Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

изклучване на CD-то със гасенето на колата

sashokamenov снимка sashokamenov 10 април 2010 - 16:50

Здравейте колеги, смених си заводското аудио и сложих CD Mp3 Сони.Свързах го но искам да го направя като заводското, а именно да се изключва със гасенето на колата или ваденето на ключа.Възможно ли е.
Отговори

CH_M снимка CH_M 10 април 2010 - 18:19

Включвай директно преходника на Сони-то и го пусни , запомни една станция и си извади ключа . Ако се чуе звуков сигнал и след малко ако сложиш ключа и тръгне - всичко е ОК . Ако не чуеш изписукване и не помни станцията - разменят се местата на червения и жълтия кабел на преходника . И става лесно с измъкване на пиновете с помощта на остро шило , без да се режат кабелите . Успех!П.П. По спомени на някой модели имаше и едни снадки фабрично на жълтия и червения кабел - може да ги размениш и от там .
Мнението беше редактирано от CH_M: 10 април 2010 - 18:25
Отговори

misho_ снимка misho_ 10 април 2010 - 20:19

правилно свързване на евробукса:
Публикувано изображение
Провери по тази схема как ти е вързана буксата, и ако се налага преправяй.
Отговори

Стекер снимка Стекер 16 юли 2010 - 16:24

Колеги някой има ли идея защо ми изчезна автоматичното изключване на касетофона CAR 400 вначалото си работеше сега свири непрекъснато въобще не отчита има ли ключ няма ли.

Помогнете моля не съм пипал нищо по касетофона.
Отговори

dobbs снимка dobbs 10 август 2014 - 02:03

Здравейте имам ЦД Кенууд на Вектра Б. Не помнеше станци и работеше само на "аксесоари". Посъветваха ме да свържа жълтия и червения кабел чрез бърза връзка и и да откача края на жълтия. Сега ги помни и работи и без ключ, както и исках, но пък се ресетва при усилване над 50%. Правилно ли съм постъпил ?
Отговори

titan22 снимка titan22 10 август 2014 - 09:10

 Стекер, на 16 юли 2010 - 16:24, каза:

Колеги някой има ли идея защо ми изчезна автоматичното изключване на касетофона CAR 400 вначалото си работеше сега свири непрекъснато въобще не отчита има ли ключ няма ли.

Помогнете моля не съм пипал нищо по касетофона.





Задържаш бутони 1 и 3,на включен касетофон, докато изпише IGNI ON и си готов.
Отговори

CH_M снимка CH_M 10 август 2014 - 20:13

 dobbs, на 10 август 2014 - 02:03, каза:

Правилно ли съм постъпил ?

Не! Свързал си и двата кабела към извода за паметта а той е с нисък ампераж и затова ти се ресетва.Чети по-предните мнения и ще намериш решение.
Мнението беше редактирано от CH_M: 10 август 2014 - 20:13
Отговори

dobbs снимка dobbs 12 август 2014 - 21:23

 CH_M, на 10 август 2014 - 20:13, каза:

Не!.Чети по-предните мнения и ще намериш решение.

Значи да оставя бързата връзка и 2та да ги сложа към жълтия, а не червения, така ли ? Искам да си работи без ключа. А при условие, че имам по-сериозни планове, добре ли е да пусна 4кв"+" дирекно от акумулатора ?
Отговори

stei снимка stei 12 август 2014 - 21:53

Зависи колко са ти сериозни плановете. Ако са много сериозни пусни повече квадрати и задължително през бушон.
Отговори

dobbs снимка dobbs 12 август 2014 - 22:19

Плана е за двукомпонентна с-ма 90В РМС в предните врати през двуканален усилвател 2х130В РМС + среди + високи в задните през ЦД-то :newsm05_41: Естествено търпи промени защото засега се очертава четирицифрена сума. :drinkin2:
Отговори

sando_ снимка sando_ 23 август 2014 - 14:45

Колеги за да не отварям нова тема искам и аз да попитам следното: Смених на една дачийка оригиналното cd (blaupunkt) което се гасеше и пускаше съответно със изключването и даването на контакт, но същевременно свиреше (ако го пуснеш от копчето) и без контакт и без ключ дори. Сложих някакво thunder менте защото просто трябваше да има флашка. Проблема е че при него ако го вържа директно както си е на оригиналната инсталация пак тръгва с даването на контакт и гасне с изключването на контакта, но без контакт не иска да свирне. Естесвено вързах му и 2та кабела на постоянния + да може да свири и без контакт и съответно не се гаси и пуска с ключа. Та сега въпроса ми е дали може да се направи като предишното да може хем да свири без контакт хем да тръгва и спира с ключа. Благодаря предварително.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 август 2014 - 17:08

 sando_, на 23 август 2014 - 14:45, каза:



Не.Трябва да си избереш един от двата варианта!
Отговори

Пацитото снимка Пацитото 25 август 2021 - 18:45

Здравейте колеги вчера си купих паинер и реших да го заменя със заводското но когато махна ключа не изгасва а продължава да работи пробвах почти всички варианти със жълт и червен кабел да ги разменям но без успех забелязах че на стандартната букса има само два дебели кабела които са плюс и минус и два по тънки които незнам за какво са та въпроса ми е как да си го направя като махна ключа да загасва и се извинявам ако пиша на грешното място благодаря

Забравих да спомена колата е астра х 2009г
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 30 август 2021 - 09:13

 Пацитото, на 25 август 2021 - 18:45, каза:

та въпроса ми е как да си го направя като махна ключа да загасва

Ами закачи го на + който го има само при вкаран ключ.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg