Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

A18XER охладителна система

GeorgiTK снимка GeorgiTK 05 ноември 2018 - 10:59

Здравейте колеги, изчетох всичко за охладителната система, но има някой неща който ме съмняват. Нов съм във форума и съжалявам, ако има подобно описание. Става въпрос за инсигня a18xer без газова. Колата е от около 2 месеца при мен, като в началото на дълъг път понадуваше системата. Правеше ми голям конденз от ауспуха и доста бързо стигаше на таблото 90Ц. Палех колата с отвита капачка и буквално за около 1 2 мин. Нивото на антифриза се покачваше и започваше да излиза, което според мен не е нормално. Поогледах охладителната система и забелязах тооплообменника че е правен, водната помпа че е имала следи от теч и така се реших да и правя главата и да се провери, защото за мен е била прегрявана. Свалих главата проверка (казаха че няма спукване) шлайфаха я и я върнаха да се слага. Самата глава на 1 и 2 цилиндър клапаните бяха червени което си мисля че е оцветено от антифриза или там каквото е ставало. До тук добре. Слагаме главата с нови гарнитури, буталата изчистени от нагара, блока изчистен, всичко както е по учебник стягане с нужните инструменти и моменти. Зацепихаме валовете, ванусите и сменихме водната помпа и капачката на казанчето, което беше доста мръсно с нещо като тиня вътре. Когато се взе колата забелязах тоя момент, но останаха леки съмнения, защото и маслото и антифриза бяха чисти и си мислех че тва са стари отлагания. При мен колата не е прегрявана. Палиме колата мотора работи супер не се чува, много по-меко от преди, но антифриза след малко започва да се надига и край. Викам си сега трябва да се обезвъздушава или самообезвъздушава. На радиатора горе има една пробка излезна много въздух и колата заработи нормално. Доля се нужното количество парното дойде и на място е доста силно. Започнаха няколко дневни тестове. Когато колата е студена маркучите са меки от капачката като се отвие се чува леко "съъссс" и нивото е горе долу непоклатимо, но запали ли се без капачка след малко като започне да загрява нивото пак почва да се дига полека лека, но не толкова осезаемо както преди в момента достига работна температура пак по-бавно не като преди мълниеносно(карах преди бмв бензин го правеше по същия начин, имам и мерцедес дизел там с отворена капачка не мърда нивото) и сега незнам дали проблема не седи отново. Когато колата е загряла с отворен термостат и навъртяни около 30км. Маркучите като се стиснат стигат до половината, даже на 1.4бара си мисля че трябва да са още по твърди. Ясно ми е че с отворена капачка се променя точката на кипене, но понеже не на всички коли се дига така течността това нещо ме притеснява. Моля ви ако има някой колега с подобен мотор да сподели поведението на охладителната система, за да разбера нормално ли е или реално нещата не са добре. Относно ремонта, който беше направен, ако някой има нужда от помощ или информация ше споделя всичко.
Отговори

Dimov снимка Dimov 05 ноември 2018 - 13:21

Не съм с точно същия мотор, но на практика е идентичен по конструкция и компоненти. Преди време ми се беше прецакала капачката на казанчето - не се завиваше добре. Веднъж след доливане на антифриз не съм я завил до край и за 10тина км каране беше взело да "кипи" - антифриза се беше надигнал до горе. Нова капачка и всичко заспа. Ако със завита капачка всичко ти е наред - няма кипене и си държи необходимата температура - не се филмирай, карай и си свиркай.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 05 ноември 2018 - 14:36

След като си я обезвъздушил от пробката защо си отварял пак капачката? Обезвъздушия от пробката пак и не пипай капачката ако всичко е наред карай а можеш и капачката да смениш не е скъпа предполагам. Щом има пробка на радиатора явно от там се действа.
Отговори

GeorgiTK снимка GeorgiTK 05 ноември 2018 - 14:51

След като не можа нещо да се самообезвъздуши с махната капачка, тогава започнах да търся дали има някъде пробка. Тази се намира горе на радиатора от лявата му страна изкара сумати въздух докато тръгне антифриза. Осъмни ме това че двата маркуча станаха топли (термостата работи не пропуска веднага) а радиатора студен и ми беше ясно че е станала въз.възглавница. перката започна да се включва както трябва да бъде защото преди това не искаше. Капачката я смених но сега си върнах старата явно проблема не е бил така или иначе в нея. Отворих темата да споделим мнения, относно поведението на антифриза когато капачката я няма, защото на повечето коли когато я няма капачката и я запалиш не тръгва така да се покачва нивото, явно е имала доста въздух откакто я обезвъздуших не съм я махал повече и да правя опити без нея.
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 05 ноември 2018 - 14:55

Съвсем нормално е колата да изври без наличието на капачка. При мен го правеше това с дефектна капачка. Иначе замърсяването на казанчето и капачката имай предвид, че често срещан проблем е гарнитурите на масления охладител. Ако случайно пак се появи, не се шашкай че имаш проблем с главата.
Отговори

GeorgiTK снимка GeorgiTK 05 ноември 2018 - 15:34

Съгласен съм за топлообменника преди да почна да разглобявам се чудех дали да му купувам гарнитурата, но още като махах колектора видях, че е манипулиран сега не течеше беше правен, защото имаше следи от силикон, най-вероятно е протекъл и той преди време и за тва ги
имаше тия налепи в казанчето, които бяха доста лепкави и даже не можаха съвсем да се изчистят .
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 05 ноември 2018 - 18:52

Вероятно и преди ремонта и сега няма проблем с колата. Напълно нормално поведение на охладителната система, когато не е херметична. Термостата отваря около 105 гр, а перката включва на 108. Таблото винаги показва 90. Карай си колата.
Отговори

GeorgiTK снимка GeorgiTK 05 ноември 2018 - 20:57

Одеве я закачих с диагностика и термостата отвори точно на 105С а перката на 107-108С така показваше на живите данни иначе на таблото от 80С до 108 все на 90С показваше стрелката
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 06 ноември 2018 - 18:12

Единствената кола,която съм карал с незатегната капачка на казанчето, то това беше Форд мондео и не изхвърляше водата. Причината беше, че радиатора беше спукан и при затегната капачка започваше да църцори. Така го карах поне 2-3 години и така замина в надин. Иначе, когато съм сменял антифриз на другите ми коли, като започне да позагрява и нивото на антифриза се покачва (при отвотена капачка), което е напълно нормално.
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 06 ноември 2018 - 18:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg