Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Проблем с Зафира 2.2 дти 125 кс 2003г

Даниел Късов снимка Даниел Късов 12 март 2018 - 20:02

 tisho.74, на 12 март 2018 - 19:43, каза:

Единственото, което е в помпата от тия грешки е P0340-© Camshaft Posotion Sensor Circuit range/Performance-not present. Този датчик се намира вътре в помпата. Но тази грешка често се появява и при продължително въртене на стартер. Принципно може да се пробва със смяна на датчика на коляновия вал, защото същата тази грешка понякога се появява когато компютъра открие разлика в показанията на двата датчика (колянов и разпределителен, който е в помпата), а той по тях определя момента на впръскване на горивото.

Останалите не са особено розови, но нито една от тях не е причина да не запали колата:
P0070-(2) ambient air temperature low input - Present- датчик за външната температура, но може и да е релето за същия, а не самия датчик, щом си показва на дисплея;
P0380-(B) Glow Plung Circueit- Not present- изгоряла свещ или реле за свещи;
P1590-(8) Vacuum Solenoid Valve Circuit high Voltage-Present- изгоряла бобинка на клапана за вакуумния резервоар, или изваден куплунг;
P0400-(9) Exhaust Gas Recirculation Valve Feedback Signal Malfunction-Not present- некоректен сигнал от обратната връзка на ЕГР-а;
P1540-(D) Air condition PWM-signal invalid-NOT present- тая засега не я гледай;
P1811-(A) Torque signal malfuntion(CAN) - not present- за тая не съм чел още нищо;
P0660-(4) Swirl Level Control Solenoid Valve Circuit Open- not present- отворена верига (може да е изгоряла бобината или да е разкачен куплунга) на вакуумния клапан на вихровите;
P0105-(2) Boost pressure sensor Circuit low input-Not present- некоректни показания на МАП-а.
Мисля, че спокойно можеш да ги триеш, те актуалните ще се появят отново. Освен това си мисля, че докато сте ровили по колата може някои от тях да сте ги предизвикали вие, така че трий смело.



Трия и ще погледна какво ще стане, ще се измоля на някои да я дръпнем с някой че нз вече

 Даниел Късов, на 12 март 2018 - 19:58, каза:

Трия и ще погледна какво ще стане, ще се измоля на някои да я дръпнем с някой че нз вече


ами ако е тая P0380-(B) Glow Plung Circueit- и е изгоряло релето нали пак няма да може да запали или няма общо?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 март 2018 - 20:07

Ако е по студено е възможно заради нея да не запали, но като се затопли и е 10-тина 15-20 градуса, трябва да запали , макар и да повърти.

Който е напред с румънския :
https://www.youtube....h?v=G-lJq15EL-M
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 март 2018 - 20:10
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 12 март 2018 - 20:14

 Д-и-м-о-в, на 12 март 2018 - 20:07, каза:

Ако е по студено е възможно заради нея да не запали, но като се затопли и е 10-тина 15-20 градуса, трябва да запали , макар и да повърти.

Който е напред с румънския :
https://www.youtube....h?v=G-lJq15EL-M



Ясно, ами изтрих грешките и ще я дръпна дано да запали
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 март 2018 - 21:48

При тия температури в момента свещите не те вълнуват при такова палене.
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 12 март 2018 - 22:02

Утре ще бъде дърпането намерих един човек с камион :) ,, и дано да стане.
Един познат ми каза,че ако е имало бял пушек и е прекъсвала може да се разбутала помпата от вибрации нещо от сорта на децентеирала, или там каквото и да е това.
Нещо за центровка има ли такива варианти ???
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 март 2018 - 22:07

Това с камиона добре, ще тегли яко;-) Само включи на трета, да не вземеш да вкараш втора.

Да, това за разцентроването на помпата го има. Рядко е, но е възможно. Наскоро имаше една такава на 2.0 101 коня с избягала центровка от верижните колела в помпата. На тези двигатели на вала на помпата и на разпределителния вал няма шпонки или друго и се разчита на силата на триене от стягането на болтовете.
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 12 март 2018 - 23:19

 tisho.74, на 12 март 2018 - 22:07, каза:

Това с камиона добре, ще тегли яко;-) Само включи на трета, да не вземеш да вкараш втора.

Да, това за разцентроването на помпата го има. Рядко е, но е възможно. Наскоро имаше една такава на 2.0 101 коня с избягала центровка от верижните колела в помпата. На тези двигатели на вала на помпата и на разпределителния вал няма шпонки или друго и се разчита на силата на триене от стягането на болтовете.



Ясно, значи и това може да е.
утре след дърпането ако не запали ще почна да я разглобявам. и да видим какво ще излезе
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 13 март 2018 - 20:52

И така не стигнахме до дърпане, един познат има познат и му казал да махна дебитомера и да впръскам от тоя спрей за принудително палене.
Да съм честен малко се засмях защото нз какво ли не пробвахме но нямаше ефект, както и да е направих го и колата запали, бих казал много лошо работи докато не позагря , но
все още не може да се изфорсира и не стига до 2000 оборота ? това нз защо вече, имам чувството че е запушена тръба и не може. Вие сте наред да помагате пак,
Ще я наместя както ми казахте с муцуната надолу и утре ще видя дали ще запали, също така като закача дебитомера и колата угасва, пробвах го 2 пате, когато загря не съм.
ще закача оп-ком да видя сега какво ще покаже, защото на таблото ми свети лампата серзиза
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 13 март 2018 - 20:59

и ако може за тоя оп-ком сега ми иска да я активирам а нз как?? малко помощ за там ако може сер-номер, или генератор нз каквото и да е, вчера не ми искаше днес иска :(
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 март 2018 - 21:10

Не знам какъв опком си купил, така че по тоя въпрос не мога да помогна по този начин. Та откъде и какъв си купил? Софтуера не е ли с него? Или си свалил софт от нета?

Щом свети чека значи има грешка или грешки. Като ги видиш напиши ги тук да видим какво е.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 март 2018 - 21:11
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 март 2018 - 21:13

Щом закачаш дебитомера и гасне, значи получава грешни данни от него най-малкото. Или тези данни бъркат нещата, защото от друго място идват грешни данни.
100% е свързано или с горивото или с въздуха.
Ако обаче е мръднала центровката, може да е комплексно "идване на грешни данни". От датчик в помпата, от датчик колянов вал и MAF+MAP.

На първо време проверка на тайминг(центровка), ако трябва с инструментите за целта, може да ги имат в някой сервиз.

Относно оп-кома. Коя версия ползваш? 2010 или 2012? Ако е 2010 китайски клонинг, нищо не иска никога.
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 13 март 2018 - 21:45

 tisho.74, на 13 март 2018 - 21:10, каза:

Не знам какъв опком си купил, така че по тоя въпрос не мога да помогна по този начин. Та откъде и какъв си купил? Софтуера не е ли с него? Или си свалил софт от нета?

Щом свети чека значи има грешка или грешки. Като ги видиш напиши ги тук да видим какво е.

оп-ком е от нета купен , а диск има но е записван, има програмите и днес си смъкнах от нета и се прецака :( . както и да е

 Д-и-м-о-в, на 13 март 2018 - 21:13, каза:

Щом закачаш дебитомера и гасне, значи получава грешни данни от него най-малкото. Или тези данни бъркат нещата, защото от друго място идват грешни данни.
100% е свързано или с горивото или с въздуха.
Ако обаче е мръднала центровката, може да е комплексно "идване на грешни данни". От датчик в помпата, от датчик колянов вал и MAF+MAP.

На първо време проверка на тайминг(центровка), ако трябва с инструментите за целта, може да ги имат в някой сервиз.

Относно оп-кома. Коя версия ползваш? 2010 или 2012? Ако е 2010 китайски клонинг, нищо не иска никога.


Ами ще видя в някой сервиз може и на опел ако успея да я затътря до там, да я погледнат, забелязах и че след работа започна да вдига градуси а перката не се включва, оп ком е китаиски но нз коя година е програмата му VAUX-COM_120309a+131223d_GB-China това е което имам като програма
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 март 2018 - 22:04

 Даниел Късов, на 13 март 2018 - 21:45, каза:

оп-ком е от нета купен , а диск има но е записван, има програмите и днес си смъкнах от нета и се прецака :( . както и да е



Ами ще видя в някой сервиз може и на опел ако успея да я затътря до там, да я погледнат, забелязах и че след работа започна да вдига градуси а перката не се включва, оп ком е китаиски но нз коя година е програмата му VAUX-COM_120309a+131223d_GB-China това е което имам като програма


Не смъкваш нищо от нета. Отваряш програмата , която е на диска.
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 13 март 2018 - 22:07

 Д-и-м-о-в, на 13 март 2018 - 22:04, каза:

Не смъкваш нищо от нета. Отваряш програмата , която е на диска.


подкарах оп-кома- ето и грешките
P0070-ambient air temperature low input- Present
P0380-glow plug ciricuit-not present
P0100-mass or volume air flow circuit low input-present
P0149-Injectio timing control circuit malfunction-present
P1590-Vacuum solenoid circuit higt voltage-present
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 март 2018 - 22:22

Дет се вика : Б@х маа му ....

Последните две са притеснителни, но дали може да е от центровка - това не знам.
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 13 март 2018 - 22:27

 Д-и-м-о-в, на 13 март 2018 - 22:22, каза:

Дет се вика : Б@х маа му ....

Последните две са притеснителни, но дали може да е от центровка - това не знам.



Толкова ли е зле работата ако е , да я зазимявам, ще сваля помпата и да я правят. Нз, какво друго да направя?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 март 2018 - 22:38

Не са последните две, а само предпоследната.
Ако цедката в резервоара е чиста и горивния филтър си е истинския и е нов, остава проблем с аванса на помпата. Но ако стигнеш до отваряне първо виж дали центровката е добре.
И друго- като подкара опкома сети ли се да разгледаш как работи аванса и какви са му стойностите?
И друго, ако ще я правиш явно ще ти трябва нов дебитомер...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 март 2018 - 22:43
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 13 март 2018 - 23:23

 tisho.74, на 13 март 2018 - 22:38, каза:

Не са последните две, а само предпоследната.
Ако цедката в резервоара е чиста и горивния филтър си е истинския и е нов, остава проблем с аванса на помпата. Но ако стигнеш до отваряне първо виж дали центровката е добре.
И друго- като подкара опкома сети ли се да разгледаш как работи аванса и какви са му стойностите?
И друго, ако ще я правиш явно ще ти трябва нов дебитомер...


За цедката и филтъра сън на 100%,че са ок, за центровката как се проверява новак съм , до сега не съм правил такива ремонти сега се уча чета тук там и бутам защото няма кои :(
на оп-ком не му разбирам много къде да го видя тия стойности и какви трябва да бъдат?
за дебитомер ще намеря това е ясно, но утре ще пробвам да го закача и тогава да пробвам да запали. Оставил съм я също както казахте с муцуната надолу, ама то няма да е проблема въздух май май :(
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 март 2018 - 11:11

Слагай газ за горене жълта керосин и двутактово масло в резервоара. Колко нафта има в момента там? Да не си сипал бензин някъде? Аванса се гледа в живите данни. Има меню като гледаш грешките, не помня как се казва в момента... межъринг блокс примерно. Там има различни падащи менюта. Избираш дизайъред инжекшън старт и реал инжекшън старт. Като даваш газ трябва да се променят стойностите почти еднакво. Ако има разлика е ясна работата.
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 14 март 2018 - 20:48

[quote name='Ne6to Smisleno' timestamp='1521018719' post='1277830']
Слагай газ за горене жълта керосин и двутактово масло в резервоара. Колко нафта има в момента там? Да не си сипал бензин някъде? Аванса се гледа в живите данни. Има меню като гледаш грешките, не помня как се казва в момента... межъринг блокс примерно. Там има различни падащи менюта. Избираш дизайъред инжекшън старт и реал инжекшън старт. Като даваш газ трябва да се променят стойностите почти еднакво. Ако има разлика е ясна работата.
[/quo

Това за газта и маслото за какво е ? Сега има около 20-25л нафта, предния път сложих около 500г бензин но не и сега. Утре ще проверя за Аванса какво ще покаже оп-то,ако го намеря
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg