Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Има ли някой с C14se Astra 1.4i и ГАЗ

ekaro снимка ekaro 28 септември 2005 - 15:06

Ей, ора, дайте съвет къде да ида да си сложа газова, поболях се, то цяла София е пълна с газаджии, и всеки ти говори различни неща нещо се обърках. Цените варират в момента от 480 до 610, че и до 800 могат да стигнат за газова с ламбда контрол. Кажете ако някой е доволен от газаджията си и къде е той да ида при него. ( ако има такава ситуация изобщо? :) :) :) )
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 28 септември 2005 - 15:15

ekaro, на Sep 28 2005, 03:06 PM, каза:

Ей, ора, дайте съвет къде да ида да си сложа газова, поболях се, то цяла София е пълна с газаджии, и всеки ти говори различни неща нещо се обърках. Цените варират в момента от 480 до 610, че и до 800 могат да стигнат за газова с ламбда контрол. Кажете ако някой е доволен от газаджията си и къде е той да ида при него. ( ако има такава ситуация изобщо? :) :) :) )
<{POST_SNAPBACK}>


Ми на мене ми излезна 480 без ламбда контрол и емулатор в ЦБА - Младост.
Засега (5000км) всичко е точно.Момчетата работят бързо и на ден правят по 2-3 коли.
Иначе като знам че газта ще се дигне поне още 10% в скоро време не е лошо да провериш дали метановите не са по на далавера...
Отговори

ekaro снимка ekaro 28 септември 2005 - 16:06

Здравей Juvigy,

ние и тука се засичаме, :).

Дай по подробно къде се намитра това ЦБА Младост?

И да отида да ги видя и да решавам накрая.

А между другото какво ще кажеш за бутилка в резервната гума, чух че не били нещо много надежни?
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 28 септември 2005 - 16:37

ekaro, на Sep 28 2005, 04:06 PM, каза:

Здравей Juvigy,

ние и тука се засичаме, :).

Дай по подробно къде се намитра това ЦБА Младост?

И да отида да ги видя и да решавам накрая.

А между другото какво ще кажеш за бутилка в резервната гума, чух че не били нещо много надежни?
<{POST_SNAPBACK}>


Ми Младост ЦБА има 5-6 сервиза там- стигаш до общината и там питаш - на 1 минута от там е.
За бутилките не знам - на мене не ми се даваха допълнително 40 лв за бутилка с формата на гума - ама според мене са си читави,различават се само по формата.
Отговори

Theodor снимка Theodor 28 септември 2005 - 21:53

ekaro, на Sep 28 2005, 05:06 PM, каза:

Здравей Juvigy,
А между другото какво ще кажеш за бутилка в резервната гума, чух че не били нещо много надежни?
<{POST_SNAPBACK}>

До сега нямам оплаквания от бутилката в резервната гума, както и от "нормалната" бутилка на другата кола. Въпрос на лично предпочитание.
Отговори

ekaro снимка ekaro 28 септември 2005 - 22:37

Theodor, на Sep 28 2005, 10:53 PM, каза:

ekaro, на Sep 28 2005, 05:06 PM, каза:

Здравей Juvigy,
А между другото какво ще кажеш за бутилка в резервната гума, чух че не били нещо много надежни?
<{POST_SNAPBACK}>

До сега нямам оплаквания от бутилката в резервната гума, както и от "нормалната" бутилка на другата кола. Въпрос на лично предпочитание.
<{POST_SNAPBACK}>


Мерси, а я ми кажи тогава, как виждаш на такава бутилка колко газ имаш в нея, ако ти е пълен багажника с много багаж?
Отговори

Theodor снимка Theodor 29 септември 2005 - 20:55

Газовата бутилка на мястото на резервната гума мисля, че съдържа към 30л., но недостатъка е, че реервната ти гума вечно ще се търкаля из багажника.
А иначе от нормалните бутилки има от 30л до 60л, не знам дали има по-големи, но това са най-често срещаните.

PS: Дано да съм отговорил аадекватно на въпросът ти, че нещо не го разбрах добре. :lol:
Отговори

ekaro снимка ekaro 29 септември 2005 - 21:38

Theodor, на Sep 29 2005, 09:55 PM, каза:

Газовата бутилка на мястото на резервната гума мисля, че съдържа към 30л., но недостатъка е, че реервната ти гума вечно ще се търкаля из багажника.
А иначе от нормалните бутилки има от 30л до 60л, не знам дали има по-големи, но това са най-често срещаните.

PS: Дано да съм отговорил аадекватно на въпросът ти, че нещо не го разбрах добре.  :lol:
<{POST_SNAPBACK}>


Мерси, за отговора.

Имах в предвид нали на другите бутилки, има някакъв измервателен ред който показва налягането в нея и можеш да си прецениш колко ти остава, а в тези за резервната гума ако има, то той ще е под подложката на багажника, и няма да се вижда така ли е? Ако е така за да видиш се налага да повдигаш кечето на дъното на багажника и ми се струва неудобно....
Но аз съм с хечбек и май ще реша да си взема бутилка за мястото на резервната гума.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 30 септември 2005 - 10:14

ekaro, на Sep 29 2005, 09:38 PM, каза:

Theodor, на Sep 29 2005, 09:55 PM, каза:

Газовата бутилка на мястото на резервната гума мисля, че съдържа към 30л., но недостатъка е, че реервната ти гума вечно ще се търкаля из багажника.
А иначе от нормалните бутилки има от 30л до 60л, не знам дали има по-големи, но това са най-често срещаните.

PS: Дано да съм отговорил аадекватно на въпросът ти, че нещо не го разбрах добре.  :lol:
<{POST_SNAPBACK}>


Мерси, за отговора.

Имах в предвид нали на другите бутилки, има някакъв измервателен ред който показва налягането в нея и можеш да си прецениш колко ти остава, а в тези за резервната гума ако има, то той ще е под подложката на багажника, и няма да се вижда така ли е? Ако е така за да видиш се налага да повдигаш кечето на дъното на багажника и ми се струва неудобно....
Но аз съм с хечбек и май ще реша да си взема бутилка за мястото на резервната гума.
<{POST_SNAPBACK}>


И аз съм с хечбек и пурата пасна много добре до задната седалка.
За кръглата бутилка искаха 50лв повече което хич не ми се даваше.
Иначе ако искаш да виждаш колко има в бутилката може да ти монтират на таблото некъв дисплей , ама и той май беше допълнително 50лв...
Отговори

ekaro снимка ekaro 30 септември 2005 - 11:31

Ахам,

ами като реша при кой ще си слагам газта, ще го разпитам едно хубаво.
Ще ги накарам да сложат и двете и ще решавам на място как ще стоят. Прблема при мен е, че купих астричката като семйна кола и искам да събирам багаж, а в хечбека :) :) заедно с газта ... просто ставам магьосник. :) В крайна сметка трябва да събера цяла къща понякога в нея.
Отговори

Theodor снимка Theodor 01 октомври 2005 - 10:00

ekaro, на Sep 30 2005, 12:31 PM, каза:

Ахам,

ами като реша при кой ще си слагам газта, ще го разпитам едно хубаво.
Ще ги накарам да сложат и двете и ще решавам на място как ще стоят. Прблема при мен е, че купих астричката като семйна кола и искам да събирам багаж, а в хечбека :) :) заедно с газта ... просто ставам магьосник. :) В крайна сметка трябва да събера цяла къща понякога в нея.
<{POST_SNAPBACK}>



След като целта ти е да събираш възможно най-много багаж в багажника, те съветвам да си сложиш една 30литрова бутилка.
Не знам защо много хора си мислят, че една резервна гума, която непрекъснато се пречка наляво-надясно ще заема по-малко място от една малка газова бутилка.
Отговори

ekaro снимка ekaro 02 октомври 2005 - 22:22

Theodor, на Oct 1 2005, 11:00 AM, каза:

................
Не знам защо много хора си мислят, че една резервна гума, която непрекъснато се пречка наляво-надясно ще заема по-малко място от една малка газова бутилка.
<{POST_SNAPBACK}>


Принципно си прав.
Все пак това е форум хората да споделят мнения и идеи.

Но има и вариант в които гумата в един калъф, ( виждал съм вече такъв ) и когато се налож и и се намира място някъде другаде в колата.

Просто още не съм решил. Чудя се дето се вика. :angry: :kuku:
Отговори

ekaro снимка ekaro 18 август 2006 - 22:44

Mopi, на Jul 17 2006, 04:28 PM, каза:

Така като се зачетох и аз съм с Астра но 1.8 комби и мисля да слагам газ, незнам къде и как ще я слагам но за едно съм сигурен - трябва да е на мястото на резервната гума, защото гумата може и да я местиш нагоре надолу, докато монтирана бутилка - няма как.
 


Точно така, Мопи, след една година с газовата и вече с 10'000 километра с нея, мога да твърдя все по силно, че бутилката да се сложи в резерната гума,
Купих си една малка гумича, от тези дето се помпят на 4.5атм. Дори ми се наложи да я ползвам (резервната) та съм убеден че системата работи.
Багажника е свободен.
Така че действай нямя да съжаляваш.
Отговори

bo71 снимка bo71 21 август 2006 - 07:37

Theodor, на Oct 1 2005, 10:00 AM, каза:

ekaro, на Sep 30 2005, 12:31 PM, каза:

Ахам,

ами като реша при кой ще си слагам газта, ще го разпитам едно хубаво.
Ще ги накарам да сложат и двете и ще решавам на място как ще стоят. Прблема при мен е, че купих астричката като семйна кола и искам да събирам багаж, а в хечбека :) :) заедно с газта ... просто ставам магьосник. :) В крайна сметка трябва да събера цяла къща понякога в нея.
 



След като целта ти е да събираш възможно най-много багаж в багажника, те съветвам да си сложиш една 30литрова бутилка.
Не знам защо много хора си мислят, че една резервна гума, която непрекъснато се пречка наляво-надясно ще заема по-малко място от една малка газова бутилка.
 


Карам вече повече от година с такава бутилка - на мястото на резервната гума => събира ми 42 литра чисто /това е за 14" вариант - 15"-ката е по-голяма ама се налага малко да се напъне капака над нея затова не сложих такава/, а затова че не виждаш показанието колко ти остава - като изпразниш 3-4 бутилки и ще си я "усещаш" без да се налага да гледаш изобщо... ще си знаеш вече разхода, знаеш колко си заредил => логично е да си наясно още колко е останало в битулката...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg