Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Съедининител Вектра Б

Mitko-79 снимка Mitko-79 08 януари 2012 - 11:45

Проблема е следния: вчера при потегляне на първа скорост нещо изтропа и дотам.Натискам съединителя включвам на първа ,пускам го и.....колата не ще да потегли/работи си на обороти/не е жило ,скоростите влизат.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля за помощ.Да добавя че от седмица две някой път при потегляне се чуваше същото прилопване от към скоростната кутия /според мен/
Отговори

kalin09 снимка kalin09 08 януари 2012 - 14:43

Преглед в сервиз
Вариантите се каре,скорости съединител.
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 08 януари 2012 - 14:49

 kalin09, на 08 януари 2012 - 14:43, каза:

Преглед в сервиз
Вариантите се каре,скорости съединител.

Скоростната кутия е сменяна миналата година Каре?????
Отговори

kalin09 снимка kalin09 08 януари 2012 - 14:53

Това че е сменявана миналата година нищо не значи :mhihi:
Ф18 е нали ?
Каре на полуоска,ама без око да види,ръка да пипне нищо не може да се каже.
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 08 януари 2012 - 15:00

 kalin09, на 08 януари 2012 - 14:53, каза:

Това че е сменявана миналата година нищо не значи :mhihi:
Ф18 е нали ?
Каре на полуоска,ама без око да види,ръка да пипне нищо не може да се каже.



F17W е кутията
виж за карето не се сетих
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 09 януари 2012 - 20:26

Днеска гледам че под колата има малка локвичка масло от скоростната кутия.Май наистина не е съединителя.Май на каре отиват нещата.та въпроса ми е може ли да е пострадала и скоростната кутия?
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 09 януари 2012 - 20:48

 Mitko-79, на 09 януари 2012 - 20:26, каза:

Днеска гледам че под колата има малка локвичка масло от скоростната кутия.Май наистина не е съединителя.Май на каре отиват нещата.та въпроса ми е може ли да е пострадала и скоростната кутия?

На кутия прилича.Отаваряи и преглеждаи ,какво и се чудиш,подхващаи я мършата нема де да ходи.
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 09 януари 2012 - 21:00

 Пресиян Василев, на 09 януари 2012 - 20:48, каза:

На кутия прилича.Отаваряи и преглеждаи ,какво и се чудиш,подхващаи я мършата нема де да ходи.


Ами за сряда имам час за майстора?
Защо мислиш че е кутия.Аз си мисля че е вътрешно каре защото наколко дена преди да се счупи при тръгване чаткаше нещо.
Отговори

Кръстника снимка Кръстника 09 януари 2012 - 21:04

Този модел коли нямат жило на съединителя което е много лошо знам от опит а имат лагер помпа.При теч на масло от нея не влизат скоростите така че проблема ти е друг скоросна кутия най вероятно.!!!! Диференциал също може да е ако е останала без масло
Мнението беше редактирано от Кръстника: 09 януари 2012 - 21:07
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 09 януари 2012 - 21:14

 Кръстника, на 09 януари 2012 - 21:04, каза:

Този модел коли нямат жило на съединителя което е много лошо знам от опит а имат лагер помпа.При теч на масло от нея не влизат скоростите така че проблема ти е друг скоросна кутия най вероятно.!!!! Диференциал също може да е ако е останала без масло

Ами те скоростоте си влизат перфектно.Само дето като пусна съединителя не тръгва колата.Надявам се да е излязло вътрешното каре на полуозката,че ремонта по евтин.Не виждам логика да е кутията.
Отговори

Кръстника снимка Кръстника 09 януари 2012 - 21:20

няма как да излезе но да се потроши може а може и външно да е
Отговори

speedsg1 снимка speedsg1 09 януари 2012 - 22:47

Огледай на запален мотор и включена предавка с отпуснат съединител нещо извън предавателната кутия
върти ли се /вътрешно каре, полуос/ и ще добиеш някаква представа накъде отива работата.
Отговори

Brix снимка Brix 10 януари 2012 - 08:38

Бих заложил на скъсан феродов диск, но разбира се, понякога повредите се крият там, където не предполагаш. С писане във форума обаче едва ли ще има подобрение. Съвета ми е да подходиш като средностатистически български лекар. " - Какво ми има докторе?", "- Като те отворим, ще видим"
Отговори

FRYER снимка FRYER 10 януари 2012 - 08:45

Провери ли дали ти намалява спирачната течност в казанчето?
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 10 януари 2012 - 10:41

 Brix, на 10 януари 2012 - 08:38, каза:

Бих заложил на скъсан феродов диск, но разбира се, понякога повредите се крият там, където не предполагаш. С писане във форума обаче едва ли ще има подобрение. Съвета ми е да подходиш като средностатистически български лекар. " - Какво ми има докторе?", "- Като те отворим, ще видим"


Ами за сряда имам час.Прав си то ще си покаже :mhihi:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 10 януари 2012 - 11:34

Колега, на друг автомобил (Опел ръждет :mhihi: ) преди 6 години подобна случка заради ръждясала ламарина около болтовете за втулките на носачите и пак "локвичка скоростно масло под колата". Причината беше излязло вътрешно каре от диференциала. Вдигни колата на крик много стабилно първо от лявата страна и после от дясната. При вдигната на крик кола включи на скорост и дай плавно и внимателно газ за да не падне колата от крика (или подпри колата с трупчета). Логично е свобондата гума да започне да се върти. Ако едната гума се завърти , а от другата страна не значи има проблем с каре !
Мнението беше редактирано от javor_bg: 10 януари 2012 - 11:35
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 10 януари 2012 - 17:53

Май намерих отговор на моя проблем в темата на колегата http://www.opelclub....c=58729.Счупени сателити.Та въпроса ми е следния дали стават само от моя вид кутия F-17W или мога да ползвам от друга/намерих една F16 оставена за скраб.Единственото което намерих докато се рових в нета въпросните сателити ставали и от кутия F13,F15 и F17.
Мнението беше редактирано от Mitko-79: 10 януари 2012 - 20:35
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 12 януари 2012 - 15:07

Оказа се излязли вътрешно каре.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 12 януари 2012 - 16:25

Тоест сателитите са здрави ? Това каре не може да излезе ей така. Има друга причина, поради която е излязло и това трябва да се види. Шарнирите как са ?
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 12 януари 2012 - 18:03

И аз мисля, че това каре не може да излезе без причина. Преди време имах същия проблем и се оказа , тампоните на двг бяха заминали, целият се местеше и затова изскочи карето.Затова ги погледни и тях .Успех!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg