Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

да съживим малко X20XEV

jonkata007 снимка jonkata007 26 септември 2010 - 11:41

Здравейте колеги с вектра Б съм X20XEV и F18 CR скоростната кутия. Колата си е добра като динамика в средните и високите обороти, но в ниските... докато направи 2500 оборота е абсолютен мъртвец. Знам че този двигател е слаб в ниските обороти и затова ще е хубаво малко да живне. Не искам кой знае какви силови тунинги, а да може като я понастъпя малко по рязко в оборотите под 2500 да дръпва малко повече.
Какво бихте ме посъветвали да направя като ревизия по двигателя в момента и какво да се промени/добави?
Мнението беше редактирано от jonkata007: 26 септември 2010 - 11:58
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 26 септември 2010 - 12:08

Слагане на колектор от ХЕ 4 2 1 и един чип и решаваш проблема завинаги! :)
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 26 септември 2010 - 12:08
Отговори

jonkata007 снимка jonkata007 26 септември 2010 - 12:18

карам колата с обикновена газова уредба и доколкото знам чиповете контролирар работата на бензин
така че чипа май отпада
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 26 септември 2010 - 14:06

 Sandman : За СПАМ 30 дни преглед!  :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от old_corsa: 27 септември 2010 - 10:08
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 26 септември 2010 - 14:45

махай го туй АГУ ако нямаш възможност я караш на бензин поне сложи ГИ и тогава ще има ефект!
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 26 септември 2010 - 16:06

Ако я караш на газ за това няма да ти се дърпа до 2500об. понеже ти трябва по голямо предварение.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 26 септември 2010 - 18:18

Ако проблема ти е в предварението ТАП ти е решението.
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 26 септември 2010 - 20:58

Ако си с обикновена газова се ориентирай към качествено направен,точно за твоята кола чип ;)
Отговори

jonkata007 снимка jonkata007 27 септември 2010 - 12:44

благодаря за отговорите
отивам при един мой човек газаджия и да я почва :icon_razz2: :smile3560: :mhihi:
Отговори

Galabov снимка Galabov 17 ноември 2010 - 15:24

да ще има колега даже имам колектор 4-2-1 от хе ако на някои му трябва да свирка:)
Отговори

banker снимка banker 01 декември 2011 - 22:18

 Galabov, на 17 ноември 2010 - 15:24, каза:

да ще има колега даже имам колектор 4-2-1 от хе ако на някои му трябва да свирка:)



имаш ли го още?
Отговори

warbi снимка warbi 04 януари 2012 - 16:02

Здравейте колеги, ще попитам тук с цел да не претрупвам форума с още една тема... та..
Има ли аналог на маховика на X20XEV, от друг опел, или някакъв технически грамотен начин да се ОЛЕКОТИ стандартния ? Питам понеже мотора е свален и ще го монтирам на доста по леко купе и си мисля, че това ще ми даде още допълнителна пъргавина? И до колко това пък ще повлияе в последствие върху останалата работа на мотора..?
Имам и още един въпрос, за какъв точно чип става на въпрос по горе? - предполагам не става въпрос за някое съпротивление на някой датчик ..
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 04 януари 2012 - 16:08

Ползва се маховик от C20NE и той е с 6 болта и тежи 6,5кг спремо 9,5кг на ХЕВ-а. Имаше писано по темите във форума.
Отговори

warbi снимка warbi 04 януари 2012 - 16:24

 BiserRs, на 04 януари 2012 - 16:08, каза:

Ползва се маховик от C20NE и той е с 6 болта и тежи 6,5кг спремо 9,5кг на ХЕВ-а. Имаше писано по темите във форума.



а дали ще мога да ползвам фородовия и претискателния дискове от Х20ХЕВ-а
Отговори

TurboAstra снимка TurboAstra 09 януари 2012 - 04:12

Аз си взех c20ne маховик. Наистина става на X20XEV и след като се престърже е почти наполовина по лек. За съжаление колата е на вилата и съединителя е там а моховика е до мен. Така като гледам не мисля че ще може да се използва от x20xev съединителят на c20ne маховик. Маховика е доста по плосък , феродовия диск може и да стане незнам но за претискателя мисля че няма да стане. Феродовия диск за c20ne е доста евтин , само претискателния е малко шантава работа.
Отговори

warbi снимка warbi 09 януари 2012 - 12:42

Благодаря колега, следя темата и ще бъда благодарен ако в последсвие кажеш какво е станало. Незнам после далли няма да имам проблеми с регулировката на самия съединител
( макар и да е жило ) понеже дебелината на маховика + претискателя няма да бъде същата ( предполагам ).
Гледам да намеря и някой хубав колетор ама нещо.. все на камък удрям.. даже ще кача няколко снимки да чуя вашето мнение:
Първия вариант е от неръждавейка и е на фирма TA Technix , Typ EVOFÄVB.. тук обаче има уловка на изхода е 50мм диаметър евентуално трябва да се смени единичната тръба
( последната ) на диаметър 55мм/60мм все пак ДВГ ще е атмосферен и търся да се запази някакъв комфорт от возенето ( не целя да вдигам много аларма )
Втория е на Lexmaul, но тези от неръждавейка са доста скъпи а и поради факта че е цял доста се усложнява както евентуалния му денонтаж така и доставката му, понеже вече се отказах да търся тук.. просто хубави не се продават!
Вие кой вариант бихте препотъчали?

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от warbi: 09 януари 2012 - 13:11
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 09 януари 2012 - 13:53

Първо си попълни правилно профила за да ти се отговори на въпроса :icon_wink2:
За каква кола е колектора(Вектра, Астра)? На лексмола за Вектра е цял, за Астра е от две части. Не съм сигурен дали по новите за Вектра не са пка от две части.
Отговори

warbi снимка warbi 09 януари 2012 - 14:07

 BiserRs, на 09 януари 2012 - 13:53, каза:

Първо си попълни правилно профила за да ти се отговори на въпроса :icon_wink2:
За каква кола е колектора(Вектра, Астра)? На лексмола за Вектра е цял, за Астра е от две части. Не съм сигурен дали по новите за Вектра не са пка от две части.


струва ми се че профила ми е коректно попълнен, а иначе мотора е от Астра Ф и ще се монтира на Корса Б,
но незнам какво отношение има това по темата?
Отговори

WILLY снимка WILLY 09 януари 2012 - 14:47

Относно маховика от C20NE(ранните) се взима маховика заедно с притискателя феродовия може да остане от XEV-a - това намерих последно като инфо от UK форумите.
Кoлектора на XEV винаги излиза на 50мм защото оригинално генерацията е на толкова , освен ако не порчъчваш някъкъв супер спорт.
Можеш да вземеш от каквато кола ти падне - астра ф или г ,калибра, вектра щом ще е в коша на корса. Имат раазлики по между им заради компресори радитори и Т.Н.
Относно марката Аз съм за лекса :icon_wink2: не случайно нов струва 450 евра пресметнат е перфектно .
Отговори

warbi снимка warbi 09 януари 2012 - 16:36

едно голямо МЕРСИ....
мислех че е на 55мм оригиналната генерация, но явно съм грешал
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg