Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел вектра Ц с двигател 1.9 CDTI (120)-(150)коня

ma6inatora снимка ma6inatora 17 март 2013 - 13:56

Здравейте колеги.. аз съм върл фен на марката ОПЕЛ.
Карал съм и още имам Вектра а c16nz. имам и Зафира 2.0 DTI карах известно време и Фронтера 2.2 бензин....
Та въпроса ми е следния сега съм хвърлил око на Вектра ц, искам да попитам за мнения относно този двигател 1.9 и колегите да ли са доволни от тази колица ....
Мнението беше редактирано от ma6inatora: 17 март 2013 - 22:34
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 март 2013 - 21:59

Здравей колега,
аз имам Вектра Ц с двигател Z19DTH, който е 150 коня. Няма двигател 140 коня!!! Има 120 както си писал. Всички ми казваха, че и 120 ставала доста, но аз лично съм на принципа, колкото повече толкова повече! От колата съм повече от доволен, върви много приятно харчи поносимо. Голяма е и събира много багаж. При покупката трябва да внимаваш за вихровите клапи, има изписано доста за тях! Има един огромен минус, тъпкана е с електроника и много се шашка. Има доста теми за неработещ климатроник, загаснали табла, някой от материалите също са евтини :( и се белят бързо...
Отговори

ma6inatora снимка ma6inatora 17 март 2013 - 22:09

Да и аз чух за въпросните клапи... Наистина се обърках за тези 140коня...
Но разбрах и за проблема с демфера на скоростната...
И скъп ли е ремонта на клапите..
Наистина е голяма кола направо ми грамна погледа аз обичам големи коли да ми е удобно и да се кефя на шофирането.
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 март 2013 - 09:44

OK, щом знаеш, че двигателя е 120 и 150! При 120ката няма клапи а при 150ката има, но в повечето случай те са подменени с по-новия модел. Или пък са премахнати. Не зная точно колко струват.
Да, проблем с депфера също има, но той е проблемен при 70% от новите коли, даже има коли с 2 и повече...
Проблема се решава с 3000хил лева в оторизиран сервиз или 1000-1500при някой можещ майстор...
Отговори

ma6inatora снимка ma6inatora 18 март 2013 - 22:52

Мерси много колега.
Имаш черпене от мен за изчерпателната информация.. за този демфер един колега има Пежи 407 направо го боли главата два пъти го сменя миналата година :)
Но аз съм си твърдо за 150 коня :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 март 2013 - 10:26

И аз бях твърдо за 150коня, за това и си взех такава. Още като я купувах нищо, че беше на 4г в сервиза ми казаха, че демпфера започва да се обажда, но казаха, че така можел да кара още от 10000-100000. С моето каране няма да е 100000, но до тук за година съм минал 12000км и още е на колата и не е изхвъчал :) Като му дойде времето ще го сменям и така...
Отговори

ma6inatora снимка ma6inatora 19 март 2013 - 23:25

на мен ми е интересно какво става когато се прецака демфера.... какви са симтомите и ако гледам кола как точно да разбера
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 март 2013 - 10:01

Най-лесните за хващане симптоми са претрисане при потегляне напред-назад. Тествах една такава при която бяха много отчетливи шумовете и вибрациите. Чел съм за колеги със шум като дрънкане по тенджера. Чел съм за изхвърчали в следствие на скъсан демпфер. При мен обаче няма нито един от горните симптоми. Само при форсиране на място, когато оборотите затихват се усеща едно претрисане, което като натиснеш съединителя го няма. Но когато си го пуснал, т.е. той е зацепен (това на нулева) и се усеща.
Отговори

pooh снимка pooh 30 март 2013 - 16:00

Колега, имам я от поне 1 година (1,9/150кс.). Мойта е фейслифтова от "Украинските". Миналата година бях тръгнал да взимам нова кола среден клас. При един от огледите и тест на нова кола, мой колега ме вози в такава Вектра (но 2.2 бензин), до мястото на тест драйва. Тогава Вектрата ми направи много добро впечатление и реших вместо да взимам кола среден клас за 30 000лв, да си взема такава Вектра на старо 2-3 годишна. Търсих бензинка и след това да я газифицирам, но в този момент на пазара нямаше подходяща и изникна този дизел. От момента в който седнах в нея и я подкарах си казах, че тази кола трябва да е моя. В сравнение с бензинката е по-шумна, но над 2000 оборота утихва. Обикновенно я държа между 2000 - 2300 об. Разходът за такъв клас кола е нормален. По каталог на мотор 120 и 150 кс дават еднакъв разход. Има малко твърда возия в сравнение с новият Пасати и Мондео, но това е вероятно защото е правена за Източна европа. Спира много стабилно, за разлика от Королата и Октавията например, но те са по-нисък клас коли де. Преди 3-4 месеца се появи странно скърцане в интериора, вероятно в таблото, но не мога все още да го хвана от къде е и се чува при паваж и неравности естествено. Не му обръщам голямо внимание т.к. част от тестовите коли които карах и бяха на по 2000 - 15 000км пак имаха подобни шумове.
Относно вървеж сравнявал съм я с нов Пасат 140кс дизел и мога да кажа че дърпа чувствително повече. Търпи тунинг до 200кс, стига да не те жал де.
Частите в сравнение с други марки са едни от най-евтините. Каското също излиза ниско, а и Опел не е рисков автомобил при кражба, както БМВ, Ауди или Мерцедес.
Като цяло моят съвет е да имаш в пред вид по-високият данък ако ще е 150кс, особенно ако е под 5 години колата. Ако можеш задължително си вземи фейслифтова и ако няма доказани километри гледай маховика. Има заминали демпферни маховици на по 100к - 120к, така че имай в пред вид сумите които казва Жоро по-горе. Алтернативата ти е автоматик ;-) Ниските прдавки, 1-ва и 2-ра, когато е студена влизат по-трудно. За сега не мисля да сменям маслото в ск. кутия, т.к. още нямам 60к км, но може и това да стане, поне за проба, ако не намеря някой колега с такава за да пробвам на неговата как са. 120 коньовият двигател е с друга скоростна кутия, там не знам каква е ситуацията.
Като проблеми от колеги съм чувал за алтернатор и хидравлика на волана, но последното не е типично за модела.
Аз за 10 000км. съм сменил 2 крушки само и преди 1000км редовните консумативи, дано и за напред да е все така. Когато е влажно времето на 2-3 пъти ми е просвирвал пистовия ремък, но това според сервизните специалисти било "нормално", абе за масовите нови коли след 2000 година имам особено мнение в сравнение с тези от преди това. Но Вектрата е евтина кола за поддръжка и с ниска цена, така че ако ти хареса нещо ценово и като екземпляр, скачай му смело.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg