Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Отново проблем с перките Astra G

Тази тема е заключена « Prev

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2011 - 21:29

Здравейте. Отново имам проблем с перките на колата. Този път не ми включват и двете при достигане на работна температура. Свети ми лампата за неизправност в охл. система. Още след контакт остава да свети. При колегата Кръстев видяхме грешката P1540 Air Conditioning Pressure Signal High Voltage или по-точно Request signal high voltage. Грешката не се трие! Електронния модул за управление на перките е здрав. Предпазителите също. Кой е този датчик, къде се намира? Какво значи точно тази грешка? Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 06 март 2011 - 16:46
Отговори

asensio снимка asensio 21 февруари 2011 - 21:37

От това което си превеждам, Датчик за налягане на климатика. Би трябвало да е заминал датчика, или прекъснати кабели.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2011 - 22:06

Къде се намира този датчик? Как да го тествам? Само един на компресорът ли е?

Инсталацията до компресора е видимо здрава.
Датчикът за температура на охл. течност е здрав.
Модулът е здрав.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 21 февруари 2011 - 22:06
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 21 февруари 2011 - 22:23

В AOC виждам, че свързват код P1540 със следните възможни проблеми:
Компресор на климатика, ел. инсталация по климатичната система или контролния модул на охлаждащата течност.
Отговори

spasito снимка spasito 21 февруари 2011 - 22:28

По принцип климатика има датчик за високо и ниско налягане при ниско изключва компресора при високо включва перките да охлади има вероятност да е от него.При вектрата са два датчика и стоят на тръбите на климатика под радятора единя е този другия не го знам за какво е в повечето случаи са кръгли с продълговата букса води се пресостат ако решиш мисля че имам един работещ за проба ако е същия де.Нещо такова е
Публикувано изображение
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2011 - 22:48

Благодаря Ви колеги за отзивите.

Ето това що годе е компресорът. На него има букса. За какво е тя?

Публикувано изображение
Отговори

spasito снимка spasito 21 февруари 2011 - 22:53

Буксата е за включване и изключване на копресора нищо повече ако и подадеш 12v ще чуеш как щрака електромагнита на шайбата търси датчиците те са някъде по тръбите.Сега се сетих ти бушоните провери ли си
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2011 - 22:56

Да Спасе, бушоните ги проверихме в купето. Също и тези в моторния отсек. Здрави са си :newsm05_41:

Трябва да го открия този датчик за налягането на хладилния агент къде е.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 21 февруари 2011 - 22:56
Отговори

Shades снимка Shades 21 февруари 2011 - 22:56

Баци, доколко си сигурен в цялостта на охлаждащия модул? Тази грешка нещо натам ми бие. :newsm05_41:

Иначе пресостата ти е на тръбите за фреона. На нашите май беше отляво някъде ...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2011 - 23:01

 Shades, на 21 Feb 2011, 22:56, каза:

Баци, доколко си сигурен в цялостта на охлаждащия модул?


На 100% съм сигурен в него, защото при предишният проблем, когато не ми включваше вътрешната перка и търсейки евентуалната причина го отварях. Вътре си беше сух, чист, както беше монтиран от Булвария. Тогава даже повторих спойките по съвет на колегите. И накрая се оказа самия вентилатор, както показваше и грешката.

След като смених перката нямаше проблеми. Всичко си работеше. Днес сутринта отидох до работата, колата престоя там. Като си тръгвах дадох контакт, колата запали и лампата за охл. система не угасна.

Сега се сещам, че в системата няма фреон, евентуално това да е повредило датчика?
Отговори

Shades снимка Shades 21 февруари 2011 - 23:20

Виж кабелите как са, да не би да сте прекъснали нещо. Забравих да питам - перките въртят ли постоянно или само грешката вади?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2011 - 23:23

При предишни проблеми в тази система заработваха и двете, или едната на макс. А сега перките въобще не включват!
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 21 февруари 2011 - 23:25

Ивайло датчика е зад перките като погледнеш надолу.

Няма значение дали имаш фреон в системата.

Най лесно ще го провериш дали е той, като извадиш буксата и направиш мост между крачетата, колата на контакт и даваш на късно между пиновете в буксата ако всичко друго по системата е здраво ще запалят перките. И ще знаеш че датчика е проблема. Нов беше към 80лв. (сменях моя и затова знам)

Малко глупости съм писал горе, сега проверих, датика най вероятно не е там където съм писал.. трябва да се падат като застанеш с лице пред перките от ляво на водния радиатор, проследи тръбите от компресора към купето и ще ги видиш, ляво ниско долу голям кръгъл датчик с плоска букса с 4 крачета, това е което търсиш.
Отговори

Shades снимка Shades 21 февруари 2011 - 23:51

Щом си сигурен в управлението, значи най-вероятно е датчика за налягането. Ако не е той, преслушай и релетата. Между другото системата абсолютно празна ли е? Нещо ми се върти в главата, че се контролират показанията от датчика за налягане в определен диапазон и ако е над него или под него индуцира грешка. Така или иначе като боцнеш кламера ще си проличи ...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2011 - 23:55

Има много малко, защото като натисна съчмата и съска.

Иначе грешката на диагностиката казва това P1540 - Air Conditioning Pressure Signal High Voltage
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 февруари 2011 - 00:13

Намерих тази схема, на която е отбелязано, че 12 и 13 са възможните проблемни места.

Публикувано изображение
Отговори

Shades снимка Shades 22 февруари 2011 - 00:18

12 и 13 не са ли дюзите? Датчикът трябва да е долу до дехидратора (това дето прилича на бенз. филтър :newsm05_41: ), май с номер 2 е отбелязан. Сетих се, че ръчкахме нещо такова, обаче лошата новина е, че май се сваляше бронята ...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 февруари 2011 - 00:24

Да, едната за високо, а другата за ниско налягане. Номер 2 е AC condenser, който доста прилича на бензиновия филтър по форма и материал. Номер 4 е въпросният датчик AC refrigerant pressure sensor, който се намира при утаителя. Той пък от своя страна изисква свалянето на предната броня или може би само подкалника евентуално.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 22 февруари 2011 - 00:26
Отговори

Shades снимка Shades 22 февруари 2011 - 00:26

 IvailoM, на 22 Feb 2011, 0:24, каза:

... Номер 4 е въпросният датчик AC refrigerant pressure sensor, който се намира при утаителя. Той пък от своя страна изисква свалянето на предната броня.

Е точно куплунга към него трябва да окъсиш с кламера. Приятно дупене утре, явно не съм се объркал за бронята :newsm05_41:
Отговори

Maiky снимка Maiky 22 февруари 2011 - 10:29

Ивчо, сега като пуснеш климатика случва ли се нещо? Чуваш ли компресора да се включва? Или поне перките да тръгват?
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg