Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

ГАЗ на автоматик

ostavime снимка ostavime 16 април 2007 - 13:01

Взимам една Корса автоматик. Мисля да и слагам ГАЗ. Има ли по принцип някакъв проблем това, че е автоматик?
И по принцип как е този автоматик на Корсата? Някой да е карал или да знае.
Модел 1999 година. Двигател 1.2 16v + тракшън контрол.
Отговори

yadren снимка yadren 16 април 2007 - 13:21

Разделите!!! :c010:
Отговори

opel_vectra снимка opel_vectra 16 април 2007 - 14:18

няма значение дали си автомат или не, газта си работи, стига да сложиш добра газова защото това си е екотек нали
аз лично съм автомат с газ, и всичко е тип топ.
честито за колата и мн безаварийни
Отговори

ostavime снимка ostavime 16 април 2007 - 14:23

Препоръки за това къде да слагам ГАЗ?

Грешка е станала. Вместо да се оплакваш тук, да беше казал на някой МОД да я премести и готово.
Отговори

Swing снимка Swing 16 април 2007 - 14:49

По отношение на комбинацията газ + автоматик проблеми няма. Друг въпрос е доколко е уместно да слагаш газ на X12XE, но с хубава уредба и добър майстор може и да нямаш проблеми.
А на кое казваш тракшън контрол, защото Корса с такава система няма...?
Отговори

ostavime снимка ostavime 16 април 2007 - 15:42

Епа в екстрите пише, че има Тракшън Контрол. Знам ли?! Мисля, че го има заради автоматика и снега през зимата. Сега като отида да я взимам ще разгледам по-точно. Иначе и климатик има. Тоя двигател как ще влачи и климатика и всичко... не знам. 16 винтила е, но грам не разбирам от тия чудесии.
4800 мисля, че е добра цена.
Иначе кажи, защо, какъв е проблема с този двигател и ГАЗ?
Отговори

Swing снимка Swing 16 април 2007 - 17:12

Вероятно е станала грешка като са писали екстрите :c010: Тези Корси нямат тракшън контрол. Автоматичната кутия има зимен режим, но той като принцип на действие е различен от тракшън контрола.
Иначе за газта какво да ти кажа... ECOTEC са по-капризни към монтиране на газова уредба, така че събери повечко мнения за сервизи, които се занимават с монтаж и имат опит с такива двигатели.
Отговори

ostavime снимка ostavime 17 април 2007 - 18:42

Swing, на Apr 16 2007, 05:12 PM, каза:

Вероятно е станала грешка като са писали екстрите :n055: Тези Корси нямат тракшън контрол. Автоматичната кутия има зимен режим, но той като принцип на действие е различен от тракшън контрола.
Иначе за газта какво да ти кажа... ECOTEC са по-капризни към монтиране на газова уредба, така че събери повечко мнения за сервизи, които се занимават с монтаж и имат опит с такива двигатели.
 


И значи тоя пич ме ебава, че има тракшън контрол? Ебаси! Не е истина.
Ми то зимния режим не е ли същото? Искам да кажа същата функция, но с друго име. Не тракшън контрол, а зимен режим.
Отговори

ogytonchev снимка ogytonchev 18 април 2007 - 09:14

сложи една уредба Виале и колата ще заспи
нищо общо с италианските уредби
аз имам такава на едно старо пежо и съм изумен от нея!
сума години не е пипана
няма никакви ръчни настройки всичко е електронно
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg