Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Гадно придърпване

s`g снимка s`g 26 декември 2010 - 13:24

Здравейте. Имам проблем с Опел астра C16NZ . Поразрових се из форума и прочетох някои неща пробвах ги но никакъв ефект . Проблема е следния :
От доста време сутрин когато запаля колата и реша ли да тръгна тя започва да предърпва много неприятно (колата е и на газ).Пали без проблем на бензин работи с нормални обороти без прекъсвания и прехълцвания потегле ли почва да предърпва на 1 и на 2 най -добре се усеща в ниските обороти дадеш ли и гас се нормализира ,но при потегляне пак тресе .Гаста се пусна на 3000 оборота и щом се превкл. няма никакви проблеми на газ спиране ,тръгване абсолутно нищо .
До сега правени неща :
1. Направих си експеремент и спрях гаста от врътките и я издухах защото може да меси горивата и да седави и колата спря да го правииии ,пуснах я пак пак започна .Работата е ясна клапъна се е згомнчсъл аиде нов клапън ловато и чудо СЪЩИЯ ГОЛЯМ ......... колата пак предърпва .
2. Мислех да не е сондата запалих колата видях че прдърпва загасиха я откачих сондата .Запалих и пак тръгнах ОЩЕ ПОВЕЧЕ ПРЕДЪРПВАШЕ . не е сонда
3. разглобих ЕГР да видя какво стават беше с ламарина без дупки (отдавна неизползваем ) зачистих я намзах със виктор реинц и пак го слоцих .(маркъча които е от дросела е затапен )
4. датчика които е на смукателния колектор отзадната страна от към копето е сменен с нов
5. преверена капачката на делкото е почистена кабелите също има лек пробив на бобината но незначителен (няма проблем )
6. вакумнич маркуч от задната страна на кутията над дросела беше счупен щуцера залепих го
7. инжектора гледам го си пръска нормално невиждам да се е запушил
Има ли вариант от това,че част от трабата на гарнето я няма точно след първото гарне .????????
И КОЛАТА ПРОДАЛЖАВА ДА ПРЕДЪРПВА НА БЕНЗИН . ще съм благодарен ако помогнете ,че вече ми писна и нямам никакви идеиии :( :( :(
има и още един проблем при по бързо списане на свободна скорост колата гасне когато е на бензин
Отговори

s`g снимка s`g 27 декември 2010 - 17:42

Никои ли няма идея ????? :ranting: :newsm05_41: :icon_wink2:
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 27 декември 2010 - 18:07

Аз имам няколко въпроса... Само сутрин ли се появява въпросното придърпване? и Колата има ли мощност когато караш на бензин?
Отговори

Коцето снимка Коцето 27 декември 2010 - 19:37

Не знам защо пробива в бобината го считаш за незначителен , за теб може да е но за двигателя не е , особено на газ . Проблема ти е сигурно в токовете Не пишеш излиза ли ти някаква повреда при самодиагностика .
Мнението беше редактирано от Коцето: 27 декември 2010 - 19:39
Отговори

s`g снимка s`g 27 декември 2010 - 21:32

 Hristianp, на 27 Dec 2010, 18:07, каза:

Аз имам няколко въпроса... Само сутрин ли се появява въпросното придърпване? и Колата има ли мощност когато караш на бензин?

Ами само на студена кола го прави това предърпване .За мощността същата си е .
Отговори

s`g снимка s`g 27 декември 2010 - 21:42

 Коцето, на 27 Dec 2010, 19:37, каза:

Не знам защо пробива в бобината го считаш за незначителен , за теб може да е но за двигателя не е , особено на газ . Проблема ти е сигурно в токовете Не пишеш излиза ли ти някаква повреда при самодиагностика .

ами първо казвам ,че пробива е незначителен защото съм я гледал на тъмно напръскана с полвелизатора и от задния карай отгоре пресветва много малко точка в диаметър 1мм,но на никаде незамасява. И колата проблема го прави само на бензин на газ НЯМА никакви проблеми затова смятам ,че проблема не е бобината
Отговори

s`g снимка s`g 28 декември 2010 - 21:55

Някои друг нещо интересно да сподели :) ?????
Отговори

Kondo снимка Kondo 28 декември 2010 - 22:05

Ми при такава противоречива информация квато даваш не виждам как можеш да очакваш смислен отговор. Казваш,че си спрял газта от крана и сичко се е оправило следователно проблема ти е с гъзовите истории,не съм ли прав?
Отговори

s`g снимка s`g 28 декември 2010 - 22:20

 Kondo, на 28 Dec 2010, 22:05, каза:

Ми при такава противоречива информация квато даваш не виждам как можеш да очакваш смислен отговор. Казваш,че си спрял газта от крана и сичко се е оправило следователно проблема ти е с гъзовите истории,не съм ли прав?

принципно си прав ,но и за това има решение сигорно ....... ,а това ,че проблема остава и след спиране на гаста 3 път съм забравил да спомена
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 29 декември 2010 - 08:54

Щом проблема се решава със спирането на газта, смени клапана на газта. Явно не затваря и смесва горивата, аз защо същия проблем не се появява и на топло си нямам и на идея.
Успех :devil-smiley-019:
Отговори

Kondo снимка Kondo 29 декември 2010 - 17:14

Ми най-вероятно щото на студено пуска бензин с канчето (сместа си е преобогатена яко за студен старт) и вече и газ му иде в повече.
Отговори

s`g снимка s`g 29 декември 2010 - 18:18

Колеги моля ви чететеее писал съм още в началото ..... Клапана съм го сменил с нов ,но проблема остана .След 3-ри опита със спиране на гаста от кранчетата пробрема ОСТАНА СЛЕДОВАТЕЛНОО : гаста не изтича и несе месят горивата .
Отговори

didandron снимка didandron 29 декември 2010 - 20:12

Според мен проблема се дължи на студеното време.Компа обогатява сместа и трябва малко време да работи на място.
Отговори

Toto2 снимка Toto2 06 януари 2011 - 16:07

 s`g, на 26 Dec 2010, 13:24, каза:

Здравейте. Имам проблем с Опел астра C16NZ . Поразрових се из форума и прочетох някои неща пробвах ги но никакъв ефект . Проблема е следния :
От доста време сутрин когато запаля колата и реша ли да тръгна тя започва да предърпва много неприятно (колата е и на газ).Пали без проблем на бензин работи с нормални обороти без прекъсвания и прехълцвания потегле ли почва да предърпва на 1 и на 2 най -добре се усеща в ниските обороти дадеш ли и гас се нормализира ,но при потегляне пак тресе .Гаста се пусна на 3000 оборота и щом се превкл. няма никакви проблеми на газ спиране ,тръгване абсолутно нищо .

има и още един проблем при по бързо списане на свободна скорост колата гасне когато е на бензин


А имаш ли си достатъчно бензин в резервоара?
Отговори

teac снимка teac 12 януари 2011 - 10:43

Провери си температурния датчик на двигателя. Не този за стрелката, а този за компа.
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 25 януари 2011 - 14:21

Ох ох де да можеше да решим най-накрая този проблем на бензин . Ламбда сонда ли не замервах, катализатор ли не махах, без средно гърне ли не карах, дибитомер ли не сменях, комп ли не сменях, колко ли сервиза не обиколих и няма никакъв проблем на диагностиката . Дюзите са ми сменени и тествани. 3.7 на място и 4.5 бара на обороти ми е налягането, обаче продължава да не върви да прекъсва и да фърля огън до 3000 оборота ... УЖАС. а на газ няма никакъв проблемммм :thu: :confused:
Отговори

Casanunda снимка Casanunda 10 февруари 2011 - 19:14

И при мен имаше точно такова придърпване - оказа се, че дебитометъра е заминал.
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 11 февруари 2011 - 14:12

Оооох, колега s'g тая борба я водя малко след като сложих газовото! Твоя двигател не го познавам , но сигурно е някое "моно". Ще ти опиша при мен ситуацията , много наподобява твоята:
-прекъсването се усеща най осезаемо на студен мотор при палене на бензин
-при мен по време на движение и отдавна загряла кола, ако превключа на бензин пак тресе бая време след като съм минал на бензин.
-при студен старт на бензин понякога прекъсва толкова яко че не може да се кара , бутам я незагряла на газ и от проблема няма и помен!
- ако реша да я карам известно време САМО на бензин примерно няколко дни поред (по две карания на ден) не включвам газта изобщо , само бензин - проблема изчезва във всички ситуации след това!!! Покарам ли пак на газ след това работата на бензин отново е проблем!
- при палене сега в яките студове на бензин сутрин колата няма проблем независимо на какво е била карана преди това, при работата на мотора той естествено позагрява , и при някаква температура преди още стрелката на температурата да се отлепи от синия сектор колата почва да прекъсва .... ( при палене на температури под 10градуса навън проблема го няма или е много слабо изразен)
Какво съм правил досега по проблема:
- чистих дюзата на моното - никакво подобрение
- смених ламбдата - никакво подобрение
Карам си вече 25 хиляди км. откак съм с газовата все така!
Като се позатопли мисля да видя основния обвиняем според мен в момента - температурния датчик подаващ сигнал към ЕКУ (даже не го знам къде се намира, ама ще потърся) - а ако в него е проблема , как точно той изчезва след каране няколко дни само на бензин НЕзнам (сам си противореча на предположенията)
Голяма Сага !
Поздрави на всички
:mhihi:
Мнението беше редактирано от greenhorn: 11 февруари 2011 - 14:16
Отговори

Mitko123 снимка Mitko123 15 февруари 2011 - 00:40

Колега и аз го имам този проблем , а даже нямам газ! Прави го сутрин като е студено и и трябват 2 кръстовишта докато се оправи .. после нямам никакви проблеми , сменил съм свещи , ламбда , бенз. помпа , всички филтри. Според мен не е от газта обаче дотук , идей какво и е на може да е нямам! аз седя известно време докато поработи на място и тогава потеглям!
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 15 февруари 2011 - 10:22

Да колега Mitko123 и при мен го имаше проблема преди да сложа газта , но много по слабо изразен, само при ниски температури и при потегляне без особено загряване преди това! Ако я позагреех малко по продължително нямаше проблем - идентична ситуация! :drinks:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg