Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

ABS-странности

bojo06 снимка bojo06 04 септември 2008 - 19:32

Свети лампата , когато температурата навън е над 15 градуса, не свети когато е по студено . Някой да се е сблъсквал с подобен проблем.
Отговори

ijp_cor снимка ijp_cor 04 септември 2008 - 19:44

едно предположение......знам ли може и от това да е:

може някой от датчиците ти да е на предела на чувствителност. т.е. да е отдалечен от назъбената гривна от която генерира импулси, и предвид разширението на материалите при повишаване на температурата да се отдалечава и да спира да "чете" импулси, а в студеното време да се приближава предвид свиването на марериала(основата в която е хванат) да сработва. направи диагностика когато светне лампата, и всичко ще си каже АБС-а.
Отговори

coldy снимка coldy 04 септември 2008 - 20:06

 ijp_cor, на Sep 4 2008, 08:44 PM, каза:

едно предположение......знам ли може и от това да е:

може някой от датчиците ти да е на предела на чувствителност. т.е. да е отдалечен от назъбената гривна от която генерира импулси, и предвид разширението на материалите при повишаване на температурата да се отдалечава и да спира да "чете" импулси, а в студеното време да се приближава предвид свиването на марериала(основата в която е хванат) да сработва. направи диагностика когато светне лампата, и всичко ще си каже АБС-а.


Здравей, и при мен свети АБС-а и изгася когато си поиска. Ходих до Рош - Бургас и на компютъра излезе грешка в релето на АБС. Иначе при контакт ако свети и _не_ изгасне, значи няма да изгасне лампата и след като запаля двигателя докато разбира се го загася. Друг път гасне при контакт и си е така докато не запаля и дойде време да изгася двигателя.

От Рош - Бургас ми казаха, че релето не се поправя, защото било нитовано ... и се чудя има ли вариант да се смени с друго /рециклирано, втора употреба/ или да купувам ново.

П.С. Пропуснах да спомена, че и при студено време /през зимата/ свети лапмата на АБС, но ако мина върну някоя неравност може и да изгасне.
Отговори

baba_mi снимка baba_mi 06 септември 2008 - 00:24

този проблем го имах и аз

тука сме коментирали с колеги от форума
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...6864&hl=АБС

При мен пак при над 15 градуса светваше лампата и няма АБС

Проблема беше в лоша спойка в електронния блок

Хубавото е че може човек сам да си го оправи

Всичко това важи ако електроният блок е Kelsеy-Hаyes!

Ако е бош тогава релето може да се сменя

Поздрави
Отговори

svetlinpl снимка svetlinpl 06 май 2009 - 12:14

От скоро имам Astra F при мен ABS свети постояно без значение на температурата.Някакви съвети.Моля!
Отговори

Гостivozet_* 06 май 2009 - 12:29

И при мен го има, но не съм го свързвал с температурата. Може и да е това. Ще тръгна при хубаво време от датчиците по колелата и кабеляците. Накрая ще проверя спойките в релето. М/у другото грешката не я помни. При тест в Опел не я хващат, явно не я записва.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg