Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Смяна задни амортисьори на Vectra C Z28NEL.

delyandamyanov снимка delyandamyanov 24 февруари 2019 - 19:11

Здравейте колеги! Вчера си смених задните амортисьори. За първи път правех нещо подобно сам и се сблъсквам с някои неприятни моменти след монтажа. Всичко е монтирано както трябва, но задницата продължава да е "ниска". Като че ли е с една идея по-висока от когато беше със старите, но не е като при другите вектри. Отделно вози като лагерна количка. Като започнах демонтажа видях, че оригиналните амортисьори са със спортен режим, мислех, че само предните са така, но се оказа, че и задните са такива. Нямах избор за смяната, защото старите сдадоха багажа и ми светна лампата на таблото и "блъскаше" много, и се притеснявах, да не счупи пружините или някой тампон да не замине, предполагам, че има такива. Първо си мислех, че има някакъв датчик, който показва височината на задницата, но се оказа, че дефакто са датчици и явно някакъв превключвател за спортен режим.
Въпросът ми е, ще се "вдигне" ли задницата или не? Дали не са "заминали" и пружните? Имам газова уредба, но в момента в бутилката да има около 10-15 л газ. Ако проблемът е в амортисьорите, да правя рекламация. Благодаря за отговорите предварително!
Отговори

CuMo снимка CuMo 24 февруари 2019 - 21:51

Малко ти е грешно мисленето, колега. Това дали ще ти е висока или не не зависи изобщо от амортисьорите, а от пружините. И изобщо няма как от заминали амортисьори да ти идат и пружините, именно те са нещото, което държи колата, а амортисьорите са само за гасене на трептенията. Отделно като ти гледам двигателя - трябва да се приготвиш всичко в тази кола да е една идея по-"спортно", ако си искал нормална кола защо не си купи кола с масово срещан двигател в комби примерно? :)
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 25 февруари 2019 - 08:34

Колега, разсъждавам, защото имам очи и виждам. Задницата ми е по-ниска от предницата. Като гледам на снимки други подобни, всичко си е както трябва. Следя линията на прага и при всички задницата е по-висока. Има багажник и следва, че ще се товари, та дори и да е по-спортна. Преди една година зададох подобен въпрос, защото забелязах, че при влизане в завой "люлее" задницата и при неравности се получава едно "блъскане" отзад. Тогава попитах, дали е от пружини или амортисьори, или и двете, но никой не можа да ми отговори. Така или иначе ще продължа със смяната и ще сменя пружините.
Снощи се порових из нета и не знам, защо не излиза на моята по шаси, че е с IDS амортисьори, защото такива бяха старите, а те бяха наистина заминали. Искам мнение на някой, който е малко по в час от мен, за да преценя следващата стъпка.
Колега, купих си тази, не че съм искал, просто стечение на обстоятелствата, и не съжалявам. Пък и тя си е съвсем обикновена Вектра, само с по-различно "мислене". :-D
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 февруари 2019 - 09:32

Понеже тоя с пружините съм го ял лично преди време, търси си оригинални от друга вектра, а не нови от магазина. И да, естествено, от амортисьорите няма да се вдигне, дори и една идея. Това в твоя случай зависи само от пружините.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 февруари 2019 - 09:34
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 25 февруари 2019 - 10:06

Само един въпрос. С какви гуми си тоест ниско профилни или нормални? Опс и още един. Тия пружини да не са рязани нещо?
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 25 февруари 2019 - 18:51

Гумите са стандартни, даже моята модификация, 230 к.с. я дават с 16" за зимни и опция за 17" за летни гуми, а не както е при версиите с повечето коне със 17", 18" и 19" за ОПС.
А пружините на Вектра хечбек еднакви ли са като монтаж, за да търся по моргите? Това което гледам по схемите е еднакво, явно има разлика в дебелина и височина или подобно.
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 25 февруари 2019 - 19:00

 tisho.74, на 25 февруари 2019 - 09:32, каза:

Понеже тоя с пружините съм го ял лично преди време, търси си оригинални от друга вектра, а не нови от магазина. И да, естествено, от амортисьорите няма да се вдигне, дори и една идея. Това в твоя случай зависи само от пружините.


Колега, ще станат ли от "стандартна"? Търсил съм друга част по моргите и на всякъде ми казват екзотика откъм по-специфични детайли. Иначе абсолютно всичко по купе, интериор, екстериор и т.н. е като на останалите. По схемата също не виждам разлика, но знам ли.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 февруари 2019 - 19:01

Всичките хечове са с еднакви стандартни.
Спортните фабрични пружини трябва да са по- къси от стандартните и тела да им е малко по- дебел, респ. в свободно състояние ще са по- къси от нормалните.
Няма да е зле да свалиш твойте и да сравняваш по моргите.
А имаше и колега във форума, разпродаваше си хеча с опц пакет и 1.9 дизел след един съвсем не тежък удар отпред. Виж в обявите, ника му е Жоро.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 февруари 2019 - 19:04
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 февруари 2019 - 10:39

За прецакването на пружините (по-бързо умаряне/счупване) са виновни точно "заминали амортисьори", защото няма кой да "обира" екстремните натоварвания когато се минава из дупки и неравности. Заминалият амортисьор оставя 99% от "удара" на пружината. А здравият амортисьор "омекотява" удара и така пружината не е до такава степен "натоварена". Смятам че се сещате в кой случай ще се умори и счупи една пружина по-бързо.

Моите задните пружини бяха счупени една витка и половина. Смених ги с KYB 307 mm "с еднаква дебелина на метала" + нови горни тампони. Вече две близо години няма грижа.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 февруари 2019 - 10:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg