Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Omega B

лампата за маслото не свети при контакт

stoykov 83 снимка stoykov 83 06 септември 2015 - 14:32

Здравейте колеги,нов съм във Форума.От скоро имам Опел Омега Б Фейслифт, 2.2 бензин.Преди една седмица си проверих маслото и щеката ми беше суха.Вярно колата беше малко наклонена в противоположната посока,но чак суха щека-направо онемях.Веднага отидох да сменя маслото,и там ми казаха че съм имал теч някаде до филтъра.След няколко дена поогледах колата отдолу,видях каде е бил теча(леко прерязан маркуч до филтъра),проверих за скъсани или откачени кабели,но всичко си е на мястото.Така-та моето питане е,какво отчита лампата за маслото на таблото-налягането или нивото и къде може да е причината за несветещата лампа.
Мнението беше редактирано от stoykov 83: 06 септември 2015 - 14:35
Отговори

Коцето снимка Коцето 06 септември 2015 - 15:38

Добре дошъл във форума!
Лампата на таблото отчита налягането на маслото в маслената магистрала на двигателя. Още като включиш на контакт преди да запалиш мотора лампата трябва да светне, и като запали да изгасне веднага, ако не светне, има два варианта, или е изгоряла лампата или е заминал датчика. Ако знаеш къде се намира датчика лесно ще провериш и лампата, откачаш кабела от дачика и го допираш на маса - лампата трябва да светне и това значи че е здрава, оттук следва смяна на датчик, ако лампата не светне след като допреш кабелчето на маса значи трябва да се смени лампата в таблото. И това че маслото ти е паднало под долния ръб на щеката не значи автоматично че трябва да светне лампата, може да има достатъчно масло за да вдига налягане и да не включва датчика и от там лампата.
Успех!
Мнението беше редактирано от Коцето: 06 септември 2015 - 15:42
Отговори

stoykov 83 снимка stoykov 83 06 септември 2015 - 18:10

Благодаря ти много колега.
Отговори

stoykov 83 снимка stoykov 83 13 септември 2015 - 18:02

Колеги проблема е решен.Само че не беше нито от датчика,нито от лампата в таблото.Странно но бяха прекъснати 3 пътечки от платката на самото табло.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg