Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Отделен климатик?

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 05 януари 2010 - 20:53

Здравейте колеги, в главата ми се върти една идея, та искам да питам дали е възможно да стане..
Значи имам люк на астрата и щото летото е много жега и как и да се отварят прозорци, нищо нестава ...
Та климатик да тръгне да се монтира, са ми казали, че трябва купето да се преправя??
Затова искам сега да питам, дали може на мястото на люка, да се сложи едно отделно тяло (климатик)
което представлява ей това:
http://rheamp.bg/ohladiteli.php
гледам че му дават 12.5 см височина, и сигурно пак ще стърчи малко, няма начин, въпроса е да се намести и главното .. Тоя люк дали може да се махне?
Също мисля, че това ще е с предимство, щото не изразходва гориво.., най-вероятно няма да изтудява като такъв дето работи на гориво, знам ли.. ама мисля че ще е по-добре от парното, което пък как и да го въртиш летото пак си духа топло ..

:icon1_mrgreen: :icon_smile: :p
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 05 януари 2010 - 20:58

Колега , за 300 - 400 лева можеш да си купиш климатик ( комплект ) от някоя автоморга и срещу още 150 лв. да го монтираш.Определено тоя климатик на Вебасто няма да е под 1000 лева.Някак не ти се връзва инвестицията.
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 05 януари 2010 - 21:16

да прав си не знаех цената, ама така като го гледах си мислех, че е само вентилатори за около 200 - 300 лв :D
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 05 януари 2010 - 21:16
Причина за редактиране:: Цитат на предходно мнение не е необходим.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 05 януари 2010 - 21:23

 The_Hobbit, на 05 Jan 2010, 20:58, каза:

срещу още 150 лв. да го монтираш.

Тази цена къде съществува, да се запиша и аз :icon1_mrgreen:
Отговори

oci снимка oci 05 януари 2010 - 21:32

Обикновенно темите за климатици стават актуални пролетта някъде сега какъв е тоя бум... Да го кажа за пореден път: под 600-700лв не може да сложите климатик! Това е абсолютен минимум и то само ако го правите сами и имате известна доза късмет и познания! Само едно пълнене + ревизия на комресора е 150-250лв. Няма лошо да сте ентусиасти, и аз бях такъв преди година-две но просто не се залъгвайте. :icon1_mrgreen:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 05 януари 2010 - 21:33

Колега мога да те свържа с хората на Вебасто в БГ но цените им няма да ти харесат. Това са климатици и печки предназначени за "промишлена употреба" имам в предвид че се монтират на ванове и бусове които "вадят" пари и не се спират нонстоп...
Потърси си от морга климатик комплект и хора кадето да ти го монтират. Доста по добре ще стане...


П>С Пешееее и за 20лв.(пари за бира) има монтажи :icon1_mrgreen: ако си го правя за моята кошница :icon_smile:
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 05 януари 2010 - 21:36

Трябва да имаш седмица или две свободно време и ще си поставиш климатик. Аз бях си взел отпуска за да си сменя цялата кутия в колата защото като чух цени по сервизите (дори и от приятели които имат малки сервизи) се отказах и си я почнах сам. Така че с една дума ако нямаш намерение да правиш всичко сам просто се приготви за стабилна сума което като гледам ще е мин 1000 лв с труда .
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 05 януари 2010 - 21:37

Така, ако мога и аз да си кажа мнението:
1-во - посоченият от теб климатик се монтира на товарни автомобили, струва между 2000 и 3000лв. в зависимост от модела, поне до преди две години това беше цената, и както виждаш се захранва от енергията на акумулатора, не смятам че акумулаторът на която и да я кола би издържал толкова, когато не е в движение, а когато е в движение, ще ти трябва доста по-мощен алтернатор и т.н.
2-ро - преди два месеца си монтирах климатик на моята кола, която няма заводски, и повярвай ми, не се "преправя" купето. Цялата операция ми стъпи на 750лв. за части, включително ремонт компресор, пълнене с фреон и т.н., за всичко. За труд не съм плащал, направихме го аз и един колега от работата. Ако го намериш комплект от някоя кола ще ти излезе по-евтино, но аз не успях затова го събирах на части.

Ако ти се занимава с монтаж, питай ще помагам с каквото мога. :icon1_mrgreen:

п.п.Колегата ме е изпреварил с цената, но е някъде там с труда.
Мнението беше редактирано от tonkata92: 05 януари 2010 - 21:39
Отговори

valio_78 снимка valio_78 05 януари 2010 - 21:59

Сори за спама, ама дали колата ти няма да заприлича на бус :icon1_mrgreen:
Отговори

oci снимка oci 05 януари 2010 - 23:21

 tonkata92, на 05 Jan 2010, 21:37, каза:

Цялата операция ми стъпи на 750лв. За труд не съм плащал


Както вече казах около тази цифра се ориентирайте ентусиастите. И за да не си помислите че ви обезкуражавам - наистина е гот когато го подкараш :icon1_mrgreen:
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 06 януари 2010 - 14:59

а някай от форума да се навие, да помага ?
но както каза колегата по-горе, че пролетта почват да се слагат има време
да видим какво ще се прави
Та ето точно тоя проблем ми беше, и щото искам на ГСи да се метна, се чудя дали да стегам моята за ГСи (само климатика ме спираше)
или да се взема гси 95 - 97
Един приятел ми каза че от Швейцария са докарвали ГСи-та по 2000 лв запазени, пък неможах много да му повярвам ...
амм ще видим.. мисля да истърпа още 1 -2 години макс, да посъбера пара и ще се мисли

П.С. Благодаря на всички за вниманието :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg