Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Ключалката на волана

bugatti снимка bugatti 17 март 2007 - 22:07

Та така...онзи ден си говорих с краварка по телефона на тема: дали на 1-ва позиция на ключа(когато отключва волана) има 12+ на радиото...става въпрос ако е свързано през контакт.....но уви отговора който получих беше отрицателен и аз продължавам да търся решение на този проблем.....трябва да преработя ключалката така че когато ключа е на първа позиция да имам + но този + да остане и когато дам контакт...та според вас възможно ли е да го постигна това колата на която ще го правя е вектра А ......помогнете на един безнадежден случай :col01cop:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 17 март 2007 - 22:21

Трудна работа, хем да ти се пуска само радиото, хем да може да си го слушаш докато чакаш някой някъде нещо......

Ето цитат от една друга тема:

borro, на Feb 7 2007, 07:36 PM, каза:

За вариант на свързване № 2:
Вектрата има едно изчанчено положение на ключа, при което има вентилация и осветление на парното, без да е на контакт. Пробвай така да го вържеш към оригиналната инсталация.
 

В момента аз съм така, хващам ток от вентилацията, но имам и имобилайзер, та и той помага, щото в последното положение на ключа нямам контакт, но перката духа.....виж дали при теб може да се получи нещо такова :col01cop:
Отговори

bugatti снимка bugatti 17 март 2007 - 22:24

Най-тъпото при мене е че на 1вата позиция само отключва волана...и като дам на контакт вече заработа всичко

Моя ключ е така :
0- изключено всичко просто ключа е поставен в ключалката
1- завъртам един път и се отключва волана
2- завъртам втори път и дава на контакт
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 18 март 2007 - 08:25

Колега мислил ли си върху варианта да подадеш захранване на радиото отдруго място с постоянен +? Според мен си се насочил към най-сложният начин. За пример ще ти дам това което бях направил на кадета, взех + от запалката там имаше постоянно и не се влияеше от положението на ключа. Мисля че ще си спестиш доста труд, а и при преработка на ключа ще подадеш посноянен + на други места по оборудванета където фабрично е с прекъснат +.
Отговори

bugatti снимка bugatti 18 март 2007 - 08:50

То досега беше така свързано (работеше си постоянно) но просто ми се въртят разни неща из главата а и нали бачкам безделник :col01cop: и си разнообразявам ежедневието :col01cop: :col01cop:
Отговори

zlatev снимка zlatev 18 март 2007 - 15:45

За запалката не съм много сигурен, че е добра идея защото например моята запалка работи само на контакт.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 18 март 2007 - 19:05

zlatev, на Mar 18 2007, 03:45 PM, каза:

За запалката не съм много сигурен, че  е добра идея защото например моята запалка работи само на контакт.
 

Това за запалката е само идея.Има и други места от където може да се вземе +. На Кадета бях взел от там. Добре е да се обмисли защото ако се преправи ключа си представи например средната конзола с ключовете за парното ще свети постоянно.
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 18 март 2007 - 20:34

А колко е лесно да резнеш една жълта жичка на евробуксата и да я вържеш към червената на същата евробукса и получаваш постоянен + на радиото независимо дали си на контакт или не си :) На моята вектра това беше първото нещо което и излекувах :)
Отговори

bugatti снимка bugatti 18 март 2007 - 23:00

Пичове аз знам как да го направя да работи постоянно но на мен ми трябва да минава през контакта понеже ЦД-то има една доста блага функция да си обръща сам панела и затова ми трябва...........
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 20 март 2007 - 20:23

Колега , мисля че на положение 1 ключа подава + към парното и осветлението на централната конзола... ама не съм 100% сигурен.
Отговори

doolettle снимка doolettle 31 март 2007 - 01:19

[quote name='bugatti' date='Mar 17 2007, 10:07 PM']
Та така...онзи ден си говорих с краварка по телефона на тема: дали на 1-ва позиция на ключа(когато отключва волана) има 12+ на радиото...става въпрос ако е свързано през контакт.....но уви отговора който получих беше отрицателен и аз продължавам да търся решение на този проблем.....трябва да преработя ключалката така че когато ключа е на първа позиция да имам + но този + да остане и когато дам контакт...та според вас възможно ли е да го постигна това колата на която ще го правя е вектра А ......помогнете на един безнадежден случай :25:
 
[/quo
колега, и аз съм го мислил тва и даже има тема с решението и е елементарно :25: м/у др на опел няма подаване на + на 0 и на 1 а чак на контакта ама както ти казах - намерихме му цаката
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 31 март 2007 - 06:42

абре да те таковам - ти провери ли все пак дали случайно от ключалката не стърчи нещо което да не е закачено никъде и да трявба просто да си го закачиш
Отговори

bugatti снимка bugatti 31 март 2007 - 08:50

:25: още не съм имал толко фрии тайм надявам се тази неделя да го опраа това...иначе колегата който писа че ми е казал какво е решението аз явно съм забравил ище го помоля да напише тук как става точно
Отговори

sauber снимка sauber 01 април 2007 - 14:24

Внимателската щото става и смях понякога <_< Момчетата от Ловеч знаят за кой иде реч :

Преди 6-7 години като си взехме първата Вектра, отидохме при Врачанеца, че си бяхме харесали едно Сони с бащата и да го слагаме. Слагаме там с момчетата хубаво. Касетофона си работи като луд, само с един проблем. Изгасена кола, не на контакт - работи. Запалена кола, на контакт - не работи :dance: Бяха обърнали нещо...голям смях :c010:
Отговори

i_p снимка i_p 01 април 2007 - 17:51

Ми мойта мизика си бачка винаги и нито съм резал нещо а немеца си го е измислил оставил е една жица с 12V постояно(около 30 мин.) и до колкото знам и от цд има значение какви функции има най просто е да се провери при изваден ключ дали на некоя жича има 12V ако е резната евро буксата.

Ако не е така значи некой маи се е намесил.
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 02 април 2007 - 05:09

абре що не вземете да четете темата преди да пишете - той момчето си има постоянно 12 волта - някак си не го е измислил немеца, отдавна на всички "мизиките" им могат да свирят постоянно - просто в задачата друго се иска - за кво само пишете без да мислите!
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 04 април 2007 - 12:37

Аз този проблем (подобен беше) го реших като направих да се подава +12 при отключване на колата и при заключване се спира това напрежение.
Отговори

Gadnyara снимка Gadnyara 04 април 2007 - 13:15

Някой в преден пост писа, че има положение между I и II на ключа, в което имаш ТЕЦ, но все още няма "контакт".
Не е "официално" положение на ключа, но пък доста лесно се напипва и не е нужо да се пъне много человек. А в положение I си спомням, че нямаше ел. контакти, които се включват вътре в механизма - просто чист механичен ключ....
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 05 април 2007 - 21:12

Gadnyara, на Apr 4 2007, 02:15 PM, каза:

Някой в преден пост писа, че има положение между I и II на ключа, в което имаш ТЕЦ, но все още няма "контакт".
Не е "официално" положение на ключа, но пък доста лесно се напипва и не е нужо да се пъне много человек. А в положение I си спомням, че нямаше ел. контакти, които се включват вътре в механизма - просто чист механичен ключ....
 

Би трябвало да има превключване в положение 1, защото ако съм завъртял леко ключа и не ми бачкат габарити при подаване на мигач. Незнам как се нарича този режим, нещо като помощно осветление при паркирана кола или нещо подобно. т.е. като дам мигач и светва съответният габарит, но свети само ляв или само десен габарит.

Та тази екстра работи само при изваден ключ или при поставен и невъртян на никъде.
Отговори

plamen_g снимка plamen_g 06 април 2007 - 23:05

колега, и аз съм го мислил тва и даже има тема с решението и е елементарно :c010: м/у др на опел няма подаване на + на 0 и на 1 а чак на контакта ама както ти казах - намерихме му цаката
 
[/quote]
Колега на опел имам ток на положение 1 към радиото. На една от жиците пуснати към него в снопчето с проводници. Открих го при смяната на радиото, преди това не беше вързан, стоеше си непокътнат с цяла изолациял
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg