Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Бензина истича, няма белези

sashoo снимка sashoo 19 март 2011 - 01:03

Колеги, пак съм аз със следващия проблем. От известно време колата започна да губи много бензин, в първия момент реших че е защото го изгаря, а после се оказа че просто истича или се испарява по някакъв начин от резервоара. Вечерта се прибирам и я оставям с четвърт резервоар, на сутринта паля и се оказва че поне 3-4 литра ги няма, бензиновата помпа е чисто нова,както и горивния филтер , а колата има и газ(ако има някакво значение). По интересното е, че не мога да намеря от каде се губи, под колата няма локви от нищо, няма и петна (спецялно я паркирам на чист асфалт за да си личи ако има) по трабопровода ме съмнява да е защото като сменях филтера всичко беше сухо. Остана само при задна дясна гума да има проблем, забелязах че от там тръгва трабопровода, а като знам какво хвърлят зимата нищо чудно да го е разяло. Още по-странното е, че когато отварям капачката се чува как си дръпва въздух, което би трябвало да означава, че всичко е затворено херметически.
Ако на някои му се е случвало или има идеи (защото моите са пред изчерпване) ще съм благодарен да сподели. Колата е Астра Ф 92 г. 1.4 моно инжекцион C14NZ
Отговори

Иван Нешев снимка Иван Нешев 19 март 2011 - 06:06

Здравей колега,значи това за вакуума в резервоара не означава че всичко е херметически затворено (то не трябва и да е)а че ти е запушен отвота от който влиза въздух в резервоара,следващото нещо което ще се случи е да ти сгъне резервоара(както при мен стана)затова първо дупни една малка дупчица на капачката или направо я смени и после виж къде ти бяга бензина. :flag:
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 19 март 2011 - 07:24

Aко губи бензин от някъде задължително трябва да се усеща миризма. Щом има загуба когато колата е на място, трябва да мирише на бенз наай-малкото като отвориш вратата.
Отговори

sashoo снимка sashoo 19 март 2011 - 11:41

Точно за това е толкова странно, хем не мирише, хем след време го няма.Аз принципно имам и още 1 кола (тоиота) тя е дизелова и неиния резервоар като го отвора също дръпва въздух а няма никакви проблеми. Единствено миризма има малко при капачката, но това може и да е след като съм налял ако е капнало малко там и се е задържало.За сега мисля че е от маркучите точно на излизане от резервоара, защото ми прави впечатление, че след като спра някаде задължително от там капе, а от другата страна няма проблеми.Те там на резба ли са,ако мога ще ги запуша по някакъв начин
Отговори

Вожда снимка Вожда 19 март 2011 - 15:45

Разхода ти в нормата ли е? Виж да не ти е заседнал термостата отворен?
Отговори

Добрин снимка Добрин 19 март 2011 - 15:47

Вечерта се прибирам и я оставям с четвърт резервоар, на сутринта паля и се оказва че поне 3-4 литра ги няма


Това ми е интересно как го установи ?
Отговори

sashoo снимка sashoo 19 март 2011 - 20:35

Мога да прецена колко горе долу липсва като погледна какво показва.
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 март 2011 - 18:58
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Вожда снимка Вожда 21 март 2011 - 01:30

На сутринта винаги показва по-малко, отколкото докато си я карал загряла. Ще те попитам пак...разхода в норма ли ти е? Провери ли си термостата?
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 март 2011 - 18:58
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

sashoo снимка sashoo 21 март 2011 - 10:01

Расхода го знам само на газ- 10/100 смесен, а термостата е за смяна, понякога колата като е на място за около 10 мин вдига до 90.Но за да стигна до него трябва да сваля ангренажния ремък, водната помпа и чак тогава е тои А възможно ли е бензиновата помпа да не е закрепена хубаво, че колата започна и да гасне сама понякога на място и един маистор в обеля ми каза, че като са я слагали не са я наместили хубаво.Вчера на газ ми изгасна и трябваше да върта около 5 пъти за да запали, добре че съм с нов акумолатор и си оправих алтернатора.
Мнението беше редактирано от sashoo: 21 март 2011 - 10:05
Отговори

Вожда снимка Вожда 21 март 2011 - 10:43

Възможно е. Чува ли се някакъв шум откъм помпата. Ако не е закрепена добре при всяко положение ще се чуват шумове, но ако е от помпата, не би трябвало да ти гасне докато си на газ. Пробвай я запалена на бензин да помиришеш около тръбите дали смърди. Ако има теч ще го усетиш. Разхода ти на газ е нисък, така че може би термостата ти си е добре. Можеш да го провериш, като запалиш двигателя и сложиш ръка на радиатора, там където е входния маркуч откъм термостата. Ако не загрее за 5-1о мин маркуча, значи термостата ти не е заседнал отворен.
Сега се сетих и нещо друго...когато се кара на газ(поне при мен) прибора за нивото на бензина винаги ми показва по-голямо колиество, отколкото, когато е на бензин. Може от там да ти изглежда, че има разлика в нивата.
Отговори

sashoo снимка sashoo 21 март 2011 - 12:55

Газта се оказа че е прекалено намалена от испарителя, защото когато пусна реотани, парно и фарове двигателя почти гаснеше.Завъртях кранчето четвърт оборот и се оправи, обаче след това ми загасна на газ и реших че е свършила (бях сипал 8 литра) смених на бензин и трябваше да ползвам спреи за въздушния филтер (на него пише че обогатявал сместа като напръскаш филтера) и от 5-тия път запали. След това се прибрах, пробвах я на газ и си запали, от време на време ми свети чека, а като я карах на компютърна казаха че всичко по ел. часта е добре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg