Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Рейка

VanVan снимка VanVan 11 април 2008 - 17:29

Похлопва ми рейката на Astra F Hatchback 1995 без хидравлика. Като я разглобих установих, че луфта е в оста на волана, а не във водещата ос към накрайниците. Не е от каренцето! В самата рейка предавката хлопа. За съжаление обаче нищо не можах да направя - предполагам че иска специален метод за рециклиране. Та въпроса ми е ако някой е имал подобен проблем и знае как да го реши нека да сподели тука или на ЛС. Ако познавате читав майстор, който би го направил без проблем също става...

Поздрави!
Отговори

barbutko снимка barbutko 14 февруари 2009 - 00:00

Здравей колега.Аз имам подобен проблем с рейката (механична)под тази ос има една голяма контра гайка разхлаби я малко и претегни толта който законтря тази гайка.Този болт обира този луфт,след това пак притегни тази контра гайка.Не стягаи много този болт защото волана става тежьк.Дано да помогна.
Отговори

VanVan снимка VanVan 18 февруари 2009 - 13:21

Ами..всъщност смених рейката с нова още отдавна, луфта се обира до определено време, след това си иска нова, защото луфта в средата на рейката е по-голям от този в двата й края.
Отговори

ceci_b снимка ceci_b 03 април 2009 - 12:47

колеги а дали и на хидравлична реика има такав болт на предавката щот и на мен от там ми хлопа а реиката си работи идеално и няма течове, та мисалта ми е дали и аз имам от каде да го притегна този луфт. става на вапрос за вектра Б
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg