Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Пета на главата

Тази тема е заключена

Petar Staykov снимка Petar Staykov 15 ноември 2009 - 17:46

Колата ми губи масло и се самнявам дали маслото не се губи през съединението на петата. А има ли вероятност маслото да преминава през уплатнението защото не е сменяно и да е станало рядко-на 14000 км. Иначе отгоре болтовете са натегнати. Сега сам се ядоасал и сам решил да го сваля и да го намажа с червен силокон за да спра теча. Иначе колата не гори масло и под нея не виждам да има маслени петна. Ето как изглежда цялата ситуация:
http://petarfs.snimka.bg/automobiles/peta-...443843.15956039
http://petarfs.snimka.bg/automobiles/peta-...443843.15956038
Мнението беше редактирано от Petar Staykov: 15 ноември 2009 - 17:47
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 ноември 2009 - 17:47

Вземи си нова гарнитура, намажи я с червен силикон и не стягай много болтчетата :drinks:
Отговори

don_ray снимка don_ray 15 ноември 2009 - 17:58

По мои наблюдения тази гарнитурка се сменя на около 30К :)
Мнението беше редактирано от don_ray: 15 ноември 2009 - 18:58
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 15 ноември 2009 - 18:52

Задължително като го сваляш капака свали и мрежестия филтър за картерните газове и го изчисти с нещо,там с бензин или квото се сетиш.Основно проблема идва от там,а не от самата гарнитура.И гарнитура по-добре си земи оригинална,за мойта беше 18 лв,мисля че товйта е същата.И болтовете НЕ ги натягай силно...по лекичко.

И ако мога да те попитам с какво масло си та го караш 14 хиляди км?Или си сбъркал и е на 1400км?И какво разбираш под "губи масло"?Колко ти е заминало щото ако верно е на 14 хиляди маслото ,тя и по 70-80 грама на 1000 км да харчи това не е много.Ама като я караш 14 хиляди то си става повече от литър.

Поздрави
Мнението беше редактирано от Flash Ray: 15 ноември 2009 - 18:53
Отговори

Petar Staykov снимка Petar Staykov 15 ноември 2009 - 21:24

Ми честно казано не знам с кво масло карам щото колата я зех преди един месец и тоя собственика му викам сменяно ли е маслото и той вика има да караш още 2-3 хиляди километра аз навартях кам някаде 2700 и още не съм го сменял. А иначе тази мрежичка пот този капак, за който говоря ли се намира? И евентуално ако намажа с червения силикон, който се води термо ще има ли ефект. Иначе за последните 2000 км ми глатна кам литър масло според мен изтича защото като я настъпвам повече и след това като отворя какпака ми се струва повече изцапано на това място.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 15 ноември 2009 - 21:34

оригиналната ти гарнитура за капака на клапаните струва 18 лева но се намират всякакви други за по 5-6-7 лева Даже в М Колмплект може и за 3 лева да намери някое менте......

заслужават ли си нервите и това мотора  да бъде целия в масло според теб?

На тази гарнитура не е задължително да слагаш силикон.

Почти всички слагат силикон за да не течат но истината е че при правилен монтаж на гарнитурата и умерено стягане така че да не я скъсаш няма да тече масло от там.....при мене тази гарнитурка е от април месец.........и си е суха като барут а не съм и слагал никакъв силикон.
Отговори

Petar Staykov снимка Petar Staykov 15 ноември 2009 - 21:46

Ти със оригинална ли си или със ментак. Поради финансовта криза мисля да се насоча кам някоя за по 6-7 лева.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 15 ноември 2009 - 22:00

При положение че работя в магазин за оригинални части на Опел е разбираемо да съм с оригинал.......

Някои неща просто си искат да бъдат такива каквито трябва.

Естествено има и части които могат да бъдат заменени с алтернативи без проблем

Но като ще сменяваш гарнитурата каквато и да било не я пренатягай за да не се скъса.Стягаш си болтчетата по системата "на кръст" и лека полека я притягаш.

Ако не си убеден в качеството на гарнитурата сложи си силикон на самата гарнитура от двете страни но не много.

Преди време си вкарах автогол със силикон точно по тази гарнитура.

Като сложиш повече силикон и когато притегнеш гарнитурата той излиза отстрани някъде по-малко някъде повече......сещаш се какво имам в предвид.

Отвън добре не е проблем но отвътре..........ако се откъсне парче силикон?
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 15 ноември 2009 - 22:01
Отговори

Petar Staykov снимка Petar Staykov 15 ноември 2009 - 22:30

Благодаря за отговора ще видя каква гарнитура ще избарам ама между другото си прав за оригиналните части. То пак излиза една цяната щото аз като зема по евтина гарнитура и дам пари за силикон то пак стапва на 15 лева и е се в гъз. Ще видя покрай нас има две три магазинчета за авточасти които не са най-големите ментета ще зема да купя една гарнитура пак ако протече ще слагам силикон. Иначе относно стягането няма да стягам зверски.
Отговори

Petar Staykov снимка Petar Staykov 16 ноември 2009 - 12:06

Днес купих една гарнитура цената им е 7 лева видя ми се добре и мисля тия дни да я сменям. При поставянето освен да внимавам да не я пренатегна някакви други тънкости има ли? Някой беше споменал да сваля "мрежестия филтър за картерните газове", той какво представлява и къде се намира?
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 16 ноември 2009 - 12:29

Като свалиш капака на клапаните и го погледнеш от обратната страна ще видиш една черна пластамаса,която се държи на две болтчета...мисля десетка бяха.Като ги развиеш и махнеш пластамасата,под нея се намира тоя филтър.Той се състои от няколко парчета метални мрежички,закрепени една към друга в средата.Леко ги разтваряш и го оставаш малко да кисне в некакъв разтворител или бензин.Сега това киснене го правиш ако е позапушена тая мрежа - иначе при тебе може и да е чиста,ма се съмнявам.Пък и нищо не ти коства - две болтчета са.

Поздрави
Отговори

Petar Staykov снимка Petar Staykov 17 ноември 2009 - 22:35

Току що един приятел ми каза че този теч на масло за който говоря не бил от това уплатнение на клапаните а от спукана гарнитура на галавата. Не съм много вещ ама това възможно ли е? Той каза че и с новото уплатнение на клапаните теча пак щело да го има. Аз много не му вярвам и за това ви птам?
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 17 ноември 2009 - 22:49

емииии възможно е да омаслява от гарнитурата на главата но за да си сигурен от къде тръгва цялата мицерия взимаш едно парцалче и  малко кореселин/бензин и почваш да търкаш за да изчистиш всичкото омасляване по мотора което около местата където те съмнява че има теч.Изчистваш хубаво и почваш да дебнеш от къде ще омазни.

Ако е от гарнитурата на главата ще почне да омазнява между главата и цилиндровия блок но нагоре към капака на клапаните ще е сухо.Ако съответно гарнитурата на капака на клапаните е заминала омасляването ще започне отгоре......
Отговори

Petar Staykov снимка Petar Staykov 18 ноември 2009 - 18:58

Колеги днес смених гарнитурката. Старата беше станала на парчета едвам я извадих и изчагарках. Мисля че проблема е решен. Ето малко снимки:
http://petarfs.snimka.bg/automobiles/peta-...443843.15956038
На снимките се вижда каде е сменена.
Мнението беше редактирано от Petar Staykov: 18 ноември 2009 - 18:59
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 ноември 2009 - 19:01

С това мисля, че темата се изчерпа. Радвам се, че си се оправил.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg