Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Вече сме французи, продажбата е факт...

CuMo снимка CuMo 26 декември 2017 - 22:45

Оставам с впечатлението, че Д-И-М-О-В и другите, които се изказват отрицателно за пежо/ситроен (щото са си едно и също) явно никога не са карали подобна кола. Да си призная допреди точно три години и аз бях доста скептично настроен за френските простотии, но от тогава ме качиха на едно Citroen Jumpy 1.6HDi, което ме очарова. Не като периферия - електроника и други неща - парното му е супер зле (може би щото е голямо), за тия години поне 6-7 пъти правихме стъклоповдигачите, датчиците за затварянето на вратите се издъниха всички и системата с жилата от скоростния лост към скоростната кутия сме я сменяли има-няма три пъти, но всичко съществено държи и то държи отвратително много! Това моторче е 90 коня и до 130 км./ч. върви като ужилено, правил съм доста по-мощни коли смешни по светофарите. По ходовата част сме сменяли два-три пъти носачите заради шарнирите и това е. Кара се с най-голямата боза Total Quartz 7000 10w40, почти не харчи масло и върви на трепане. И най-важното, който иска да ми се хваща, че сме сменяли много неща по него ще ви кажа - на половин година му се правя по 50 000 км., кара се от общо 6 човека, които го цедят кой както си иска и за ваше сведение в момента е на 320 000 км. и нито сме правили турбо, нито дюзи, нито съединител. Така, че тия приказки горе за "вълшебните" дизели има за какво да са вълшебни, казва ви го човек, който наистина кара такъв и то служебен ;)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 декември 2017 - 23:02

КОлега - не знаеш ли че колкото повече е в употреба една кола, толкова повече държи двигателя.

Остави я за година две без да я пипаш и ще видиш за какво говоря.Изведнъж ще имаш вече турбо проблемна кола - едно след друго.

Само и аз да ти кажа - Преди Зафирата, въпросната фирма имаше една Jetta - също 90 коня и вървеше на бургия 1.9ТД - говорим за около 94-та година са я взели чисто нова и тая кола не спираше , освен вечер за по 4-5 часа. За 10-тина години вероятно е минала 1 милион и не си спомням баща ми нещо да е казвал че я правят. Разбира се говорим за нещо сериозно. Там носачи шарнири, масла, боклуци са ясни работи. Имам и още примери пред очите си - тъй че смело го твърдя. Колкото повече "лузиш"... толкова повече не се притесняваш.

Бусовете пък да не говорим - те горките някой са почти "седнал на земата" от дупки и изгнило, но палиш и тръгваш - трака-трак , натискаш и заминаваш.
Отговори

CuMo снимка CuMo 27 декември 2017 - 00:26

Пич, не че нещо, ама имам чувството, че не си добре. По-рано в темата беше захапал някви си хидравлично-електрически помпи и ги дъвчеше два месеца, сега ти говоря за почти съвременна кола (все пак ситроена е произведен 2007-ма), ти ми говориш за кола от преди 95-та, когато се правеха все още истински. Добре, живей си в юлизията, че японските са най-здрави и най-хубави и че опел от пежо ще видят само лошо и не си взимай повече. Със здраве!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 декември 2017 - 01:19

Добре тогава - дай да го разделим колите преди световната война и след нея. Кой ти каза че тогава се правели коли (че и все още). Има милиони примери и това че аз съм дал такъв с кола от 94-та , не значи че мисля че само те са така. Просто примера , който знам е с такава кола (какво съм виновен аз че е била такава). Ето ти даваш с по-нова пример.
Това означава ли сега че аз трябва да ти кажа че ти не си добре? Нали.... не че нещо.
Аз не живея в никаква илюзия, защото за мен има два типа коли - работещи и счупени. Въпросът с какво са направени е съвсем отделна тема. Надявам се отговорих на "живеенето в илюзия".


CRV-то беше само пример за механична помпа.. а не че е най-доброто и най най най.. или пък че японските били еди какво си. Грешно четеш явно или ме бъркаш с някого. Никъде не съм написал дори подобно нещо.

А специално за хидравликата , което съм написал - просто няма как да бъде по-вярно, особено когато на твоя страна са и законите на физиката.
А за електрохидравликата специално(дето съм я дъвчел два месеца), явно хората си мислят че благодарение на ел мотора се въртяло по-лесно. А това не е вярно изобщо - особено за позната ни система, каквато имат колите, които най-често се карат сега. Върти се къде по-лесно, къде по-трудно заради съвсем друго... и се нарича както казах физични закони, свързани с масата. Вече дадох пример с две Астри, които са и двете с абсолютно еднакви хидравлични системи(помпи и рейки), в една година са произведени, в един и същи завод и имат абсолютно еднакви части по кормилната уредба , но едната се върти по-лесно от другата. По-ясно как да го кажа че не е причината ел помпата?

Пък нека аз да не съм добре - щом казваш, няма да лъжеш я.

Весела нова година ти желая, както и на всички, които от тук нататък ще кажат че не съм добре.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 декември 2017 - 02:14
Отговори

sathv снимка sathv 27 декември 2017 - 01:58

 CuMo, на 27 декември 2017 - 00:26, каза:

и че опел от пежо ще видят само лошо


Напротив, то по-хубаво от това няма. Хубавото е , че единствено те ги купиха, щото други кандидати нямаше. В противен случай следваше съдбата на Rover. Тотален фалит и разпродажба на всичко дори и емблемата за да се покрият дълговете на кредиторите.

 Д-и-м-о-в, на 27 декември 2017 - 01:19, каза:

А за електрохидравликата специално, явно хората си мислят че благодарение на ел мотора се въртяло по-лесно. А това не е вярно изобщо - особено за позната ни система, каквато имат колите, които най-често се карат сега. Върти се къде по-лесно, къде по-трудно заради съвсем друго... и се нарича както казах физични закони, свързани с масата.



Нищо общо няма свързано с масата. Всичкото е от мощността на помпата респективно ел. мотора.
Мнението беше редактирано от sathv: 27 декември 2017 - 02:03
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 декември 2017 - 03:05

Значи следващите коли ще ги праят с двигател от пералня за да се върти още по-лесно.
Колега - силата за изтласкване на маслото и циркулирането му в рейката си има един максимум, след който само се разхищава енергия и нищо друго. И този максимум е съобразен дори и с най-тежките машини и както ще видиш по-долу се постига дори и с малки помпички, като тая на тировете Мерцедес. Ако щеш слагай реактивен двигател, нищо няма да постигнеш повече/
Ако нещо се съмняваш - вдигни си колата на трупчета и върти да видим как се върти, ако искаш даже докато е вдигната смени и мотора с 5 пъти по-мощен, след това я пусни и сложи 3-ма човека върху предния капак и пак върти да видим какво и с кое няма общо.


Ето ти и доказателството.Ще ми кажеш ли защо дори помпата за камион е със същия размер като тая ел помпа да кажем на Астрата?
https://autoline.bg/...713331041474300
Ето ти и помпа на MAN: http://www.eleninotr...20180%20bar.JPG
Виж колко е "мощна", голяма колкото на лек автомобил.
А ето една за VOLVO :
https://autoline.bg/...63168897000.jpg
Ето за Мерцедес: http://tpsgarage.com...%BD%D0%B8%D0%B5
Тая даже на вид е по-малка и от ел помпата на Опела.



Ето виж колко са големи помпите на огромен камион ? По твоята логика помпата за тежкотоварния камион трябваше да е цял двигател с 2 цилиндъра - за да има мощност !

Та както казах , за лекотата на въртенето всичко зависи от масата върху оста и разпределението на цялата маса върху всичките оси. Превозните средства са съобразени с това и разликите в лекотата дори при камионите и автобусите не е "балкан" разлика от тая при леките автомобили, точно поради фактора маса и нейното разпределение.. КОгато направиш предницата 2 тона, задницата 200 кила... ако щеш сложи 10 киловата помпа на хидравличното масло, пак няма да въртиш леко. Така че , колкото по-тежка предница(съответно по-голям дисбаланс в разпределението) - толкова по трудно ще въртиш. Ако не си съгласен с това - ще трябва да се върнеш в часовете по физика.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 декември 2017 - 04:20
Отговори

sathv снимка sathv 27 декември 2017 - 14:52

Какви доказатества показваш бе? Сравняваш две помпи по големина? Това да не ти е х*й? Две зъбни помпи с еднаква големина (разбирай с еднакъв корпус) в зависимост от конструкцията на зъбните колела може да имат различно налягане примерно от 30 до 300 Кpа. При по високо налягане обаче дебита пада и обратно. Това се компенсира с различни обороти на задвижване на помпата. Различно предавателно отношение на ремъка при механичните помпи или различен двигател при електрическите. Там реално се използват колекторни двигатели и оборотите им се регулират електронно както ти душа иска. Това е й предимството на този тип управление.
Били еднакви помпите на камион и автомобил. Глупости. Я ги разглоби да видим.
И остави физиката. Тука дисциплината е "Хидро и пневмо техника и задвижвания". Доста сериозен изпит за полагане поради огромния брой формули.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 декември 2017 - 19:48

Искаш да ми кажеш че големи хидравлични помпи стационарни, имат същите налягания като тия на линковете ? Я стига си ме разсмивал, моля те!

И ти повтарям - има някаква горна граница,там нагоре нямаш ефективност по-голяма, не можеш да постигнеш такава . И дали и ел помпата на Опела не може да направи 100 атмосфери според теб при 3500 оборота на двигателчето? Как няма да са еднакви ! Като ги разглобя ще видя различни конструкции, водещи до едно и също - НАЛЯГАНЕ !!! С горна граница !!!! ЗАРАДИ РЕЙКАТА, съобразява се с нея винаги тая граница !!!! То ако беше така, щяха да ги правят на 2000 атмосфери. Ама не е така.
Няма значение дали е камион или кола, максимумът на налягането в рейката е от един порядък. Дали ще е от 30 до 80 амосфери, или от 50 до 100 - границата Я ИМАШ ВИНАГИ при всичките видове и коли. Схващаш ли какво се опитвам да ти кажа ? Не можеш да надуваш безкрай, щото било камион. И затова големината на помпите за камиони не са като хангар за самолет. И регулацията специално при камионите са оборотите на двигателя - друг начин няма, щото аз само механични помпи виждам за която и марка камион да чукна. Те пък колко ли да са тия обороти, и колко ли пък космическо предавателно число ще има на ремъка - 3-4-5 ?
Обясних ти го горе - каквото и да правиш, от един момент нататък, резултат нагоре няма.

Едно нещо не можеш да разбереш - че дори при камиона, налягането, което се прави в рейката НЕ Е 1000 атмосфери, а при колата 100. От еднакъв порядък са !

ЗЪби, мъби също са съобразени с най-големите обороти на мотора. Казвам ти го за последно - рейката е тая, която не може да поеме повече налягане от дадено ниво. И са сходни тия нива при превозните средства.

И ДА - големината на помпата ИМА ЗНАЧЕНИЕ какво максимално налягане ще прави! не може да очакваш чудеса от две шепи помпичка - пък ако ще да я въртиш с 20 000 оборота, нищо че те се въртят с около 3000 оборота, дори и камионджийските.. Тя ще прегрее най-малкото. Затова се правят и големи помпи с големи лопатки, само че за нуждите на кормилните системи, няма нужда от грамадни истории, защото и малките покриват изискванията за между 50 и 100 атмосфери. Колите се движат между 40-100, камионите стигат до 130 атмосфери някъде. Нямам си идея дали си мислиш че камионът има налягане в рейката 1500 атмосфери - няма такова нещо, съизмеримо е с автомобилите.


Ето, ти сам да видиш: https://www.conekt.c...ng-systems-ephs
Ел помпа за автомобил - 120 бара максимално налягане, виждаш ли го ?

Ето ти списък на камионджийски помпи за различни марки. Налягането е пак в рамките на 10-12-14 мегапаскала, което е пак около 120 бара.
https://ibb.co/hg82NG - Волво
https://ibb.co/cnhJwb - Бенц
https://ibb.co/mcrEKw - Ивеко

Тез доказателства сега как са ?Какво пише там ? Какво виждаш ? Виждаш ли наляганията които правят? Колко са 12Mpa да кажем?
Е еднакви ли са ? Щом правят еднакви налягания, значи помпите СА съизмерими. Естествено че не съм имал предвид еднакви по форма и конструкция, нали е видно. Еднакви по параметри, колега - параметри!
И се научи че във всяка една наука присъства поне физиката и математиката - без тях няма как да минеш

И мисля да приключа тоя тъп спор, за нещо, което даже не си проверил, а аз го знам отдавна.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 декември 2017 - 20:10
Отговори

fanatic снимка fanatic 27 декември 2017 - 21:12

Само моля да спазваме добър тон. Форума трябва да остане място на уважение към всеки пишещ тук, много Ви моля.
Отговори

sathv снимка sathv 27 декември 2017 - 22:23

Щом правят еднакви налягания, значи помпите СА съизмерими. Така ли мислиш. Само, че то помпите не са агрегат само за налягане ами й за дебит. Две помпи с еднакво налягане, но различен дебит НЕ са еднакви, а коренно различни.
И сега последно да обясня възможно най-просто като за тебе: Нека имаме един автомобил и един камион с абсолютно еднакви помпи. Само, че рейките са различни. Вътре има едно бутало което се движи от налягането на помпата и създава помощната сила при завиване. Да приемем, че буталото на камиона е с 2 пъти по голям диаметър (макар, че е повече). Помощната сила която ще получим от налягането на помпата е равна на налягането създадено от помпата умножено по лицето на буталото. При камиона лицето на буталото при 2 пъти по голям диаметър ще е приблизително 3 пъти. От там помощната сила породено от една и съща помпа при камиона ще е 3 пъти по-голяма. Но това не е всичко. Буталото на рейката действа върху колелото чрез лостов механизъм. При камиона дължината на лоста е примерно два пъти по-голяма. Какво излиза за крайния помощен въртящ момент на хидравликата. Въртящия момент е равен на сила по рамо. Тогава за камиона получаваме, че с една и съща помпа въртящия момент при камиона е по-голям от автомобила 6 (ШЕСТ) пъти. Ако дигнем малко налягането на помпата примерно с 30% (никога не съм казал, че разликите в налягането са огромни) ще стигнем до 8 пъти по голям момент. Или просто чрез подбор на помпа, диаметър на бутало и дължина на лост можем да постигнем огромен помощен момент и няма никаква горна граница на ефективност както казваш ти. Но какво става ако са еднакви помпите? Просто дебита на помпата няма да стигне за камиона, тъй като при по-голямо бутало и същевременно по голям ход е нужно да се прекара повече флуид.
И още нещо. По габаритите на помпата може да съдиш единствено за дебит. Не за налягане. При буталните помпи примерно налягането е във функция на диаметъра на буталото. Колкото е по-малко буталото, толкова е по голямо налягането при еднаква външна сила. Така, че миниатюрна помпа може да е с много по голямо налягане, отколкото една "голяма стационарна помпа". Тъй, че не те разсмивам а ти говоря от научна гледна точка. Пък ако ти е смешно, смей се. Всички знаем диагнозата на тези дето се смеят без причина.
Отговори

Hevy снимка Hevy 29 декември 2017 - 21:48

Стига сте се разправяли, добре че ни купи този переспективен концерн! В Blade Runner 2049 летят с Пежо :idiot: ...На снимката е заровен в боклуци щото току що го свалиха едни дегенерати, иначе си летеше много добре.

Публикувано изображение
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2018 - 12:06

Така, оня ден прочетох едно интервю на Карлос Таварес (само за информация от мен- изпълнителния директор на ПСА), в което казва, че всички модели на Опел ще преминат на платформи на ПСА, независимо от успеха на това в миналото (забележка от мен- досега това е успешно само при последната корса), с цел да се оптимизират производствените разходи, като в същото време инженерите в Рюселсхайм да продължават да дават всичко от себе си и да има повече немско в немските им автомобили. Освен това коментира и въпроси, свързани с факта, че ГМ са подвели ПСА относно възможностите дизеловите двигатели на Опел да бъдат много лесно адаптирани към предстоящите евронорми за емисии, което се оказало невярно. Та по тоя въпрос Таварес отговаря, че ПСА ще си търси правата, включително и чрез промени във финансовите параметри по сделката, но в същото време може би това ще наложи в повечето модели на Опел да се влагат агрегати на ПСА.
Ето, вече официално са очертани (всъщност май са пре-потвърдени?) някои тенденции в развитието на марката Опел за следващите години под шапката на новия собственик.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 07 януари 2018 - 14:29
Отговори

sathv снимка sathv 27 януари 2018 - 18:06

"Peugeot нанесе нов удар на Opel" Не че е неочаквано, но е неприятно.
http://auto.dir.bg/n..._listNavigation
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 януари 2018 - 01:52

Аз като разправям че колите се правят от икономисти - някой ме наричаха "не си добре"... кви помпи бълнуваш, били велики...

Е питам ви пак , как се избиват 2.5 милиарда ? За 2 дни ли? за 5 ? А кой знае колко още милиарда не ги казват официално. Даже цели заводи ще им хлопнат кепенците - дайте малко време . Това с тая новина(очаквана от мен) е все още нищо. Тия ще направят така, че сигурно едно 30-40% от хората, фенове на Опел, да се откажат изобщо от Опел

Такива "сделки" са свързани от много време с "резачки", опростявки още повече, кълцане на бюджети щото тоз , който е дал парите .. най-малко си ги иска после х2

Не щЪ да съм лош пророк, ама досега това е излизало накрая. Не очаквайте нещо друго и тук.
Жалко , но факт !
Аз лично ще гледам до последно простотиите им.. и ще се мъча до последно да НЕ се отказвам от марката. Дали ще успеят все пак да ме откажат - зависи от това, колко и какви простотии ще натворят, защото те тепърва започват.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 януари 2018 - 01:58
Отговори

hudson снимка hudson 28 януари 2018 - 18:43

Точно така, финансистите скапват всичко с тази глобализация.
Мога да ви кажа и защо испанския завод ще е за закриване - защото са му най-малки социалните разходи.
Пресен пример с заводите на Кодак - завода в София работеше на смени и едва смогваха с поръчките (продукцията му се оказа предпочитана от клиентите), но затвориха него, вместо този в Англия. Защото профсъюзите им бяха издействали яки неустойки при съкращаване на работници. И елемантарната математика сочеше че ако трябва да закрият този тук ще платят 10 милиона, а ако е английският 50 милиона.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 февруари 2018 - 23:16

Ето и един от резултатите на сделката- новото пътническо комбо е пежо партнър tepee. То не, че предишното не беше фиат добло, но все пак;-)
А междувременно пежо сменят партнъра с нещо ново... Rifter от догодина. И стария партнър tepee остава за опел.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 21 февруари 2018 - 23:23
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 март 2018 - 13:41

Малко новини, в случай е някой го интересува.

https://money.bg/bus...a-zagubite.html
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 31 юли 2018 - 21:15

Франсетата взеха да си показват номерата:
1-вече 2.0турбо на Инсигния не може да се поръчва. Няма да се произвежда повече, ще го замени 1.6 турбо (от Астра)
2- в края на тази година се спира и 2.0 CDTI bi-turbo.
Причината - трябвало да се плащат някакви такси за лицензирането на тези двигатели че отговарят на новите изисквания, а PSA не искали д го правят.
On Star - също отива в историята.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 03 август 2018 - 19:37

Защо се учудвате - всичко е ясно.
Ще останат само емблемите от Opel, за съжаление.
Поне да бяха подарили линиите на руснаците. Те поне щяха да произвеждат всичко в оригиналния му вид.
Аз ако исках французойка, нямаше да си купя германка.
Отговори

Dtm снимка Dtm 09 октомври 2018 - 08:14

Любопитно...Някакво малко чудо се е случило. Опел изпреварват Фолксваген при продажбите в Германия за септември.Може би се дължи на дизеловите проблеми на ФВ, но все пак..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg