Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Пареща плюсова клема

JorkataG снимка JorkataG 03 април 2019 - 11:24

Проследи сега след сагата с ремонта дали вече ще греят и тогава предприемай действия. Пак казвам нормално е след доста въртене да загреят НО това не ти пречи да ги стиснеш с клещите наново, че даже и да ги поналееш с калай.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 04 април 2019 - 01:04

Би трябвало да стане по същия начин както с плюсовата клема стана.
Имаш дебел кабел дето е кербован към клемата, още два по-тънки с обувки и още един хептен тънък с малка обувка. Дебелия кабел може би ще стане с нова обувка сложена между клемата и сегашните две обувки на двата кабела. Като гледам са с болт М8.
Другия край на масата мисля, че е на горния болт на стартера, дето се хваща към скоростната кутия през отвор на двигателя.
Като се маха стартера там има обувка дето е на корпус. Ако се лъжа - извинявай!

Още нещо: Какво пречи да ползваш месингова клема за минуса
Примерно Туй , Туй
И към болта дебелия кабел с нова обувка, и парче медна шина за по-тънките кабелчета втората е с три болта.....
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 април 2019 - 07:43

Вече ползвам такова за плюса и знам че не е много добре с тия болтове. Затягам го вече 10-тина пъти и явно че ще продължавам, защото мине не мине - се разхлабва. То и самата клема е такава че отдолу има кухина за гайката. Както се казва - т*шак работа.

Затова се замислих за оригинални терминали..ама изглежда няма такова "животно" на пазара.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 април 2019 - 07:53

Има лепило за резби, което не позволява саморазвиване но може да бъде развито с ключ.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 април 2019 - 08:13

Не е случайно че както е направен от завода, силовите кабели имат най-твърдата връзка, няма болтове, няма резби. Лошото е че вече ги няма тия кабели дори и нови и се почва с импровизациите....
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 април 2019 - 08:17

Совите не са това което са. Едно време хляба за единица обем тежеше 1 кг а сега за същата единица обем едвам 650-700 гр тежи. Кабелите са същите. 10 квадрата кабел сега е като едно време 6 квадрата.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 04 април 2019 - 19:42

Слагай федершайби
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 септември 2021 - 09:18

Вчера и аз си оправих топлеща минусова клема на АБ.
При пуснат подгрев на джамовете, вентилатор на 4-та степен и включен климатик, пада на напрежение при кербовката беше почти 1V.
Прекербовах клемата. Нищо не се строши.

Сега пада при същите условия е 0,1V.
Абсолютно не топли.
Ще се наблюдава.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 септември 2021 - 10:58

Тя е месингова, затова не се е строшила.

Някой от вас да е попадал на някакви подходящи клеми скоро?
Аз се оборудвах с кабели(нови но от преди 13 години произведени) и обувки
. 35 квадрата за двата полюса и 25 квадрата от алтернатора до стартера. Но ми седи чуденето за клемите.
Намерил съм това засега:
https://www.hitautop...%b5%d0%bb%d0%b0

Някой ден ако ми дойде музата, ще сменям.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 септември 2021 - 10:59
Отговори

ufer снимка ufer 24 септември 2021 - 11:54

Понеже кабелния завод в Бургас си има собствен магазин, аз си купувам кабели оттам и излиза доста по-евтино. Ако на някой му трябва нещо, би излязло на добра цена, но си струва за по-голямо количество...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 септември 2021 - 13:39

Димов, куче което спи, не го буди.
Само го проверявай дали спи.
:icon_razz2:
Мойто вчера го приспах :icon_wink2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 септември 2021 - 14:48

 Стаевски, на 24 септември 2021 - 13:39, каза:

Димов, куче което спи, не го буди.
Само го проверявай дали спи.
:icon_razz2:
Мойто вчера го приспах :icon_wink2:


А не.Имах вече куче един път, сега втори път не. Вади се и се сменя всичко с ново. Щом е станало така, значи пак ще стане. Предпочитам да реша всичко в следващите "100 години", вместо да се занимавам да "проверявам през два дена"...със замах.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 септември 2021 - 14:49
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg