е страхотен ако улучиш поддържан екземляр но автомата е откровена недомислица, като повечето неща на Хонда тя си е нейна изчанчена разработка и на по-малките мотори държи но на 2,4 не.
Отговори

Калчо снимка Калчо 14 октомври 2019 - 13:16

Гледах каквото гледах, Акорд 2.4 не ми е по джоба за поддръжка и разход.
Случайно попаднах на: https://www.mobile.b...12&slink=crisv5

1.8 XER е, при разговор със собственика, не каза нищо лошо за колата.

Какъв разход на гориво дава този мотор градско/извънградско, какви обороти държи и шумен ли е двигателят при скорост 120 км/h?

Намира се някъде в района на хотел Плиска, ЦКБ, Г.М. и мисля утре да ходя да я гледам с бащата, но не знам дали наоколо има сервизи и къде могат да я погледнат.

От обявата какво мислите вие, в този район има ли сервиз, в който ще могат да я погледнат утре към 10 например, някакви съвети?
Мнението беше редактирано от Калчо: 14 октомври 2019 - 13:17
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 14 октомври 2019 - 14:19

Здрасти Калчо, ти пак на вектрата май се върна ....
Тъй и тъй ще ходиш до София що не идеш да видиш и онази първата за която се интересуваше и на място ще преценяваш коя от двете е по-добра .....
Като сервиз в района се сещам за сервиза на Дунев мотор спорт на Искърско шосе преди Кауфланд/Слатина, близо е до зала Арена Армеец а отсреща беше нещо на БМВ там някви перформънси ама как точно се казваха ...........ааааа Мирафиоре
Успех!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 октомври 2019 - 14:54

 Калчо, на 14 октомври 2019 - 13:16, каза:


1.8 XER е, при разговор със собственика, не каза нищо лошо за колата.


А ти какво очакваше да ти каже собственика? Нещо лошо ли? Всеки си хвали стоката. Вектрата изглежда добре, още повече с този двигател, който се среща рядко при Вектра Ц. Задължително отиди с човек с диагностика, за да я прочете. Хубаво е и да провериш километрите по рамата дали са реални. Цената е малко висока, но за 7 макс може да се споразумеете.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 14 октомври 2019 - 18:11

Това на предния капак каверни от ръжда ли са, лепенки или отражения някакви?
Снимките са отвратителни и нищо не може да разбере човек. Пастирана ли е, пребоядисвана ли - иди, че разбери.
Този двигател се слави като много гладен за масло. И си мисля, че е слабичък за купето на Vectra C.
Карал съм такъв автомобил rentacar, по магистралата Бургас - София и не ми хареса как върви. Муден ми се видя, като се има предвид, че постоянно карам колата от подписа.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 14 октомври 2019 - 18:12
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg