Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Zafira A 2.2d 125кс проблем с турбо

yavkata83 снимка yavkata83 20 септември 2019 - 08:32

Здравейте колеги, пускам темата тук, защото според майстора проблема е по токовете.....
Та проблема, е че турбото не тръгва, автомобила няма мощност и след 3000 оборота влиза в авариен режим. След гасене на мотора чека изгасва, но пак няма мощност. По колата са сменени - ЕГР, два вакум клапана (единия в дясно на акумулатора и втория зад дебитомера), дебитомера е сменен, проверени за и всички вакум маркучи. Според майстора някъде вероятно се губи маса, но не е запознат с тока и не може да ми помогне.
Имате ли идея къде какво остава да погледна и къде да ги търся тея маси?
Интересно е, че когато се появи проблема за пръв път преди 20 дена турбото ту тръгваше ту не. Сега му подадоха за проба директно вакум и турбото си работи.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 септември 2019 - 11:11

Прегледай вакуум маркучите всичките. Някъде може да губиш вакуум. Какви грешки пише колата?
Отговори

yavkata83 снимка yavkata83 20 септември 2019 - 11:58

Грешките са за двата клапана, егр и все свързаните неща с вакума
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 септември 2019 - 12:12

 yavkata83, на 20 септември 2019 - 11:58, каза:

Грешките са за двата клапана, егр и все свързаните неща с вакума


Ами направи вакуум системата да работи като хората и ще тръгне.

Прекрасно и почти без пари.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 септември 2019 - 12:12
Отговори

yavkata83 снимка yavkata83 20 септември 2019 - 12:33

Именно там е проблема. Клапаните са тествани и работят, маркучите са здрави, а турбото не тръгва. Майстора каза че е замерил тока към вакум помпата(мисля) и че бил 10в а трябва да са 12 и затова ме насочва към тоците и евентуално че някъде се губи маса и от там.....проблема
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 септември 2019 - 12:35

Мисля че имаш нужда от нов майстор и ще се оправи колата. Каква е тая електрическа вакуум помпа? Вакуума се мери с вакууммер и следиш подред. Виждаш къде бяга.

Клапана на вихровите (не соленоида, а клапана) здрав ли е? Знаеш ли как се проверява? Натискаш буталото нагоре, слагаш пръста на входа за вакуума и гледаш дали държи.

Почваш подред от вакуум помпата натам връзка по връзка, маркуч по маркуч да проверяваш.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 септември 2019 - 12:38
Отговори

yavkata83 снимка yavkata83 20 септември 2019 - 12:43

Не знам кой е клапана на вихровите, дали работи и как се проверява. Ако може да ми обясниш.... проблема, е че съм от Търговище, а в момента съм в Приморско цяло лято и още месец, а тук майстори....май няма или поне аз не знам да има читави
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 септември 2019 - 13:36

Обикновено проблемите по "турбото" започват от губене на вакуум и завършват или със неработещ сензор или с неработещ клапан на турбото. Вадиш MAP-a, клапанчето за турбото, и ги почистваш със спрей за спирачки. Продухваш клапана и пръскаш няколко пъти MAP-a.

"Един път-работи един път не работи" при мен беше точно клапана. Явно беше залепнал в някое положение и когато го издухах със спрей - всичко си дойде на мястото.
Клапан за турбото викаме на соленоида, който дава вакуум към него.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 20 септември 2019 - 14:31

 yavkata83, на 20 септември 2019 - 08:32, каза:

Сега му подадоха за проба директно вакум и турбото си работи.

Ако проблема ти е че не си си във вашия край и ако с така вързаното турбо чека не ти свети, карай си така колата, не я зори, не вдигай повече от 2000 об/мин., най-много 90 км/ч. Отиди си на майстор във вашия край и не пипай нещо дето можеш да счупиш и пак да ходиш по тамошни майсторя. Не си вкарвай притеснения далеч от дома :-)
Кабелите на тоз клапан дето е зад дебитомера /дето е с разкачените маркучета/не ги разкачай.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 септември 2019 - 18:00

И им казваш да ти прочистят вакум клапана на турбото.
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 септември 2019 - 08:34

Като се прибереш в Търговище се свържи със Страхил Страхилов от Попово. За дребни пари и за кратко време ще ти бъде решен проблема. Ако не искаш да сменяш....., сменяш..... и да наливаш залудо пари.
Отговори

steve b снимка steve b 22 септември 2019 - 11:18

Помпата най вероятно е с двете букси. Управлението и на клапана на турбото и ЕГР идват от помпата . И двете управления могат да се загубят - получава се вътрешно прекъсване. Прекъсването започва точно така - ту го има ту се губи докато прекъсне напълно. Ако грешките са електрически то най вероятно проблема е в помпата.
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 септември 2019 - 11:32

Не можем да гадаем. Първо се вижда, че този, който я е гледал си няма понятие.
Отговори

yavkata83 снимка yavkata83 28 септември 2019 - 07:19

Всички клапани са подменени с нови, вакуум пътищата са проверени и всичко е ок. Турбото също е проверено, но проблема остава.
Днес забелязвам под пластмасовия капак на мотора тези нацепени маркучи, имат ли общо с вакуума???

http://alfa.kachi-sn...1569647121i.jpg

http://alfa.kachi-sn...1569647359e.jpg
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 септември 2019 - 07:46

Това са маркучите за обратна нафта. Сменяй с нови, заедно с трипътниците!
Има опасност да пишеш в темата за VP44.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от k opel e: 28 септември 2019 - 07:47
Отговори

yavkata83 снимка yavkata83 28 септември 2019 - 09:11

Може ли някакви координати на Страхил?
Отговори

esil2 снимка esil2 28 септември 2019 - 11:45

Защо не намериш някой с вакуумер да ти премери вакуума точно на изхода на вакуум помпата.
Отговори

k opel e снимка k opel e 30 септември 2019 - 08:38

 yavkata83, на 28 септември 2019 - 09:11, каза:

Може ли някакви координати на Страхил?

Влизаш във фейсгрупата на ОКБ и пускаш съобщение на Страхил Страхилов. Колегата dimitarmark, сигурно му има номера.
https://www.facebook...05857&ref=br_rs
Мнението беше редактирано от k opel e: 30 септември 2019 - 09:28
Отговори

yavkata83 снимка yavkata83 30 септември 2019 - 14:14

Благодаря
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg