Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Търсене на гарнитура за дроселовата клапа и ..

Гостkaldimzafi_* 18 януари 2013 - 11:07

Здравейте колеги дайте съвет от къде мога да си закупя гарнитура за дроселовата клапа и за моторчето на празен ход (МПРХ).А също така и за ЕГР ако има незнам там вече ...
От скоро съм собственик на Опел Зафира 1.8 16V 116 hp и се яви тази проблем с почистването . Няма ниски обороти и даже направо гасне ,като е студен двигатела няма проблем ,казаха ми че това било от моторчето за празния ход и зацапана дроселова клапа .За това иреших да направя тази интервенция с почистването но се замислих че като разглобя ще повредя гарнитурите и за това ми еи въпроса ...
Благадаря, чакам помощ.
Мнението беше редактирано от kaldimzafi: 18 януари 2013 - 11:09
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 януари 2013 - 11:15

Колега, гарнитурата може да я намажеш със силикон леко , ако не е скъсана при сваляне и да си я ползваш. Иначе знам, че може гарнитура да се отреже по поръчка. Някой хора го правят.
Отговори

spoxer снимка spoxer 18 януари 2013 - 19:18

Аз скоро чистих дросел и МПХ, не съм слагал никакви гарнитури. Високо температурен силикон и това е. 2-3 лева е.
Слагай по малко, колкото да може да уплътни и изчакай докато изсъхне. Аз лепих вечерта и на другата сутрин палих.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 19 януари 2013 - 00:47

Бензина разяжда повечето силикони. Първо много е вероятно да не прецакаш никоя гарнитура, второ ако това все пак стане и не намериш в магазина си режеш от клингерит с подходяща дебелина -държи на бензин, масло, антифриз и температура и уплътнява. А да, държи и на налягане.
Мнението беше редактирано от borochvoro: 19 януари 2013 - 00:50
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 19 януари 2013 - 18:20

И ако все пак си решил да слагаш оригинална, може информативно да питаш за цените в Стефанов, или в магазина на GM в кв. Дружба. Телефона на последния е: 02/979012, или 0889387487.
Отговори

frakyr снимка frakyr 23 януари 2013 - 15:57

Здравей колега,
гарнитурата за дроселовата клапа беше 2,76лв октомври месец от Стефанов-Пловдив.
На моята Зафира X18XE1 99 година, моторчето за свободния ход беше капсуловано и нямаше как да го почистя, иначе на дросела тръбичката за вакума беше почти запушена и след като я отпуших с обезмаслител мелио и почистих всичко останало си тръгна колата без проблем.
Ако те интересува нещо повече пиши.
Отговори

Дилян Георгиев снимка Дилян Георгиев 25 януари 2013 - 16:23

Здравейте! Искам да споделя за моя проблем. При запалване - оборотите са нестабилни и колата прекъсва. С покачването на температурата оборотите падат и тресе. Ако не се подава повече газ се включва чек-ът. При неколкократната диагностика на двигателя не се изказва ясно мнение, а само съмнения за евентуални повреди - дебитомер,дроселова клапа или компютър. Дебитомерът показва по-високи стойности от нормалното 18-20 и ламбдасондата изключва. След изчисване на всички грешки колата работи идеално, но в последствие пак ги трупа. Моля за съвет
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 25 януари 2013 - 17:12

Ако не намериш оригинална гарнитурка си изрежи от клингерит 0.5 мм,аз на моята така направих и не е нещо сложно,даже мазнах и малко силикон/червен/
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 25 януари 2013 - 17:33

 Дилян Георгиев, на 25 януари 2013 - 16:23, каза:

Здравейте! Искам да споделя за моя проблем. При запалване - оборотите са нестабилни и колата прекъсва. С покачването на температурата оборотите падат и тресе. Ако не се подава повече газ се включва чек-ът. При неколкократната диагностика на двигателя не се изказва ясно мнение, а само съмнения за евентуални повреди - дебитомер,дроселова клапа или компютър. Дебитомерът показва по-високи стойности от нормалното 18-20 и ламбдасондата изключва. След изчисване на всички грешки колата работи идеално, но в последствие пак ги трупа. Моля за съвет



Според мен почти сигурно дебитомер, струва около 100 лв.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 25 януари 2013 - 17:46

 Дилян Георгиев, на 25 януари 2013 - 16:23, каза:

Здравейте! Искам да споделя за моя проблем. При запалване - оборотите са нестабилни и колата прекъсва. С покачването на температурата оборотите падат и тресе. Ако не се подава повече газ се включва чек-ът. При неколкократната диагностика на двигателя не се изказва ясно мнение, а само съмнения за евентуални повреди - дебитомер,дроселова клапа или компютър. Дебитомерът показва по-високи стойности от нормалното 18-20 и ламбдасондата изключва. След изчисване на всички грешки колата работи идеално, но в последствие пак ги трупа. Моля за съвет

Какви са грешките, не показват ли къде е проблема. Свещите и кабелите нови ли са

 kaldimzafi, на 18 януари 2013 - 11:07, каза:

Здравейте колеги дайте съвет от къде мога да си закупя гарнитура за дроселовата клапа и за моторчето на празен ход (МПРХ).А също така и за ЕГР ако има незнам там вече ...
От скоро съм собственик на Опел Зафира 1.8 16V 116 hp и се яви тази проблем с почистването . Няма ниски обороти и даже направо гасне ,като е студен двигатела няма проблем ,казаха ми че това било от моторчето за празния ход и зацапана дроселова клапа .За това иреших да направя тази интервенция с почистването но се замислих че като разглобя ще повредя гарнитурите и за това ми еи въпроса ...
Благадаря, чакам помощ.

ако не можеш да да намериш някоя гарнитура, потърси в нета , една фирма в Горна Оряховица, правят по поръчка всякакви гарнитури, семеринги и други, от много качествен материал с компютър,много съвременна технология.
имат данни за всички автомобили и цената е даже по ниска от оригиналните.
Мнението беше редактирано от ШУМЕН: 25 януари 2013 - 17:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg