Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Придърпва ми на газ?

bachev снимка bachev 10 ноември 2012 - 15:29

Здр пичове имам астра г комби 1,4 16в с газов инжецион и от 2 седмици ми придърпва на газ на ниски обороти,сутрин на хладно като я запаля се разтриса цялата като прехвърли на газ отначалоза около 30 сек.като я пусна по инерция на дълъг път и като включа на скорост също голямо придърпване прави,карах я на майстор закачи я на компютър карахме каза че не е от газовата уредва,каза да сменя свещи сменихме ги същата работа,после каза може да е бобина но това може мен ме съмнявамалко една бобина е доста съпа не е като свещите 30 лв ако някои е имал същият проблем моля да пише как го е решил.Да кажа че ще опитам да сменя и филтера на газовата уредба тези дни и да видим дали не е запушен сменявах го преди 20000 км.
Мнението беше редактирано от bachev: 10 ноември 2012 - 15:33
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 10 ноември 2012 - 16:38

Ми то от две седмици е по-хладничко и е възможно колицата да чувства лек глад....
Отговори

bachev снимка bachev 10 ноември 2012 - 17:36

 ОМЕГА, на 10 ноември 2012 - 16:38, каза:

Ми то от две седмици е по-хладничко и е възможно колицата да чувства лек глад....

Точно когато е по-хладно се чуства осезаемо повеч придърпване,под глад какво имаш предвид?но аз карам на газ 90000 вече и досега не е било така?
Мнението беше редактирано от bachev: 10 ноември 2012 - 17:45
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 10 ноември 2012 - 18:27

Под глад имам предвид,че не и достига гориво,върви при газаджията да го пипне малко..
Отговори

bachev снимка bachev 10 ноември 2012 - 18:43

 ОМЕГА, на 10 ноември 2012 - 18:27, каза:

Под глад имам предвид,че не и достига гориво,върви при газаджията да го пипне малко..

ще отида пак въпреки че ч закачи на лап топа и карах малко но нищо не му паказа пък ще видим
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 ноември 2012 - 00:00

Може и сам да се справиш,достатачно е да повишиш малко налягането нн газта от изпарителя,има един бронзов винт отстрани, върти се с шестограм!
Отговори

becinko снимка becinko 11 ноември 2012 - 01:18

Колега, и аз го имам този проблем на същия двигател с ГИ. По моите разсъждения проблема се дължи на това, че на бензин колата е направена да пуска повече бензин, отколкото въздух, докато е студена, обогатява сместа. Но когато това се получи на газ, газта не гори така добре като бензина с по-малкото количество кислород и се получава придърпването. Ако и колегите, които разбират повече са съгласни с мен, то тогава решението е само едно, а именно да ти направи колата да превключва на малко по-висок градус, за да бъде топла и в нормални обороти, когато е на газ. Има и друг вариант с залъгване на ЕКУ-то когато колата е газ, че е топла, но все още размишлявам по него, за да не объркам работата на загрял мотор.

Поздрави и дано съм помогнал!
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 ноември 2012 - 01:54

А според мен по-скоро не обогатява достатачно... :newsm05_41:
Отговори

becinko снимка becinko 11 ноември 2012 - 02:31

И аз това казвам, че на бензин сместа е богата и колата държи обороти и не придърпва, заради свойствата на бензина, а при газта като е богата сместа неможе да работи :)
Отговори

bachev снимка bachev 11 ноември 2012 - 07:53

ще го видя този винт къде е,но един майстор ми каза че може да е бобина за смяна,въпреки че ако е бобина би трябвало и на бензин да прави мизерии,може да е и от филтера да е замърсен?
Мнението беше редактирано от bachev: 11 ноември 2012 - 07:56
Отговори

becinko снимка becinko 11 ноември 2012 - 13:23

Всички майстори, когато става въпрос за проблеми на газ започват със свещи, кабели, бубина и всичко свързано със запалителната система. Може и от филтъра да е, все пак нашата газ е отвратителна.. смени го и пробвай, но ако е него няма да го прави само когато е студена, а ще го прави постоянно..
Отговори

bachev снимка bachev 11 ноември 2012 - 18:11

абе само пишман майстори всеки умува може това може онова,а човек даде 500 лв да разбере от къде идва проблема
Отговори

becinko снимка becinko 11 ноември 2012 - 18:22

Значи, колега, датчика за който ти говоря трябва да има следните стойности:

При 20 градуса - 2950ома
При 40 градуса - 1450ома
При 70 градуса - 500ома

Ако искаш за пробата, сложи едно съпротивление от 500 ома при изваден датчик, да си мисли ЕКУ-то, че колата е топла и сутринта като я запалиш виж как ще се държи, ако не прави проблеми, знаеш къде е проблема, но решението е малко по-сложно.

Поздрави!
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 ноември 2012 - 19:02

Моите са с обикновени газови уредби но когато ги "скопя" започват да лашкат,симулирайки топъл двигател ще се намали горивото(което според мен е грешно) но също така и аванса.....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg