Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

МОНТАЖ НА МОДУЛ ЗА ДНЕВНИ СВЕТЛИНИ

Aksay снимка Aksay 03 ноември 2019 - 00:01

Здравейте колеги,от дълго време се лутам и за опел омега б комби ,нищо не намирам.Проблемът ми е,че притежавам опел омега б комби и си купих един модул-ДСТ-12-К за дневни светлини.когато се по разрових из форумите за някакъв начин на монтаж на модула,все ми излизаха форуми за зафира,астра.корса и др. в един такъв форум един колега беше снимал ключът на фаровете си и начин на свързване,тъй като на омегата ключът е същият опитах да свържа по неговата схема.по неговият модул е имало ,явно един кабел за късите светлини,но по този,който имам са два кабела за къси светлини.когато го свързах по неговата схема,аз свързах само единият кабел за късите,един за постоянният +12в,един -12в-маса,един който е за +12в след ключа,един който е за габаритите.когато запалих двигателя фаровете светнаха,но без габаритите,след което завъртях ключа на фаровете,и когато погледнах ,фаровете продължаваха да светят,и преден десен,и заден десен габарит светеха,а преден ляв и заден ляв габарит не светеха.когато се обадих на техник на дадената фирма,от която закупих модула,той ,и каза,че е трябвало и двата кабела да съм бил свързал след релето на късите светлини,като съм ги бил разделил на ляв и десен фар.може ли някой да ми помогне? искам да знам,дали на ключа има и друга клема ,която да е за къси?
Мнението беше редактирано от Aksay: 03 ноември 2019 - 06:11
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 ноември 2019 - 09:16

А защо си причиняваш това ? Модули, кабели, търсене, бърникане на инсталация ?

Купи си едни лед ленти/продълговати тела комплект, залепи ги/закрепи ги за бронята, закачи ги към габаритите, карай на габарити и си имай "дневни" като толкова ги искат. Така или иначе тия "дневни" са най-голямата глупост, измисляна досега, особено ако автомобилът ги няма заводски. Ти си поредния човек, на когото се чудя защо се занимава с тия "модули". Харчене на излишен ток, който и без това е най-големият кът в един автомобил, има горна граница.

Другия вариант е да си купиш едни по-мощни лед крушки за габаритите и направо тях да смениш и пак да караш на габарити, харчат пак някъде колкото оригиналния габарит и достатъчно се виждат. Пробвано на няколко коли, все с положителен резултат.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 ноември 2019 - 09:38
Отговори

Aksay снимка Aksay 03 ноември 2019 - 09:21

Прав си,но вече се прекарах та го купих ,това не означава,че 100% трябва да го поставя
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 ноември 2019 - 09:37

Аз ти казвам вариантите за да ти е по-лесно на теб и да не се занимаваш с излишни глупости. Смятам че точно това нещо не заслужава такива усилия. Както казвам понякога - тъп закон заслужава най-тъпото и ефективно решение.
Още повече че тия крушки са по 3-4-5 долара за комплект и можеш да си купиш един чувал, ако искаш. :clapping:
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 ноември 2019 - 09:43
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 ноември 2019 - 10:30

Прочети внимателно описанието на модула.Много ясно е написано.
http://hobby.neomont...com/kit1506.htm
Модула не включва габаритите а само фаровете.Откачи модула от колата и провери дали ти светят всички габарити!
Отговори

Aksay снимка Aksay 03 ноември 2019 - 12:21

По описание модулът има кабел за да се свързва за габарита,та когато се завърти ключът за светване на фаровете,тогава габаритният + изключва модулът и фаровете си работят директно +габарита
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 ноември 2019 - 12:53

Писах ти на ЛС.
Прочети и тук коментарите:
http://forum.opelclu...3%D0%B0-%D0%B1/
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 03 ноември 2019 - 13:14
Отговори

Aksay снимка Aksay 03 ноември 2019 - 14:25

Благодаря ви много
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 ноември 2019 - 20:01

Преди години от форума на WV имаше една схема за свързване с две релета и некви съпротивления на късите, които намалявали с до 50% ма не мога сега да я намеря.
Отговори

C100 снимка C100 04 юни 2022 - 11:49

Д-и-м-о-в: Другия вариант е да си купиш едни по-мощни лед крушки за габаритите и направо тях да смениш и пак да караш на габарити, харчат пак някъде колкото оригиналния габарит и достатъчно се виждат. Пробвано на няколко коли, все с положителен резултат.
Този вариант е най-лесен и мисля да го пробвам. Обаче лед крушките за габарити са само бели, а монтираните крушки на късите са стандартни, жълти. И като включа късите, във фара ще свети хем жълто, хем бяло. Или трябва да сменя крушките на късите с такива с бяла светлина?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 юни 2022 - 12:26

Това отдавна съм го направил с габаритите. И не е вярно, че само бели има. Има си всякакви. Даже съм с филамент крушки - жълти.

Ей такава:
https://abarauto.bg/...B1%D1%80.-18573

Само че за 7 лева бях купил 10 броя :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 юни 2022 - 12:28
Отговори

C100 снимка C100 04 юни 2022 - 12:30

Благодаря за отговора!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg