Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Пропуснат срок

Mery81 снимка Mery81 17 ноември 2010 - 16:53

 AlexMav, на 17 Nov 2010, 15:10, каза:

Аз имам две забележки - ако не декларираш колата няма как да тече какъвто и да е срок - подлежиш на санкция за самото закъснение, а то се оформя като период чак след като декларираш колата - следователно нищо не ти тече, но си потенциално заплашен от глоба, която расте колкото повече време мине.


Съгласно чл. 54, ал. 1 от ЗМДТ "Собствениците на превозни средства декларират пред общината по постоянния им адрес, съответно седалище, притежаваните от тях превозни средства в двумесечен срок от придобиването им. За превозните средства, които не са регистрирани за движение в страната, двумесечният срок започва да тече от датата на регистрацията им за движение."

и също така:
Чл. 61. Данъкът се внася в приход на бюджета на общината, по постоянния адрес, съответно седалището на собственика, подал декларацията, а когато не е подадена такава и в случаите по чл. 54, ал. 2 (Когато собствениците на превозни средства нямат постоянен адрес, съответно седалище на територията на страната, декларации се подават пред общината по регистрация на превозното средство) - в приход на общината, в която е регистрирано превозното средство.
Мнението беше редактирано от Mery81: 17 ноември 2010 - 16:56
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 17 ноември 2010 - 16:58

 toni2, на 17 Nov 2010, 16:44, каза:

Едно време (тошовото), щом регистрираш кола в КАТ, от там по техни канали пращаха данните в данъчното.

Сега обаче не е така. Дали за добро или за лошо КАТ нямат единна система с Данъчните. Когато я декларираш в данъчното и видят, че е регистрирана по талон преди повече време ти налагат глоба. Скоро познат регистрира една кола в данъчното 4 години след регистрацията и в Кат... глобата беше поносима.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 17 ноември 2010 - 18:47

 Dyado_Pras, на 17 Nov 2010, 13:59, каза:

Интересно, в момента сменям постоянен адрес, водят се два автомобила на мое име. Единия е със смешен данък и не ме притеснява, но за корсата от профила на досега плащах 288 лв, но като я прехвърля в Стара Загора ми споменаха за около 450 лв.
Да разбирам ли, че няма проблем да изчезне по трасето и аз да продължа да си плащам по-ниския данък, колкото да минавам прегледите? Притеснява ме момента с въвеждането на общи системи къде ли не, все ще лъсне в някой момент... Особено сега, както се опитват да изсмучат пари отвсякъде...

Всяка община си определя данъците. За сега няма връзка между базите данни в данъчните служби на различните градове, но според мен е въпрос на време това да стане. Данъците в по-малките градове са по-големи, отколкото в София. На сайта навсяка община в раздел нормативни актове може да се намери информация за размера на данъка. Ето тук може да се види в Ст.З. http://os.city.starazagora.net/downloads/n...ba%20danuci.pdf Ако Корсата ти е с мощност 96 киловата и е под 5 години данъка наистина излиза 443,52 лв. Интересно къде си плащал до сега само 288 лв. А в Търново където съм аз щеше да е 473 кинта, така че има и по-зле от твоята ситуация.
Отговори

filidor снимка filidor 17 ноември 2010 - 21:39

 toni2, на 17 Nov 2010, 12:40, каза:

Здравейте колеги. Въпроса ми е: Знае ли някой колко лв. е глобата за пропуснат срок за деклариране в НАП. Пропуснатия срок, е почти една година. Благодаря.



Риск печели , риск губи. Може да продължиш да караш така , докато решиш да продадеш колата. Няма да спечелиш много от неплащането на данъка - за твоята е мършав. Обаче , недай си боже някой ден те спипат ще ти тръснат тавана на глобата и ще плащаш данъка с лихвите.
Аз бих отишъл да декларирам колата. Особено , ако нямаш други предишни грехове налагат по-ниски глоби. Мен ме жулнаха с 20лв.
Отговори

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 18 ноември 2010 - 23:37

 V. Petrov, на 17 Nov 2010, 18:47, каза:

Всяка община си определя данъците. За сега няма връзка между базите данни в данъчните служби на различните градове, но според мен е въпрос на време това да стане. Данъците в по-малките градове са по-големи, отколкото в София. На сайта навсяка община в раздел нормативни актове може да се намери информация за размера на данъка. Ето тук може да се види в Ст.З. http://os.city.starazagora.net/downloads/n...ba%20danuci.pdf Ако Корсата ти е с мощност 96 киловата и е под 5 години данъка наистина излиза 443,52 лв. Интересно къде си плащал до сега само 288 лв. А в Търново където съм аз щеше да е 473 кинта, така че има и по-зле от твоята ситуация.


Корсичката е 92 киловата, а общината е Чирпан. За втората половина на текущата година (точно 6 календарни месеца) платих 144 лв (ще потърся бележката, но със сигурност е +/- не повече от 1 лв), за цяла година съответно казаха 288 лв. Нямам идея как го смятаха това, не намирам наредбата в интернет, но според закона - при лек автомобил до 5г се умножава по 2,8, а границите в които решават в общината са по тази точка - над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW. Единственото, което ми идва наум е, че или са приели минималното или намалят с 50% за катализатор, въпреки, че при тея киловати не би трябвало...
Мнението беше редактирано от Dyado_Pras: 18 ноември 2010 - 23:39
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 22 ноември 2010 - 15:28

Като го сметнеш по обратния начин 288:( 92 . 2,8 ) излиза горе - долу 1,1. Значи са сложили минималната сума. Кофти работа със смяната на регистрацията. Радвай се, че не си в Търново. За сега не съм видял община с по-големи данъци от нас :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от V. Petrov: 22 ноември 2010 - 15:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg