Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

При потегляне парното намаля силата си

Pilota снимка Pilota 13 май 2013 - 00:31

Здравейте колеги!Поздрави на всички :) Искам да помоля за помощ тъй, като вече превъртях играта от нерви с моята "кола мечта".Имам следният адски странен проблем.Колата ми е Опел Омега Б 95г. 2000 кубика 136 к.с. автоматик. Проблемът се изразява в това, че когато карам с постоянна скорост, силата на струята на въздух от парното е постоянна, и в момента в който минимално подам газ тази същата нормална струя намалява неимоверно.Чувам, че оборотите на вентилатора не се менят а вътре в самите въздухопроводи сякаш някаква клапа се отваря и затваря, но не съм сигурен дали наистина се случва това.Проверих си всичките вакуми и уж всичко е наред.Намерих един вакумен клапан които се намира в двигателният отсек, който разбрах че служи да спра притока на топъл антифриз, когато пусна климатика, та този същият течеше и смятам утре да го сменя, но съдейки по това, че съм разбрал за какво служи няма логика да има общо.Този проблем се появява както на директна предавка така и на неутрална.Подам ли газ, струята намалява неимоверно.Силно се надявам да да дадете акъл тъй като вече минах през няколко майстора и всички вдигат ръце, а някои дори не желаят да я погледнат.Поздрави!
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 13 май 2013 - 07:13

А когато колата е на място пак ли се случва същото?
Отговори

Pilota снимка Pilota 13 май 2013 - 09:48

Когато е на място като натисна педала на газта пак се получава същият ефект.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 13 май 2013 - 18:59

когега на вакуума който отива от двигателя към клапите за управление на парното трябва да има един възвратен клапан някъде, може би под кората за чистачките. Така както ми го обясняваш най вероятно той да е изтървал , защото при подаване на газ намялява вакуума в двигателя и евентуално някоя клапа да не си стои на мястото заради това. И това ти го говоря ако си с климатроник, защото доколкото знам с\без климатик когато е с врътки всичко се управлява с жила.
Отговори

Pilota снимка Pilota 13 май 2013 - 22:31

Колата ми е с климатик. Доколкото съм отварял таблото установих че с жила местя само клапи от които зависи дали в моята половина да духа студено или топло както съответно и за другата половина. С вакум контролирам това в коч част на купето да духа парното.Това което ми казваш колега утре ще го потърся.Ще проследя пътч на вакума, но ако ми качиш една снимка на това което търся ще съм ти признателен!
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 14 май 2013 - 15:42

В момента не съм в БГ и снимка няма как. Иначе мисля клапана представлява малко цилиндърше с диаметър около 2см и височина 2см на което откъм двете основи има по една тръбичка за вход и изход. Естествено пропуска въздух само в едната посока. И между другото мисля че на някои коли май това клапанче е общо за сервото и климатика и се намира на тръбата на сервото за вакуум, така че провери и там как е. Иначе както го обясняваш и аз мисля че просто се променя пътя на въздуха и затова ти се струва че намалява духането ако следиш примерно централните духалки а от отива в краката.
Отговори

Pilota снимка Pilota 17 май 2013 - 10:30

Е няма такъв клапан и това си е!!! Обърнах цялото табло и всичко е наред да му се незнае и пущината
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg