Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Софтуерно изолиране на ЕГР

k opel e снимка k opel e 08 март 2021 - 11:18

Колеги, понеже повечето теми са вече стари и затова пускам нова. Искам да попитам, къде в София може да се махне софтуерно ЕГР и контрола на дросела на Y22DTR. И цена, разбира се. Искам мнение от колеги, които са направили това и мнение.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 08 март 2021 - 16:14

 k opel e, на 08 март 2021 - 11:18, каза:

Колеги, понеже повечето теми са вече стари и затова пускам нова. Искам да попитам, къде в София може да се махне софтуерно ЕГР и контрола на дросела на Y22DTR. И цена, разбира се. Искам мнение от колеги, които са направили това и мнение.


Малко встрани, аз бих си сложил емулатор. Винаги можеш да го махнеш и да възстановиш нормалната работа. Това с наливането на нов софтуер на колата, за да се премахне DPF, EGR, нещо не ме кефи......
Примерно от тук съм взимал наколко пъти и съм доволен от качеството.

Емулатор ЕГР
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 март 2021 - 16:20

А, за контрола на дросела?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 март 2021 - 22:32

А със софтуера не може ли да се "възстанови" , както е било ?
Оги винаги може да си вземе там KESS ли, MESS ли...MPPS ли.. и да си сложи който софт иска.Те като му извадят оригиналния, ще му дадат и него и моднатия...

Така хардуерно няма да има ни рязани кабели, ни нищо. И всичко ще си е на мястото, просто няма да фукнционира. Затова аз бих гласувал винаги за софтуерно елиминиране, без значение дали е ЕГР, ДПФ, дросел, клапи и т.н.

За кой да го направи тук, не знам. Aко не намериш и ти можеш да си извадиш софта, виждал съм хора да помагат на много други без пари, в едни други форуми и сигурно и на теб ще помогнат.
Доколкото разбирам, идеята е да я накараш да "наема" още повече в ниските? Само не съм сигурен, дали с изключването на тези неща, няма да се нуждаеш и от "дотунговане" на картата поне в тоя диапазон, в който ЕГР-а е "бил" активен. Щото просто да го изключат от 1 в 0 на някой байт.. газовете изчезват и кой казва на компютъра новите условия? Въздух без газове + гориво. Логиката сочи, че трябва да се коригира, за да има истински ефект.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 март 2021 - 03:11
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 март 2021 - 20:15

Димов, Y22DTR е с ЕКУ в помпата. Много, които се занимават със софтуер, като чуят PSG 16 бягат.
Отговори

помагащ снимка помагащ 09 март 2021 - 20:55

 k opel e, на 09 март 2021 - 20:15, каза:

Димов, Y22DTR е с ЕКУ в помпата. Много, които се занимават със софтуер, като чуят PSG 16 бягат.

защо това е толкова сладка работа особенно след някой МАЙСТОР
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg