Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Ъпгрейт на АГУ !

Оги снимка Оги 10 юли 2006 - 09:31

Малко на чат я обърнахме ама ...

Цитат

и изкам да напража нещо защото като пусна климатика и не мога изпреварвам  wooow.gif  Много е мудна !

кот да напрайш няма да ти помогне в изпреварването човек ... незнам ама аз си мисля, че ефекта на т'ва чудо е строго психологически ... като на филтъра ефекта :cen:
П.С. ко има още давай на ЛС
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 10 юли 2006 - 11:11

Loz, на Jul 10 2006, 10:31 AM, каза:

незнам ама аз си мисля, че ефекта на т'ва чудо е строго психологически ...  

Батка не е така, има очевадна разлика при работата с джетспарк, дори и на празен ход като го включваш и изключваш се чува не малка разлика в работата на мотора....
Отговори

peponio снимка peponio 10 юли 2006 - 20:00

ефекта е такъв че, българина като му олекне джоба за нещо не може да каже че не е хубаво..... с риск да ме нападнат всички фенове на тази джаджа мога да кажа че съм пробвал и с нея и без нея,тествах я около 2000км във всякакви режими и не усетих абсолютно никаква разлика нито във разхода нито във вървенето :cen: а за спортния филтър дали вдига разхода или не....ако 9л градско и 7.5л извънграда ви се струват много за 1.8 мотор отговорът е да.... :dancin:
ако има някой като моя мотор с джетспарк,живот и здраве на националната може да направим една гонка :cen:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 10 юли 2006 - 20:38

Пепонио, до колкото разбирам си 1.8 моно, газиран, без джетспарк, със спортен филтър и разход 9 вътре и 7,5 навън?! Е как го постигна това бе, аз под 8 навън не падам :cen:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 11 юли 2006 - 09:29

мдаа разхода на Пепонио е напълно нормален, предната ми вектра беше Ц18НЗ газирана и даваше 10 градско(в Сф) и 7.0л. /7.5л. извън ама си беше рай 140км. на 3000об. на 5-ти зъб :cen:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 11 юли 2006 - 14:08

добре де защо всички казват че спортния филтър ще му вдигне разхода ??
нали идеята му е да улесни постъпването на въздуха в двигателя -> при по-малко съпротивление на въздуха ще има и по-малко засмукване на газ (ама това май важи повече за вакумните изпарители )

при всички случаи ако сложиш спортен филтър е необходимо след това да се настрои газовото
Отговори

chrisb снимка chrisb 11 юли 2006 - 15:34

Agent 004, на Jul 8 2006, 10:20 AM, каза:

Карам Астра Г 2001г.  X16SZR (1,6 моно инжекц.) и изкам да напража нещо защото като пусна климатика и не мога изпреварвам  :thu:  Много е мудна !

Та се чудех дали в комбинация (JetSpark + Чип + Спортен Филтър) ще има ли ниакаква полужителна промяна във вървежа и разхода !

Очаквам вашите препоръки и мнениа за това как да ускоря малко тоя двигател без да го отварям  !
 


Мен ако питаш даже и да добавиш Джетспарк, ламда-контрол и емолатор ще се промени, но разликата ще е много малка. Според мене няма никакъв смисъл. :cen: :cen:
Отговори

sasho_s снимка sasho_s 11 юли 2006 - 16:42

Колеги от вчера имам Джет Спарк и мога да кажа че разликата във вървенето е огромна.Колата е кадет C18NE. :cen: За промяна в разхода не мога да кажа все още.Разликата е най-голяма в ниски и средни обороти.
Отговори

peponio снимка peponio 11 юли 2006 - 20:36

schumi.fan, на Jul 10 2006, 09:38 PM, каза:

Пепонио, до колкото разбирам си 1.8 моно, газиран, без джетспарк, със спортен филтър и разход 9 вътре и 7,5 навън?! Е как го постигна това бе, аз под 8 навън не падам :cen:
 

незнам бате,нищо не съм правил по газовото освен спортния филтър....сложих ей така просто да опитам и установих че с него разхода ми е по-малък :cen: естественно се правят нови настройки със спортното филтърче,но това беше резултата и оттогава си карам така....а да кажа че и вървежа ми е повече от прекрасен :thu:
Отговори

Agent 004 снимка Agent 004 13 юли 2006 - 08:48

Колеги днес си взимам JetSparka и ще споделя веднага мойте първи впечатления ! Само ме тревожи цената му - 110лв. :cen: без комутатор , и като питах защо е толкова скъп , човека ми обясни че като съм с ел. блок вместо делко трябвало да са две устройствата защото тоя блок работел с две бубини (по две свещи на бубина) та JetSparkа оправлявал само едната или нещо от сорта :cen:

Някой ще даде ли мнение за спортния филтър какъв да е , смисъл - марка , размер , дали трябва да е с метална тръба и други съвети ! :thu:
Отговори

Оги снимка Оги 13 юли 2006 - 08:53

Agent 004, на Jul 13 2006, 08:48 AM, каза:

Някой ще даде ли мнение за спортния филтър какъв да е , смисъл - марка , размер , дали трябва да е с метална тръба и други съвети ! :cen:
 


За ДжетСпарк-а не знам ама си земи панелен филтър на JR
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 13 юли 2006 - 08:55

Loz, на Jul 13 2006, 09:53 AM, каза:

За ДжетСпарк-а не знам ама си земи панелен филтър на JR
 

Тоя филтър сигурно е по-скъп и от джетспарка :cen:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg