Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

грешка P1125

sasho-1 снимка sasho-1 07 август 2013 - 22:09

znachi promi solenoida,vze vakum ot dolu na vakum pompata i kolata se opravi??i nqma dosadnata greshka?
Отговори

Dimas снимка Dimas 07 август 2013 - 22:56

 sasho-1, на 07 август 2013 - 22:09, каза:

znachi promi solenoida,vze vakum ot dolu na vakum pompata i kolata se opravi??i nqma dosadnata greshka?


Промих клапана след соленоида. И да, колата вече е в кондиция. Нямаше никакви грешки. Само високи обороти :)))))))
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 09 август 2013 - 22:56

Радвам се ,че си отстранил досадният проблем :)
Аз също мисля да опитам.(при мен остана само грешка 0105, 1125 изчезна мистериозно след сваляне на турбото и на нейно място дойде 0105.)
Говорите за този електромагнитният клапан ли, който е плосък с окръгление от едната страна и от него излизат няколко отвора за вакумите?
Мнението беше редактирано от georgi4at: 09 август 2013 - 22:58
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 август 2013 - 13:43

 georgi4at, на 09 август 2013 - 22:56, каза:

Радвам се ,че си отстранил досадният проблем :)
Аз също мисля да опитам.(при мен остана само грешка 0105, 1125 изчезна мистериозно след сваляне на турбото и на нейно място дойде 0105.)
Говорите за този електромагнитният клапан ли, който е плосък с окръгление от едната страна и от него излизат няколко отвора за вакумите?


Не. Става въпрос вакуумния клапан. Не мога да кача снимка, но можеш да напишиш в гугъл wastegate actuator и ще го видиш.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 10 август 2013 - 17:42

Аа клапана от клипа на предната страница- ясно.
Е той е едно бутало с пружина какво може да му пречи толкова?
Някаква мръсотия ли да се е събрала вътре, ти кисна ли го и после подсушава ли го? Много мизерия ли излезе от него?
Кофти е, че при мен за да се свали се сваля цялото турбо.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 10 август 2013 - 17:43
Отговори

sasho-1 снимка sasho-1 10 август 2013 - 18:28

А ако се сложи вакум от помпата в този клапан директно,без да минава през соленоида?има Ли опастност от нещо??
Отговори

asensio снимка asensio 10 август 2013 - 19:52

Товага винаги гейта ще е затворен и електрониката ше светне че турбото пренадува. соленоида ти е управлението. На база на налягането в колектора определя къде да е гейта - отворен или затворен, така че да има оптимално налягане винаги.
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 август 2013 - 20:25

 georgi4at, на 10 август 2013 - 17:42, каза:

Аа клапана от клипа на предната страница- ясно.
Е той е едно бутало с пружина какво може да му пречи толкова?
Някаква мръсотия ли да се е събрала вътре, ти кисна ли го и после подсушава ли го? Много мизерия ли излезе от него?
Кофти е, че при мен за да се свали се сваля цялото турбо.


Повярвай, имаше много масло вътре. Нищо не съм свалял. Откачих маркуча за вакуум от соленоида и заврях там една 5 куб. спринцовка с обезмаслител и я изпразних. След това на ръка раздвижих няколко път гейта напред-назад, ама по-бързичко, за да може гняста да излезе. Това със спинцовката го направих 10-тина пъти, докато не почна да излиза чист обезмаслител.
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 15 август 2013 - 17:10

Колеги при мен проблема се завърна. Оказа се че ми се губи вакум. Когато закачим само помпата вакума стига до 90%, майстора каза, че е повече от добре, дори при натискане на постоянно спирачката вакума е ОК. Закачихме вакум пътищата и вакума падна на около 35%, стрелката се играеше много в диапазон от 30-40%. Вакум ми се губи от клапана за вихровите клапи. Това което стои на колектора, а не от соленоида. Понеже знам, че ако този соленоид на клапите не работи, грешка няма да имам, та ми хрумна ако махна вакума от там ще има ли проблем? И ако някои го е пипал това чудо, вътре някакви гумички ли са или трябва ново да се купува?
Отговори

Dimas снимка Dimas 15 август 2013 - 17:56

Веднага ти отговарям на въпроса, какво ще стане, ако откачиш вихровите клапи: нищо. Карах така 2 седмици и даже ми се стори, че колата се държи по-добре. Сега пак съм ги закачил, защото правих проби тогава, но нищо няма да се случи ако ги откачиш. Още повече, че според мен при загуба на вакуум ти клапи биха работили, както им дойде. Така ще излезе, че вакуум помпата ще ти работи само за сервото и соленоида на турбината.

Откачай вакуума им и тест.

ЕДИТ: Иначе вътре не знам, какво и има ама и не искам. Опитах се да ти се обадя, но май си си сменил номера.
Мнението беше редактирано от Dimas: 15 август 2013 - 18:09
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 15 август 2013 - 20:03

Направих теста и мога да кажа че колата направо полудя! Сега си чувам много ясно как турбината писука още на 1500 оборота. Ускорението е уникално! Пак започнах да си обичам колата :-)

П.п. Иначе съм с нов номер да :-) Благодаря ти, че си се сетил за това!
Отговори

Dimas снимка Dimas 15 август 2013 - 20:09

 s.karpachev, на 15 август 2013 - 20:03, каза:

Направих теста и мога да кажа че колата направо полудя! Сега си чувам много ясно как турбината писука още на 1500 оборота. Ускорението е уникално! Пак започнах да си обичам колата :-)

П.п. Иначе съм с нов номер да :-) Благодаря ти, че си се сетил за това!


Идеята за разкачането беше на asensio, а изпълнението мое.

Прати си новия номер, щот тия дни мисля да ходя към вашия регион.
Отговори

asensio снимка asensio 15 август 2013 - 22:18

Аз грешка нямам, обаче, турбината ми тръгва различно. Веднъж на 2000, веднъж на 2100, някога и на 1800 се е случвало, и най ми направи впечаление че масло има само от към турбото, а от към вихровите клапи беше чисто. Капка масло нямаше. Имам съмнение че това масло което се появява в маркуча за сервото е именно от останало в другата система, и сега маже в тая система. Ще предстои чистене тия дни. Пък да видим дали ще има ефект. До колкото знам при ДТЛ трябва от по рано да тръгва турбото, поради липсата на кулер.
Отговори

Dimas снимка Dimas 15 август 2013 - 22:54

Каква е логиката според теб? Няма как маслото да се появи от друго място, освен от вакуум помпата. На мене и соленоидите ми са мазни въпреки, че взимах вакуум от сервото, а системата е чистена основно преди няколко месеца.
Отговори

asensio снимка asensio 15 август 2013 - 23:04

Нали е вакум - смука. Ако някъде по соленоиди, клапанчета, маркучи е имало масло, в момента в който вържеш от горната страна на помпата, започва да смука и това масло отива на всякъде. Сам каза че в тоя клапан на турбото си имал много масло. В момента в който си вързал от горе да смука това масло е почнало пак да си се движи по маркучите. Друго обяснение, нямам. Помне аз така си го обяснявам при мен. Масло имам само при помпата и при соленоида за турбото а нямам при вихровите клапи. Значи това масло е тръгнало от уест гейта по някакъв начин или соленоида за турбото
Отговори

Dimas снимка Dimas 16 август 2013 - 08:15

Съгласен съм с по-голямата част от това, което си написал. Не си обяснявам обаче откъде може да дойде това масло конкретно в уест гейта. Има някаква извънземна сила явно. Трябва тия дни да седна да си поиграя с т. нар. oil catch tank па да видиме, какво ще стане. Силно се надявам, че това няма да се отрази на вакуума.
Отговори

asensio снимка asensio 16 август 2013 - 13:19

Да, това маслото как е стигнало до там... не знам и аз. Давай с тоя танк, па да видим как ще дойде положението. Оказва се че това масло е голяма смърт за цялата вакум система.
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 16 август 2013 - 18:01

Голяма мистерия е наистина. Аз си мислех, че като вземем вакум от сервото ще станат нещата но уви, не се получиха работите. Ако се намери някакво решение на проблема ще бъде доста готино. Ще имаме един прекрасен вакум за турбото. Аз за сега ще карам така, с махнати вихрови клапи, пък то ще покаже. Не знам дали е внушение, но сега ми се струва, че работи по тихо мотора. Сякаш не се мъчи толкова мотора.
Отговори

asensio снимка asensio 16 август 2013 - 20:17

Те тия вихрови са точно за ниските. После трябва да ги махне компа и да си смука от всичките отвори на колектора. За мен маслото се е набило там по някакъв начин. И сега като сме хванали от сервото вакум, то е умазало и горе. Друга логика не виждам.Не може да е чисто, да няма нищо в него. Хващам се и за 3 - 4 месеца да стане мазало там. Мисля че едно чистене, хубаво и нещата ще дойдат на място.
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 16 август 2013 - 21:36

След като нямам теч на вакум по системата сега колата хуква в ниските с тази интервенция. Преди малко се прибрах и се заслушах и забелязах че турбото започва да свисти още от 1200 оборота.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg