Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

ГАЗ Versus БЕНЗИН

estranged снимка estranged 31 август 2005 - 02:47

сканирай само по-важните моменти в книгата, не си играй с глупостите и дай да видим какво са написали тия :loll:
Отговори

Гостmihailenator_* 31 август 2005 - 14:06

ами те доста са се поотпуснали в писането , като започнеш от сравнитвлни химични анализи на гориво-въздушната смес , калории на изгаряне , изгорели газове , харакеристики на мощността на моторите при газ , бензин , метан , природна газ и дизели с АГУ!!! , даже и некви графики , има образци на газови карбуратори , правила за монтиране на АГУ , техн. и експлоатационни х-ки на повечето италиански и някои холандски изпарители барабар със устройствените им схеми , че чак имаше и една глава описваща как да си направиш газстанция :) ...изобщо всякаква теория и практика :) доста изчерпателно са описани , та чак досадно по някое време :) хубавото е че всичко написано е обосновано и тествано , недостатък е , че няма нищо за АГУ по-нагоре от първо поколение
дадох я на един приятел , но до края на другата седмица ще я има на разположение в електронен вид
Отговори

Auto снимка Auto 31 август 2005 - 18:37

Тази книга, така като гледам ще е много интересна. А си мисля обаче, че природен газ и метан са едно и също, ама може да има и разлики. Според мен едно от горивата на бъдещето е метана, поради ниската си цена и екологичност. И той си има недостатъци, ама е най-евтино да се кара на метан (поне докато не му сложат някакъв солен акциз). Голямата първоначална инвестиция спира повечето хора, но който върти много км ще си я изплати в рамките на няколко месеца. Вярно е, че бутилките са тежки и заемат много място, но при тези цени на бензина и дизела си струва. Най-интересни са хибридите дизел-природен газ (метан). Доста автобуси на градския транспорт се движат така - по-икономично и екологично.
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 31 август 2005 - 21:51

природен газ = метан (CNG - Compressed Natural Gas)

LPG = Liquified Petroleum Gas (другата Газ ;) )
Отговори

Гостmihailenator_* 01 септември 2005 - 11:55

за метана и природния газ - да , в общи линий са едно и също с незначителни разлики
ето какво намерих аз за метана
Отговори

Гостmihailenator_* 01 септември 2005 - 12:09

а я вижте , кой само дебне да е..е . :) малко повечко да се увеличи потреблението на метан и какво ни чака -
Три модела коли се внасят с фабрични уредби на метан

Христо Николов(автора на статията)

Три модела леки автомобила ще се внасят в България с фабрично произведени уредби на метан. Това стана ясно на семинар на Българската асоциация "Автомобили на природен газ". Единият модел е Pegeaut Partner XT GNV, който вече се продава у нас, казаха вносителите от "София Франс Ауто". Другите два са газови разновидности на Opel Astra и Opel Zafira, чийто внос предстои.
У нас в момента се движат около 5000 автомобили и автобуси на сгъстен природен газ - метан, но повечето от тях са с пригодени двигатели. В Европа моделите с фабрични уредби са вече към 15, между които 4 на Fiat, 1 на Mercedes, 3 на Volvo и др.
Намерението на парламентарната бюджетна комисия да въведе от началото на 2006 г. акциз от 40 лв. за гигаджаул върху метана, ще убие в зародиш тази индустрия, казаха от асоциацията. Минимално изискваното ниво на този налог в ЕС е само 2,6 евро и то от 2010 г. Много от новите страни членки са поискали преходен период до 2014 г. за въвеждането на такъв акциз и то при условие, че първо поне 25% от целия автомобилен парк премине на метан.
При 40 лв. за гигаджаул акциз горивото става 730 лв. за 1000 куб. м., което изравнява цената на метана с тази на пропан-бутана. Настояването на асоциацията е ставката да е в рамките на минималната за ЕС, като сега почне само да се изравнява с нея.
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 01 септември 2005 - 20:22

Колеги, я пак да си говорим за бенз vs газ -> цитат от агенция Фокус:

"Считано от 00.00 часа на 3 септември 2005 г. цените на дребно в бензиностанциите на “Лукойл” се променят както следва:
А – 92 Н – от действаща цена 1,82 лв./л става 1,90 лв./л; промяната е с 0,08 лв./л;
А – 95 Н – от действаща цена 1,92 лв./л става 2,00 лв./л; промяната е с 0,08 лв./л;
А – 98 Н – от действаща цена 2,09 лв./л става 2,17 лв./л; промяната е с 0,08 лв./л;
Супердизел – от действаща цена 1,73 лв./л става 1,79 лв./л; промяната е с 0,06 лв./л;
Пропан-бутан – от действаща цена 0,93 лв./л става 0,95 лв./л; промяната е с 0,02 лв./л.
Компанията продължава стриктно да следи котировките на петрола и при успокояване на пазара ще реагира незабавно с намаляване на цените на горивата, увериха от “Лукойл”. "

:nau: :nau: :nau: :thu: :thu: :thu: :loll: :puke:
Отговори

FiLaRn снимка FiLaRn 01 септември 2005 - 21:53

Честито сички сме печеливши /най-вече такива като мен, дето още не са сложили газ/. Е*** мама му, докога ще скачат цените на бензина. Това е нечовешко!! :nau: :nau: :nau: :puke: :loll: :thu: :thu:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 02 септември 2005 - 13:00

Колеги, относно газта ето и моят опит. Доста по-евтино ми е било винаги..от 11/2003 карам Вектрата с газ (така ми я докараха от Италия). Предполагам, че бутилката е добре направена, защото проблеми съм нямал досега (освен 1 път, но изпарителят си беше за смяна и сега спи). Вектрата е 1.6 моно и мощността при газта е наистина по-малка, но разликата е толкова незначителна, че се чудя дали аз не си въобразявам или наистина се усеща нещо. Харчи 10/100 градско (11/100 с климатика). Извънградско е 7/100 ако се кара до 120 (90 най-добре). Правил съм 200 км/ч на газ със 400+ килограма живо месо пътници на магистралата, като се има предвид, че и главата тогава имаше нужда от шлайфане. Относно естетиката - дюзата на газта е изкарана зад бронята и не се вижда. Е, от време на време се мусят, че се навеждат в газостанциите, но не са ми отказвали да ме обслужат.

И накрая - След ОМВ-то, на което си правим срещите в Бояна, посока към младост има една газостанция РАФА - там газта е с 2 стотинки по-евтина (и по-евтина цена в БГ не знам да има). Не е много, но колкото по-евтина е газта толкова разликата става по-осезаема (пълниш повече).
Отговори

estranged снимка estranged 04 септември 2005 - 01:17

CynepMEH ако не си правил някакви подобрения по мотора ще прощаваш ама тоя мотор на газ 200 км/ч със 400 кила у купето ще ги вдигне, когато 150 коньовите почнат да се дърпат със изстребител ф-16, а лет моторите почнат да летят в открития космос. :loll:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 04 септември 2005 - 01:26

Няма проблем! Знам, че не са 200, но толкова показваше стрелката. Не знам дали можеше още защото тогава отпуснах газта, че зимните гуми са до 190км. Но колко да е голяма разликата? Максимум 15-тина км? Нямам път по магистралата да я тествам пак. Сега съм след шлайфането на главата и със 185/60 гуми (тогава бяха 175/70), за да видя дали има промяна, но като изляза от София ще снимам колко съм направил. Който иска може да ми плати газта да излезем на магистралата (в равен участък) и да се убеди. Ако не успея, аз си плащам газта и бирата на спътника ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg