Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Разлика

Jeko12345 снимка Jeko12345 20 юни 2013 - 14:25

Колеги,каква е разликата между стария моно двигател и екотека пълна инжекция,четох различни мнения и стигнах до извода че стария двигател бил по надежден.....
някой би ли споделил, че съм пред голяма дилема кой от двато да взема,Екотеците двувалки давали проблеми някакви
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 20 юни 2013 - 15:40

Колега никой не може да каже ако си купиш еди какъв двигател колко ще издържи, поради причината, че не се знае как е обслужван..
Двигателите Екотек 1.4 са сполучливи нямат проблемите като при 1.6 с маслото.. И както ти казах както единия така и с другия може да имаш проблеми, всичко е до късмет. Кажи между кои двигатели се чудиш, за да могат другите колеги да ти помогнат и не само двигателя а и модела. :icon_wink2:
Отговори

Jeko12345 снимка Jeko12345 21 юни 2013 - 07:42

говоря за 1,8 екотек пълна инжекция,има и газ,кода не го знам но е 95 г.
по принцип 1,8 по надеждни ли са и как е с маслото,гори ли както 1,6
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 юни 2013 - 10:05

Жеко, кода на двигателя е Х18ХЕ. По принцип не горят масло като Х16ХЕЛ, но зависи от състоянието му.
П.С. Какъв е тоя код на двигателя ти на Вектрата? Това е код за двигател на Вектра С, а ти си писал, че имаш Вектра А.
Отговори

Jeko12345 снимка Jeko12345 22 юни 2013 - 05:40

тоя код е напосоки че още нямах кола.....сега вече имам и ще го напиша както си е
вчера я взех Астрата 1,8 пълна инжекция и доста карах и твърдя че не гори много газ,под 9 ще е,но иначе е самолет,върви по байрите на 5 та, че и набира за разлика от предишната охтика
каквото е това,засега е обслужена от към всичко,нови карета,ремъци,масла и т.н.има и климатик,абе като абитюрентка е момата,ха ха
майстор ми каза че просто е факт че навлизат по новите мотори и от старите е рядко да намериш читав,от опит пиша....
иска си подръжка навреме Екотека,това било
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 22 юни 2013 - 10:02

Каква Астра взе- Ф или Г?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg