Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Повдигачи или колектор ?

opelfen снимка opelfen 14 февруари 2013 - 22:37

Значи имам следния проблем при студен двигател като я запаля се чува едно тракане , но като я покарам около 100 метра някаде и тракането спира и двигатела си мърка , чуда се от какво повдигачи или спукан изпускателен колектор моля за съвет.
Мнението беше редактирано от opelfen: 14 февруари 2013 - 22:39
Отговори

marto85 снимка marto85 14 февруари 2013 - 23:09

Виж какво масло си сипал,щото до като го подкачи си трака,да :icon_wink2:
Отговори

opelfen снимка opelfen 14 февруари 2013 - 23:16

 marto85, на 14 февруари 2013 - 23:09, каза:

Виж какво масло си сипал,щото до като го подкачи си трака,да :icon_wink2:

bmw 10w40
Отговори

marto85 снимка marto85 14 февруари 2013 - 23:38

Ок ама преди с друго масло правила ли го е това колицата?От кога го прави?Кажи нещо повече за да могат и колегите да помагат.А според мен
си я карай с масалце по каталог,моето мнение е че това е от него.И при мен беше така но при смяна на маслото всичко се оправи.А и ако не се лъжа при теб повдигачите са хидравлични,така че мазането е от значение.Успех.... :unsure:
Отговори

opelfen снимка opelfen 14 февруари 2013 - 23:41

това е парвото масло което сам сложил и за 7000 км ми изгори около 3 литра , като я взех не тракаше като е студена но предполагам е имало добавка , може и от мойто масло да е незнам
Отговори

titan22 снимка titan22 15 февруари 2013 - 00:26

По-вероятно е мотора да е за ремонт или за профилактика,3л. масло е прекалено много за този мотор ако е читав.Недей да тръгваш с колата докато не качи масло и да спре чукането.
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 15 февруари 2013 - 09:02

Колега а зщо не пробваш преди да пристъпваш към евентуално отваряне на мотора просто му сипи 15w40 и виж тогав как ще е.Аз преди няколко дни писах в една тема на един колега с подобни симптоми но се получи едно негодуване от страна на останалите взели мнение по темата относно това че по каталог го давали с 10-ка а пък аз му казвам за 15-ка.Аз моита я карам с 15w40 и нямам тракане,чак след 8000км.може да ми се появи почукване.
Отговори

titan22 снимка titan22 15 февруари 2013 - 10:06

Тракането може и да се оправи от такова масло но горенето на 3л. как ще го оправиш с по гъсто масло?
Отговори

opelfen снимка opelfen 15 февруари 2013 - 10:39

добре де 15в40 е по гъсто масло ,така няма ли да трака повече защото по бавно ще го качва
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 15 февруари 2013 - 15:00

 opelfen, на 15 февруари 2013 - 10:39, каза:

добре де 15в40 е по гъсто масло ,така няма ли да трака повече защото по бавно ще го качва

При мен тракане/чукане се появява като намалее нивото и след около 8000км.или иначе казано малко преди да стане за смяна.Аз карам с ПРИСТА ЛИДЕР и често превишавам 10 000км. с по 2000км. а относно разхода за цялото време около 1л. доливам. По вапроса за твоите 3л.с 10w40 при 15w40 може и да паднеш на 1-1.5л.до следваща смяна което според мен е нормално за тези изтормозени мотори.Друго което трява да следиш е гарнитурата на капака че от там сащо си подлизва когато не се сменя редово,и о-прастена на делкото.Това ти го казвам от опит.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 16 февруари 2013 - 12:12

Според мен колега,вземи смени маслото....а колкото до Приста аз лично не бих го препоръчал.Искате качественно и ефино...да ама не :)Аз лично като купих моята кола,сложих Приста 10/40 и кукнах за гръцко,верно понастъпах я добре и за 600км изгори 1,5 л масло,чак изпаднах в шок.След смяна на маслото,проблемът бе решен.Вече 5 год я карам с Лики Моли и проблеми нямам ,а моят крак е тежък,за 10к километра макс 500гр(което си е в нормите)Между другото съм слагал и масло на ГМ,покарах го точно 2000км и го смених,там не го гореше,ама повдигачите тракаха като некой стар дизел .Успех.Сега се сетих,че и колектор може да е.Аз също имах този проблем и сваляхме главата доло.Бяха се скъсали 3 шпилки,и точно така правеше,тракаше докато загрее и уплътни.
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 16 февруари 2013 - 12:17
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 17 февруари 2013 - 20:09

 t_g_stoev, на 16 февруари 2013 - 12:12, каза:

Според мен колега,вземи смени маслото....а колкото до Приста аз лично не бих го препоръчал.Искате качественно и ефино...да ама не :)Аз лично като купих моята кола,сложих Приста 10/40 и кукнах за гръцко,верно понастъпах я добре и за 600км изгори 1,5 л масло,чак изпаднах в шок.След смяна на маслото,проблемът бе решен.Вече 5 год я карам с Лики Моли и проблеми нямам ,а моят крак е тежък,за 10к километра макс 500гр(което си е в нормите)Между другото съм слагал и масло на ГМ,покарах го точно 2000км и го смених,там не го гореше,ама повдигачите тракаха като некой стар дизел .Успех.Сега се сетих,че и колектор може да е.Аз също имах този проблем и сваляхме главата доло.Бяха се скъсали 3 шпилки,и точно така правеше,тракаше докато загрее и уплътни.

Колега нямам нищо против твоето мнение но аз нали това казвам за 10/40 че трява да пробва да го смени с 15/40 а това че е приста въпрос на избор пробвал съм и арал15/40 и тотал15/40 и все тая като с пристата само дет му плащаш тубата и етикета а относно разхода на масло по горе бях си написал мнението
Отговори

marto85 снимка marto85 17 февруари 2013 - 20:27

Не карай с 10/40 Слагай си 15-ка и ще е по-добре,и разхода ще ти падне ще видиш.А колкото до марката на маслото :unsure: май всички са от един варел точени (поне тук на нашия пазар в БГ )
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 17 февруари 2013 - 21:10

Трябва да се смени маслото, за да се разбере от маслото ли е,
аз имах случай, с едно менте, за 5 000 се изпариха 3 литра,
след това си сипах оригинал Мобил 10/40 , купен в Германия, и го карах 15 000 с доливане на само 200 грама.
Има една добавка СТОП, ако е оригинал в картонена кутиика, помага за спиране на разхода.
Подобрява и качествата на маслото, може да се сипва по 100 г на смяна,
маслото става по лепкаво и по трудно се стича от частите, по добре се уплътняват луфтовете.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 18 февруари 2013 - 22:39

 Cvetomil, на 17 февруари 2013 - 20:09, каза:



Колега....съгласен съм с теб и твоето мнение,НО незнам дали си прочел мнението на човека който пуска темата, че за първи път сменя маслото .Мое лично мнение е да смени марката пак с 10/40.Но крайното решение си е негово.А тези масла като ШЕЛ,АРАЛ пък са на първо място в света с най голям брой фалшификати.НО голям % има е и да е гарнитурата на колектора,която е от няколко ламаринки една до друга и като загреят се уплътняват и тракането изчезва.Лично съм го изпитал на гърба си!!!А звука от тракането е все едно клапани тропат.
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 18 февруари 2013 - 22:43
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 19 февруари 2013 - 08:46

 t_g_stoev, на 18 февруари 2013 - 22:39, каза:

Колега....съгласен съм с теб и твоето мнение,НО незнам дали си прочел мнението на човека който пуска темата, че за първи път сменя маслото .Мое лично мнение е да смени марката пак с 10/40.Но крайното решение си е негово.А тези масла като ШЕЛ,АРАЛ пък са на първо място в света с най голям брой фалшификати.НО голям % има е и да е гарнитурата на колектора,която е от няколко ламаринки една до друга и като загреят се уплътняват и тракането изчезва.Лично съм го изпитал на гърба си!!!А звука от тракането е все едно клапани тропат.

Да колега прочел съм и първото мнение на човека дето пусна темата но и второто му мнение.Нека той си вземе решение как да процедира.Все пак за това е форума да си помагаме кой с мнение,кои както може.
Отговори

opelfen снимка opelfen 19 февруари 2013 - 17:53

Възнамерявам да сложа при следващата смяна yacco 10w40 или 15w40 ще видя какво ще е , имате ли добри впечатления от това масло?
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 19 февруари 2013 - 18:42

Стига да е оригинално, е хубаво масло.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 19 февруари 2013 - 20:28

Виж то няма как да разбереш до като не жертваш някой лев.Пробвай друго масло, за това масло не знам нищо,понеже не съм го ползвал никога,но пък винаги съм чувал добри отзиви.Но пък има и друго,ако я караш винаги в лютеницата е нормално да ти гори масло.То от завода и дават разход,дори като нова :)
Отговори

izzo_86 снимка izzo_86 19 февруари 2013 - 21:53

Според мен тракат повдигачите от неподходящо потбраното масло ! Колега този мотор (х18хе1) иска да се кара с хубаво масло от тип 5W40 ! Съветвам те да го смениш с такова ще усетиш коренна разлика ;) относно марката: МНОГО БОДРЕ си се ориентирал !!!!
А за горнето ,убезпокоително много е , ще трябва една профилактика с отваряне да направиш !
Поздрави !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg