Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Поредица от сериозни проблеми?

bob снимка bob 04 май 2010 - 14:21

Бърза предистория - течеше масло от маслената магистрала - сменени всички гарнитури, пасване клапани, кабели свещи, смес за запушване на течове по охладителната, капачка делко, почистване стъпково моторче, след 1000км сложена газова, още 1000км кеф и.... проблем. След операциите по главата колата стана пушка - направо летеше, работеше много равномерно, никакви проблеми. На газ беше същата работа. Миналата седмица стана неравномерна на ниски обороти, после се появи припръцкване. До този момент не беше пипала маслото - полусинтетика на ГМ. Протече от семеринга на вала(сменян преди 3000км), оказа се че шийката е малко надрана и го намърдахме една идея по навътре. Стана неравномерна и на бензин и на газ. Припръцкването стана ръмжене - некъде около катализатора всичко е изядено и трябва смяна, но просто в момента нямам парите. Вчера почна и на газ и на бензин като изключа от скорост - държи високи обороти докато не спра за 2-3 секунди. Свещите са бетон. Сутринта на около километър от вкъщи почна да качва температурата над 90 градуса - спря да включва перката, а пък щото цяла нощ на бачкане и въобще не се сетих да пусна парното. Слава богу стигна само до първата чертичка след 90 и стигнах.
Моля помагайте какво да търся, защото се отчаях. Толкова пари хвърлих по "вечния" двигател че ми иде да се засиля с колата от Витиня. Сега слизам да видя пак стъпковото и разни други работи, но наистина не знам какво да търся. Може ли всичко да произтича от ауспуха - не гърми чак толкова все пак. Стъпковото е чистено преди 2 месеца. Сонди-монди?
Отговори

VanVan снимка VanVan 04 май 2010 - 14:28

Явно е взела да пръцка сега от топлото време, но все пак можете да пробвате да прегледате тоците и също така компресията в цилиндрите, да не се окаже че е духнала клапаните от "качествено" напасване...

Но така, както я описваш, явно има няколко неща за отстраняване преди да пристъпиш към същината. Оправи си хубаво гърнетата и си прегледай охладителната система - това че сте слагали някакви добавки не е похвално. Виж дали има антифриз.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 04 май 2010 - 20:58

Колега като сте махали главата после предполагам си слагал нова гарнитура между главата и блока,а челоса ли главата преди да я върнеш на мястото,защото за да си сипвал добавка за охладителна течност си има теч.Доста честа причина за такива течове е точно духнала гарнитура.Другото щом перката,замери си датчика(този долу на радиатора в ауто дата са дадени стойностите),защото обикновенно се получава като има въздух в системата и водата не циркулира добре и двигателя прегрява.Това припръцване,за което говориш също се получава от тази причина,най-усезателно е сутрин или като си я оставил за доста време колата и като палиш почва да работи като на 3 цилиндъра първите няколко секунди.Моя съвет е за лично спокойствие да си замериш компресията и да си следиш водата и температурата.
Отговори

bob снимка bob 04 май 2010 - 21:49

Значи въздух и течове в охладителната система няма. Защо спря днеска сутринта да върти перката - не знам, но от начало си я включваше както трябва(това пак за днеска става дума). Проблеми с прегрявания и други до сега не съм имал. Главата си е челосана, всичко точно е направено - в обороти все още си е пушка и си набира без проблеми. Пръцкането видях че е точно от изгнилите тръби някъде около и самия катализатор докато беше дигната - ужким засмуквала студен въздух от там... абе звучи си на пробито вече, не е като да припуква, но отначало така звучеше и се панирах.Но това с оборотите е въпроса от къде се появи изведнъж - стана заедно с пръцкането, и се задълбочиха и двата проблема. Затова се питам може ли да е от дупките по изпускателната система всичко. Може ли ламбдата да има отношение(нали е това дето влиза в изходящия колектор). Утре мисля да сваля пак стъпковото, но ме съмнява да е от него.Знач че това със смесите за запушване на течове не е най доброто решение, но общо взето нямах друг избор. Отделно че така си минах над 1000км за 3-4 дена и всичко беше трепач и изведнъш след няколко дена градско - теча от семеринга, пръцкане, обороти и сега температура.
Дълбоко се съмнявам че има връзка, но в същия ден в който всичко почна, свалях часовника, без да му правя нищо - само го измъкнах и откачих и закачих правилно кабелите, и извадих и пак сложих бушона за осветлението по таблото(като го свалих, изключената с ключе аларма, която не работи зави, и после спря).
Мнението беше редактирано от bob: 04 май 2010 - 21:53
Отговори

bob снимка bob 05 май 2010 - 20:42

Такааа... По отношение на загряването - след като се прибрах не бях пипал капака, днеска вдигам - грам антифриз няма. Цялата скоростна в зелено :mhihi: Реших че е изцвръцкало от маркуча дето излиза от долната страна на радиатора и влиза в една пластмасова зад ДВГ-то. Сипах некъв евтинджос, на около 4тия литър - гледам - тиче, и то от буквално откъснат маркуч - този дето влиза в дясната част(гледано отпред) на радиатор за парното.Сещам се за 2 причини - или газаджиите са дърпали яко(маркуча влиза в изпарителя) или като съм сипал добавката съп попрепълнил разширителния - стана малко над нивото - един два пръста и маркучя се е пръснал от налягането. Странното е че стана в студената сутрин, без много задръствания. Както и да е, докъсах маркуча с мъка, свалих скобата, но не мога да сваля остатъка. Мисля да пробвам с макетно ножче да го резна. Въпроса е след празниците като взема маркуч(идеи колко би струвал) дали ще мога да го набутам толкова, колкото са набутани тея. След тая процедура паля и отивам да правя ауспуха, пък дано оборотите се кротнат след това.
Радвам се само че неуспях да прегрея колата, че цялото главоболие щеше да е напразно.
Мнението беше редактирано от bob: 05 май 2010 - 20:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg