Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa C/ Combo

Облегалка на задната седялка на Corsa C

ГостCorsa_C_* 13 февруари 2012 - 20:17

Притежавам Опел Корса C,произведена през 2001 година,с 3 врати.Облегалката на задната седялка пада в съотношение 2:1.От известно време обаче ключалката на лявата половина на облегалката блокира и не може да се откачи и да се свали облегалката.Въпросът ми е подлежи ли бравата за заключване на облегалката на някакъв ремонт и как мога да стигна до нея?Продава ли се тази част като нова или трябва да търся цяла облегалка по автоморгите?
Предварително благодаря на отзовалите се!
Отговори

Corsa_C снимка Corsa_C 08 март 2012 - 10:00

Никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем?
Отговори

titan22 снимка titan22 08 март 2012 - 16:45

Здравей колега,аз имам Астра Ф комби и предполагам седалките са сходни като механизми.Когато я купих на малката облегалка беше счупен пластмасовия зъб който захваща облегалката за т.н.брава.Процедурата по свалянето беше следната-отзат на облегалката има в двата долни ъгъла по 3 винта(мисля че бяха толкова)които развиваш и облегалката се маха,после ще видиш пластмасови "кабърчета" които държат тапицерията на облегалката и като ги махнеш ще видиш механизъма и дали е счупен или се е откачила металната пръчка която натиска палеца да се откопчае облегалката.За твоята облегалка,като отвориш багажника взимаш плоска отвертка и внимателно избутваш пластмасовото езиче за да освободиш облегалката.Дано си ме разбрал какво ти обяснявам и да ти помогне.
Отговори

Corsa_C снимка Corsa_C 08 март 2012 - 18:52

Много благодаря за упътването.Ще се опитам да го приложа на практика.Аз откачам направо облегалката с пластината,която я фиксира за купето.Задната повърхност на облегалката е ламаринена,но ще потърся така или иначе как да я сваля.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg