Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Елегантен монтаж на радар-детектор - как?

bat_jorko снимка bat_jorko 06 февруари 2007 - 11:04

След поредното увеличение на наказанието за превишена скорост, минало на първо четене в народното събрание, твърдо реших да се снабдя с радар-детектор. Бих си помислил и за антирадар, ама няма оферти за такъв, май?

Понеже ми разбиваха колата веднаж за гепене на радара, а и понеже не мисля всеки път да играя сложи-свали, съм решил да го монтирам в кухината за плафона на лампата. Място като гледам има.

Дайте моля съвет за какво да внимавам, дали страшно много ще му падне чувствителността като го завра там, дали декоративната лента на предното стъкло наистина екранира радара, и т.н.

Колата е Астра Г, радар детектора е Кобра XRS 9330. http://www.cobra.com/index.php?page=shop/f...uct_id=445&id=1
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 20 март 2011 - 13:00
Причина за редактиране:: Подфорум "Направи си сам" е за теми, обясняващи как да се направи нещо, а не за въпроси "Как да го направя". Темите в този раздел са със статут на уроци!
Отговори

peterl снимка peterl 06 февруари 2007 - 11:53

Съмнявам се, че декоративната лента екранира радара.

П.С.Има ли смисъл от тези радари?Живо ме интересува.По-миналата Неделя ме спряха за ~15мин. 2 пъти :16:
Отговори

fanatic снимка fanatic 06 февруари 2007 - 11:55

Аз съм го правил на моя кола номера с радара. Не мисля, че хваща по малко. А и в никакъв случай не е във вреда да го имаш!
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 06 февруари 2007 - 12:12

peterl, на Feb 6 2007, 12:53 PM, каза:

Съмнявам се, че декоративната лента екранира радара.

П.С.Има ли смисъл от тези радари?Живо ме интересува.По-миналата Неделя ме спряха за ~15мин. 2 пъти :16:
 


Ами има смисъл, с по-чувствителен радар се хващат (чуват) отдалече и тези засади, които те "стрелят", т.е. радара не е постоянно включен. И като има паднеш в обсега за стрелба (от 300 метра надолу), ти вече знаеш и си намалил.

Категорично си струва пред алтернативата да нямаш книжка за 1 месец! :crazy:
Отговори

rercho снимка rercho 06 февруари 2007 - 12:48

Мисля че тука е мястото да попитам.Антирадара е тва дето му задаваш някаква скорост и когато се опитат да те засечат тои подава като информация скороста която ти си му задал и потоя начин лъжеш радарите на полицията и с тва чудо можеш да променяш светлините на светофарите нали?Доколкото бях чул те се деляли на пасивни и активни тоя дето ви питам аз е активен нали?И е забранен?А продават ли се такива чудеса някъде свободно (законо)по магазините.Предварително се извинявам ако въпроса ми не е за тука
Отговори

sheko снимка sheko 06 февруари 2007 - 12:51

Аз вчера си купих 9430 и съм доволен, изпробвахме го и работи идеално, тук-там има смущения от камери и бензиностанции но се свиква бързо. Под огледалото или в долната част на прозореца (където се разминават двете чистачки) е най-удачно да седи, за да има добра видимост. Аз лично мисля да си го свалям всеки път защото незнаеш кога късмета ти ще изневери
Отговори

Tramway снимка Tramway 06 февруари 2007 - 14:35

sheko, на Feb 6 2007, 12:51 PM, каза:

Аз вчера си купих 9430 и съм доволен, изпробвахме го и работи идеално, тук-там има смущения от камери и бензиностанции но се свиква бързо. Под огледалото или в долната част на прозореца (където се разминават двете чистачки) е най-удачно да седи, за да има добра видимост. Аз лично мисля да си го свалям всеки път защото незнаеш кога късмета ти ще изневери
 

Тъй като ползването на такива устройства е забранено от закона, то трябва да е добре скрито. А купето не предлага кой знае какви възможности за разполагане, така че хем да е скрито, хем да не се екранира от разни метални части пред него. Мой познат ми каза, че е монтирал детектора пред радиатора, зад декоративната маска, и е извел идникацията в купето. Не съм го виждал, но ми се струва доста примамлива идея. Смятате ли, че е възможно такова поставяне и дали устройството е достатъчно добре херметизирано, че да не се влияе от набиващата се отпред вода, кал и сняг?
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 февруари 2007 - 14:46

Tramway, на Feb 6 2007, 02:35 PM, каза:

Тъй като ползването на такива устройства е забранено от закона, то трябва да е добре скрито. А купето не предлага кой знае какви възможности за разполагане, така че хем да е скрито, хем да не се екранира от разни метални части пред него. Мой познат ми каза, че е монтирал детектора пред радиатора, зад декоративната маска, и е извел идникацията в купето. Не съм го виждал, но ми се струва доста примамлива идея. Смятате ли, че е възможно такова поставяне и дали устройството е достатъчно добре херметизирано, че да не се влияе от набиващата се отпред вода, кал и сняг?
 

Детектора не е забранен от закона! - Но анти радара е!
Не е достатъчно защитено, тъй като не е предвидено за външен монтаж!
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 06 февруари 2007 - 17:05

Ето при мен как е:
Публикувано изображение


Хваща малко от черната лента на стъклото. Отвън почти не се вижда, трябва да знаеш че е там за да го различиш.

Не се промени обхвата спрямо преди това, когато беше на таблото.
Отговори

Tramway снимка Tramway 06 февруари 2007 - 17:30

В такъв случай моля да ме посъветвате откъде най-добре да си взема детектор и ориентировъчно колко струва?
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 06 февруари 2007 - 17:36

rercho, на Feb 6 2007, 01:48 PM, каза:

Мисля че тука е мястото да попитам.Антирадара е тва дето му задаваш някаква скорост и когато се опитат да те засечат тои подава като информация скороста която ти си му задал и потоя начин лъжеш радарите на полицията и с тва чудо можеш да променяш светлините на светофарите нали?Доколкото бях чул те се деляли на пасивни и активни тоя дето ви питам аз е активен нали?И е забранен?А продават ли се такива чудеса някъде свободно (законо)по магазините.Предварително се извинявам ако въпроса ми не е за тука
 


Да, така е. антирадара е активен, сигналите които праща на радара карат радара да показва силно грешни или никакви резултати. Силно грешни например 350 км/ч. Не съм чувал да има антирадар, който "дава" някаква скорост на радара. Но ако има, ще е супер.

За светлините на светофарите, когато въведат тези системи в България, на пазара ще се появат други устройства ... И най-вероятно ще ги премахнат скоро след въвеждането.

Тва питам и аз - предлагат ли се антирадари в БГ, или трябва да се пазаруват от чужбина?
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 февруари 2007 - 17:39

PeteRHR, на Feb 6 2007, 05:05 PM, каза:

Отвън почти не се вижда, трябва да знаеш че е там за да го различиш.

Кофтито е че се вижда от предните стъкла ако се наведеш :( - т.е. не става да го оставиш пред блока.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 06 февруари 2007 - 17:40

Tramway, на Feb 6 2007, 06:30 PM, каза:

В такъв случай моля да ме посъветвате откъде най-добре да си взема детектор и ориентировъчно колко струва?
 


Наскоро имаше някакви промоции на Кобра модели в Метро - виж там, освен това Технополис преполагам има ... Ммм, в Технополис са Whistler, значи там не.

Отзивите за Кобра са най-добри.

Цените са ок. 100 лв. за по-елементарните и ок. 200 лв. за по-сложните.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 07 февруари 2007 - 13:20

Аз си взех Кобра 9430 за 230 лв от www.topspeed.bg.
Вече две години не можех да си видя синьото талонче в мен ... щом го взема ... случвало ми се е на същия ден да ми го вземат. Та писна ми и реших да инвестирам в съответното чудо. И резултата е следния: вече 4 месеца синьото талонче си е в мен и страшно му се кефа.

Проблемите на антирадара са честите фалшиви тревоги в града. Извън града няма почти никакви фалшиментоси. Те обаче се познават тъй като ги дава в честота К най-вече (бензиностанций, аптеки и др. или по точно техния СОТ предполагам), докато единствената честота която наште радари ползват е Х, поне за сега. Та видите ли нещо друго на радара ... сигурно е фалшива тревога.

Радар детекторите от този тип са разрешени от закона и който полицай ви лъже в обратното сигурно иска пари и не е намерил за какво да се хване. Някой ще кажат абе пари да давам за тия глупави играчки ... бе и аз така мислех, обаче като си направих сметката тоя радар се изплаща след 5-10 хванати радари в зависимост от скороста с която са щяли да ви хванат.
Отговори

_KID_ снимка _KID_ 07 февруари 2007 - 13:30

Аз имам Кобра 9330 от лятото. Реших, че е крайно време да се обзаведа с такава "играчка", особено след последния акт за превишена скорост.
Ползвам го само извън града, така че нямам впечатления от градския му режим.
Равносметката ми досега за половин година е, че парите дадени за него са избити, от парите, които трябваше да се плащат за глоби и рушвети на полицаите.
Аз съм доволен от Кобрата. Монтиран е стандартно в средата на стъклото на скобата, която се продава в комплект с радар-детектора.
Изрично в ръководството пише, че не трябва да се монтира, така че пред "окото" му да има предмети, като чистачките например.
Обхвата при статичен радар в постоянен режим на засичане е достатъчно добър, за да имаш време да отреагираш и да намалиш скоростта.
Отговори

yo_ko снимка yo_ko 07 февруари 2007 - 13:57

Колеги ,стигам до извода ,че няма значение къде е монтиран детектора ,щом не е забранено от закона ползването му . Евентуално най - добре е май както
при колегата PeteRHR ,още повече ,че и при мен има затъмнена ивица горе на стъклото и няма да се вижда (не че май това има значение). Иаз се насочих да си взема кобра ,но каква е разликата между 9330 и 9430 освен ,че единия е към 160 , а другия 230 лева ?Ще съм благодарен ,ако някой ми разясни малко ! СКоро ме барнаха с 43 км превишение в града и не ми се ще да оставам без хартиика ,ако ме спипат пак ( поне така ми казаха в КАТ)
Отговори

Maiky снимка Maiky 07 февруари 2007 - 14:17

PeteRHR, на Feb 6 2007, 05:05 PM, каза:

Ето при мен как е:
Публикувано изображение


Хваща малко от черната лента на стъклото. Отвън почти не се вижда, трябва да знаеш че е там за да го различиш.

Не се промени обхвата спрямо преди това, когато беше на таблото.
 


Абсолютно по същия начин е при мен, само че от дясната страна между сенника и огледалото! Изкарах си инсталацията през колонката и го хванах за тавана. Вижда се само ако се наведеш много надолу. Иначе отвън не се вижда. Преди го бях сложил долу на таблото, но лятото му се ебаваше мамата от слънцето! Не му пречи със сигурност лентата на стъклото! :flag:

пс: Моя радар е Мангуус
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 07 февруари 2007 - 16:24

yo_ko, на Feb 7 2007, 02:57 PM, каза:

Колеги ,стигам до извода ,че няма значение къде е монтиран детектора ,щом не е забранено от закона ползването му . Евентуално най - добре е май както
при колегата PeteRHR ,още повече ,че и при мен има затъмнена ивица горе на стъклото и няма да се вижда (не че май това има значение). Иаз се насочих да си взема кобра ,но каква е разликата между  9330 и 9430 освен ,че единия е към 160 , а другия 230 лева ?Ще съм благодарен ,ако някой ми разясни малко ! СКоро ме барнаха с 43 км превишение в града и не ми се ще да оставам без хартиика ,ако ме спипат пак ( поне така ми казаха в КАТ)
 


Виж на тази страница таблицата долу за сравнение на моделите.

http://www.cobra.com/index.php?page=shop/f...uct_id=445&id=1

Монтажа на видимо място в купето не е проблем по време на движението, проблем е по време на престоя, щото пред блока макс. една седмица ще изтрае и ще ти думнат колата. Мене ме думнаха при положение че го бях скрил под сенника НАИСТИНА много добре! Правете си изводите ако се вижда директно.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 07 февруари 2007 - 17:12

Аз съм с този модел
Публикувано изображение


....както съм го монтирал > цък > не се забелязва отвън, баш зад лентата е и няма никакви проблеми....Вчера го гледах в Метро беше на 116лв, имаше и един друг модел (сив) ма не го гледах, че ми се стори скъп :)))
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 февруари 2007 - 17:22

schumi.fan, на Feb 7 2007, 05:12 PM, каза:

не се забелязва отвън, баш зад лентата е и няма никакви проблеми....

Ама никой ли не чете! Всеки автоджамбаз знае къде се слага антирадар!!!
Темата е къде може да го скрием от крадците!!!

bat_jorko, на Feb 7 2007, 04:24 PM, каза:

Монтажа на видимо място в купето не е проблем по време на движението, проблем е по време на престоя, щото пред блока макс. една седмица ще изтрае и ще ти думнат колата.

С Мишо си говорихме че може да се разглоби и да се изнесе лещата някъде отпред в някаква специална плексигласова кутия а останалите работи да се скрияят зад таблото... Кофти е малко за бутоните...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg