Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

моля за помощ

hmanolov снимка hmanolov 06 октомври 2010 - 15:51

Здравеите ще съм много благодарен ако някои може да ми помогне колата е опел астра 2.0 дл 83кс дизел имах проблем с термостата колата загряваше / поне аз си мисля че е било термостат/ днеска смених термостата но си мисля че имам проблем с въздух в системата колата загрява до 92 градуса и се включва перката на вентилатора но радятора си остава студен изобщо не е загрял сащо така и нямам никакво парно знам че би трябвало сама да се обезвъздуши но явно нещо друго има. Моля някои ако има някаква идея какво може да е да е сподели предварително благодаря.
Отговори

gosho снимка gosho 06 октомври 2010 - 19:11

Тези симптоми ми приличат на издухала гарнитура на главата,някой цилиндър духа в охл.система и прави въздушна възглавница и за това не може да се обезвъздуши системата,и няма парно.Отвори капачката на казанчето при работещ студен двигател,подай малко гас,ако излизат мехури е от гарнитура(дано не е спукана глава).
Отговори

doctorx снимка doctorx 06 октомври 2010 - 19:11

Имах едни познат който имаше подобен проблем само че при него колата загряваше но парното си духаше студено,оказа се че е имал още един термостат.
Отговори

hmanolov снимка hmanolov 09 октомври 2010 - 10:00

значи на отворена капачка няма нищо не излиза нито вода нито мехурчета другото което си мисля може ли да е от водната помпа да е превъртяла на оста и да не може да върти водата и да саздава налягане
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 09 октомври 2010 - 10:13

При запален двигател през тънкото маркуче, което идва от термостата и влиза в разширителния съд трябва да има постояна циркулация на охладителна течност,извади го и провери,ако няма помпата наистина трябва да е аут!
Отговори

hmanolov снимка hmanolov 09 октомври 2010 - 16:46

няма абсолютно никаква циркулация на вода абсолютно нищо не излиза от тънкото маркуче
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 октомври 2010 - 17:07

Виж при подаване на газ дали ще потече вода през маркучето в казанчето! И пипни маркучите от и към радиатора. Виж дали са топли, дали са твърди, дали надува.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 09 октомври 2010 - 17:08
Отговори

hmanolov снимка hmanolov 09 октомври 2010 - 18:32

при подаване на газ пак не тече нищо маркучите към радятора са топли и са нормално твърди могат да се стиснат с ръка маркуча до радятора е топъл и веднага след него радятора е студен
Отговори

hmanolov снимка hmanolov 09 октомври 2010 - 18:37

маркучите са топли до самият радятор и след тях радятора е напълно студен при подаване на газ пак няма никаква циркулация на вода маркучите са топли но според мен са нормално твърди понеже мога да го стистна с ръка
Отговори

hmanolov снимка hmanolov 31 октомври 2010 - 12:26

здравейте на всички помогнали миналата седмитца свалих водната помпа и се оказа че турбината е превартяла на оста смених е и всичко се оправи радвам се че не се оказа гарнитурата.
Отговори

ivo_24 снимка ivo_24 31 октомври 2010 - 13:25

а на мене някаде ми заминава антифриза и незнам каде отива . може ли да отива ватре в двигатела . какви са признаците ако водата заминава направо през аспуха


Колега, ако обичаш попълни си ПРОФИЛА СПОРЕД ПРАВИЛАТА на форума!
Благодаря!

Мнението беше редактирано от Sandman: 31 октомври 2010 - 17:31
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 31 октомври 2010 - 17:21

:love_opel: Чети повече колега е ще разбереш всичко дето те интересува. Иначе да може да отива водата на много места. Повярвай ми ще разбереш скоро. Другото е едно елементарно нещо. На казанчето за охл.течност има графи!!! Ако го пълниш постоянно над макс. е нормално да доливаш постоянно. Системата е така проектирана че в процесите си на разширяване, и свиване да си дозира сама охл.течност.
Отговори

gosho снимка gosho 01 ноември 2010 - 20:13

 ivo_24, на 31 Oct 2010, 13:25, каза:

а на мене някаде ми заминава антифриза и незнам каде отива . може ли да отива ватре в двигатела . какви са признаците ако водата заминава направо през аспуха


Колега, ако обичаш попълни си ПРОФИЛА СПОРЕД ПРАВИЛАТА на форума!
Благодаря!

На един приятел с опел кадет които също се казва Иво така му изчезваше антифриза и се чудехме защото нямаше никакви течове,даже отиде до морето и обратно около 1200км.В последствие се оказа гарнитура на глава и от там изгарял антифриза.А какви са симптомите не мога да кажа защото не сме забелязали такива.
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 01 ноември 2010 - 20:25

 ivo_24, на 31 Oct 2010, 13:25, каза:

а на мене някаде ми заминава антифриза и незнам каде отива . може ли да отива ватре в двигатела . какви са признаците ако водата заминава направо през аспуха


Колега, ако обичаш попълни си ПРОФИЛА СПОРЕД ПРАВИЛАТА на форума!
Благодаря!



А при мен колега,колата губеше антифриз и той отиваше в двигателя,от там се изпарява и турбината го засмукваше,и го нагнетяваше към цилиндрите.Голяма главоблъсканица беше докато разбера от къде е.При мен се оказа спукан блок,спукан беше от резбите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg