Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Astra J (2010)

Larry(laffer снимка Larry(laffer 15 март 2019 - 11:43

 tisho.74, на 15 март 2019 - 11:21, каза:

Толкова си могат там. А защо не потърсиш всъщност причината? Търси около работите, които са пипали тия в сервиза, и това, което им е пречило при работите.


Какво значи "толкова си могат там"? Къде да ходим? В Германия при Адам Опел ли?
Както казах, диагностиката на няколко пъти показа, че всички системи работят в норма - гориво, турбо и т.н. Всеки път казват, че DPF e на 40-50-60% запушен и пред регенерация.
Последния път, механиците на STM Universal дори бяха намествали една от лапите на двигателя, която е разболтвана при смяната на ремъка. Видяли, че е отместена с няколко милиметра. Вибрациите останаха.
Почвам да се чудя дали не е от маслото (5W30 GM Dexos 2) и то не толкова в типа, ами в налятото количество. Струва ми се, че са наляли стотина мл повече и почвам да си съставян някакви теории.
Но е факт - при студена кола, 1500-1750об/мин има осезаеми вибрации (дори и в движение) и звук като от тропане на аванс. След като мине 60градуса се оправя.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 март 2019 - 17:07

Нещо не ми е ясно в твойта схема. Пиша ти "толкова си могат там', ти се обиждаш, че съм го написал. Имай впредвид, че това фо написах от гледна точка на това, че съм човек, изкарал от магазина пет (май са шест всъщност) опела за десет години, единия от тях е личен. В продължение на повече от дванайсет години се разправям с гаранционни и извънгаранционни ремонти и обслужвания на тия опели. Та, да се повторя: толкова си могат там.
Намери си читав техник, поразпитай наоколо, в Пловдив все ще излезе нещо. А ако не излезе- Стара Загора не е далече, а Митко Марков е там (dimitarmark му е ника във форума). Ще разбере за какво става въпрос. На мен и на Оги си ни далече в Пловдив.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 март 2019 - 17:08
Отговори

Larry(laffer снимка Larry(laffer 25 март 2019 - 15:48

 tisho.74, на 15 март 2019 - 17:07, каза:

Нещо не ми е ясно в твойта схема. Пиша ти "толкова си могат там', ти се обиждаш, че съм го написал. Имай впредвид, че това фо написах от гледна точка на това, че съм човек, изкарал от магазина пет (май са шест всъщност) опела за десет години, единия от тях е личен. В продължение на повече от дванайсет години се разправям с гаранционни и извънгаранционни ремонти и обслужвания на тия опели. Та, да се повторя: толкова си могат там.
Намери си читав техник, поразпитай наоколо, в Пловдив все ще излезе нещо. А ако не излезе- Стара Загора не е далече, а Митко Марков е там (dimitarmark му е ника във форума). Ще разбере за какво става въпрос. На мен и на Оги си ни далече в Пловдив.


Не съм се обидил. Не твърдя и че там са най-добрите. Карам я там с презумцията, че правят основно такива коли, би следвало да познават хроничните проблеми и т.н. Общо взето гледам да стопанисвам колата така, както е написал производителя.
Отговори

Milan88 снимка Milan88 20 май 2019 - 17:56

Здравейте,колеги.От скоро имам астра J 2011 1.7 CDTI 110 к.с.ПроблемиТЕ ми са следните.На празен ход в движение оборотите се повишават и стигат 1500,на място този проблем го няма.И другият проблем е високият разход на гориво почти 8.Сменени дебитомера и клапана за налягане на горивото поради други причини.
Мнението беше редактирано от Milan88: 20 май 2019 - 17:57
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 май 2019 - 17:58

Невиждам да имаш проблеми. В движение влиза повече въздух и всяка кола го прави. За разхода ако е изцяло извънградски може и да е много, но няма как да разберем така от какво е. Ако е градско каране е перфектно.

Сега видях че е коригирано мнението. Явно има нещо. Може би почистване на дроселова клапа. Има ли грешки колата? Може да и направиш самодиагностика мисля.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 май 2019 - 17:59
Отговори

Milan88 снимка Milan88 20 май 2019 - 19:32

Дава ми грешка на компа,че свещите са за смяна.но не мисля да е от тях.а за разхода-да гратско е,но не е ли нормално да е най-много 7.нали уж са икономични?

Как се прави самодиагностика,може ли двете неща да имат нещо общо?на празен ход с високите обороти ми показва 2,5 моментен разход
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 май 2019 - 19:49

На празен ход 2.5 какво, круши на час ли или на километър? Единицата я пише на дисплея и е важно.

А и какво значи трябва да са икономични? Тая астра е над 1.5 тона, колко да харчи на къси преходи в градски условия? Най много 7 градско го мога аз в събота сутринта преди 6.00 часа в София на преход от поне 50 километра, за да няма втори студен старт.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 май 2019 - 20:40

 tisho.74, на 20 май 2019 - 19:49, каза:

Най много 7 градско го мога аз в събота сутринта преди 6.00 часа в София на преход от поне 50 километра, за да няма втори студен старт.


И ако не се появи някой голфаджия да те ядоса :mhihi:

Колега не обясняваш съвсем добре.

Така се прави самодиагностика. Мисля че и J го поддържа това:
https://www.youtube....h?v=MqUMXeqO9Hg

Да не ти прави понякога регенерация на дпф?
Отговори

Milan88 снимка Milan88 20 май 2019 - 23:11

Мерси колега за самодиагностиката,утре ще го пробвам.Да оставим харченето,идеи от какво може да държи високи обороти на празен ход.Благодаря че има активни и се опитвате да помогмете
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 21 май 2019 - 08:17

 Milan88, на 20 май 2019 - 23:11, каза:

идеи от какво може да държи високи обороти на празен ход.

Преди смяната на клапана проблема с оборотите имаше ли го. Дебитомера с какъв е сменен: оригинален, втора употреба или заместител-същото и за клапана?
Мнението беше редактирано от dusty rain: 21 май 2019 - 08:23
Отговори

Milan88 снимка Milan88 21 май 2019 - 19:29

Здравейте,колеги,друг проблем.Днес се опитах да си сменя подгревните свещи и едната тръгна да излиза и спря,май е замазана резбата и не иска нито надолу нито на нагоре.Какво трябва да направя :(
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 май 2019 - 20:07

 Milan88, на 21 май 2019 - 19:29, каза:

Здравейте,колеги,друг проблем.Днес се опитах да си сменя подгревните свещи и едната тръгна да излиза и спря,май е замазана резбата и не иска нито надолу нито на нагоре.Какво трябва да направя :(


Надолу, особено ако си работи. Нагоре няма да ти хареса какво трябва да се прави.
Отговори

Milan88 снимка Milan88 21 май 2019 - 20:32

Не иска на никъде и сега стои леко повдигната....други идеи с какво може да пробвам да я извадя по нормален начин?
Отговори

Milan88 снимка Milan88 09 юни 2019 - 15:43

Решен проблем със скъсани свещи.Ако някой има същият проблем да пише
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 10 юни 2019 - 14:02

 Milan88, на 09 юни 2019 - 15:43, каза:

Решен проблем със скъсани свещи.Ако някой има същият проблем да пише

Така не се прави. Когато си решил проблем който си имал и още повече си питал за него тук, от етична гледна точка си длъжен да опишеш решението на проблема ти.
И си напиши кода на ДВГ. /Ако искаш де/
Поздрави.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 10 юни 2019 - 14:03
Отговори

Milan88 снимка Milan88 10 юни 2019 - 23:31

Решението на проблема-Омнитех-магия на свещите.Има фб страница човека и е от софия.Извади две скъсани свещи за няма и час.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 11 юни 2019 - 09:47

 Milan88, на 10 юни 2019 - 23:31, каза:

Решението на проблема-Омнитех-магия на свещите.Има фб страница човека и е от софия.Извади две скъсани свещи за няма и час.

Страшво описание няма що. :surrender:
Отговори

PPP1 снимка PPP1 14 септември 2019 - 17:51

Здравейте, от скоро и аз съм собственик на опел астра J 1,6 115hp. Тъй като предишната ми кола беше пак опел но архаичния Opel astra F 1,6 75hp съм изпуснал две поколения на астра но сегашната ми прави добро впечатление. Тъй като не съм предричив към мощности въртящи моменти и ускорения съм доволен от колата. Като търсих кола гледах да е с възможно по простичък двигател без турбини и темподобни. Интересно впечатление ми направи скоростната кутия при нея на 5 скорост може да се шофира с 40 и с 140 останалите скорости ми се виждат много къси.Двигателя ми се струва високооборотен. Тъй като колата е втора употреба засега няма някакви особени повреди направих и регулярното обслужване като излекувах и една от детските болести на модела масления топлообменик който беше започнал да пропуска масло в антифриза. Колата е доста шумоизолирана като понякога шума на гумите вземат превес над този на двигателя. Чудя се дали да и слагам газ макар че не виждам проблем в газификацията все пак е порт инжекцион единственото по сложно нещо по тоя двигател е двойното променливо газоразпределение но то няма отношение към газификацията. Засега ми прави отлично впечатление всичко по нея работи а и аз нямам никакви аспирации към спортното шофиране.
Отговори

emoned снимка emoned 14 септември 2019 - 19:52

Здравей колега. Честито за колата. Със здраве да си я караш. Аз имам същия двигател, веднага след покупката поставих газ BRC (монтирана в Пловдив). Вече около 30 000км нямам никакви проблеми. За съжаление няма да все така :icon_razz2: . Този двигател е без хидравлични повдигачи. След време леглата и клапаните ще са за смяна. Има два варианта(според мен):
1. Регулярно( не знам на колко - може би през около 30 000км) се проверяват хлабините на клапаните, особенно на изпускателните. И ако има промяна, да се регулират. Недосатъкът на този метод е сложността на регулиране на хлабините.
2. Караш докато се усети намаляване на мощността, особенно на студен двигател, измерват се хлабините, сваля се главата и се монтират усилени клапанни гнезда+ усилени клапани.

Никой не може да ти каже колко км ще изкараш без проблеми с клапаните. Това зависи от правилната настройка на газовата и от стила на каране. При високи обороти над 4000 съм чел, че започват да прегарят клапаните( газта гори бавно и с по-висока температура).

И имаше подобни теми във форума по-въпроса, точно за регулирането на клапаните.

П.П. И да се опалача от колата. Аз не съм доволен като цяло от колата. Скоростна кутия смяна, течове на масло от двигателя отгоре и отдолу. И това на кола на 130 000 км :fire: . И аз имах като твоята, ама изгни горката. 200 000 км при това на газ, без никакви проблеми (един единствен път се счупи - притискателен диск на съединителя, все пак се прибрах на самоход) и беше на незнайни км.

Поздрави
Мнението беше редактирано от emoned: 14 септември 2019 - 20:00
Отговори

PPP1 снимка PPP1 14 септември 2019 - 20:08

Относно газта и температурата съм съгласен но ако се монтира смазваща и охлаждаща система към газовата уредба няма ли да се намали температурно ерозийния ефект върху леглата на клапаните и самите клапани. Иначе съм запознат с тия проблеми дори и старата ми астра имаше такъв проблем даже смених два или три прогорели клапана имаха сериозни ерозийни поражения по краищата им. Иначе старата ми астра само тя знае на колко километра е щото и тя е втора употреба когато я взех преди 12 години беше на 170000 "реални" километра докато тази е проверена от дилър и там всичко е точно на 120 000 е. Засега ще я карам на бензин щото не ми дава голям разход според компа дава ми смесено 8 а и аз не шофирам кой знае колко най много съм стигал 20К на година но ще я проверя и на бензиноколонката като я заредя до горе.И друго нещо ми е интересно в какво се състои сложността в регулирането на клапаните навсякъде се споменава аз разгледах устройството на двигателя и не виждам нищо смущаващо.
Мнението беше редактирано от PPP1: 14 септември 2019 - 20:11
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg