Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Задна чистачка

valeri69 снимка valeri69 08 октомври 2012 - 15:00

Задната чистачка на Опел фронтера работи постоянно.Мисля че е релето ,но немога да го открия къде се намира.Ако някой знае къде е ще съм му много благодарен.
Мнението беше редактирано от valeri69: 08 октомври 2012 - 15:01
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 08 октомври 2012 - 15:11

Колега, релетата не се ли намират до бушоните?
Не помня къде се намираше релето за чистачките. Ако не е там то провери при тези които са при акомулатора/но се съмнявам да са там/
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 октомври 2012 - 15:33

А според мен ти се е скъсал кабел в снадката на петата врата и оттам окъсява.
Отговори

valeri69 снимка valeri69 08 октомври 2012 - 21:56

Вадих всички релета ,които са до акумулатора,но нито едно не е за задната чистачка.Ще прегледам кабелите за да видя дали няма скъсване.
Отговори

Ognjan снимка Ognjan 01 март 2013 - 22:05

 valeri69, на 08 октомври 2012 - 21:56, каза:

Вадих всички релета ,които са до акумулатора,но нито едно не е за задната чистачка.Ще прегледам кабелите за да видя дали няма скъсване.

здравей, причината не е в управлението,а в прекъснал кабел в снопа за ел.захранване на задната врата в зоната на прегъване м/у задната лява колона и вратата.При мен бяха прекъснати два кабела .Проверката се прави като се разкачи куплунга на снопа намира се отвътре под кората до задния ляв стоп и куплунга на механизма на чистачката.Когато са прекъснати кабелите за обратна връзка с блока за управление на чистачките (един е и за предните и задната)Задната чистачка се движи хаотично и непрекъснато с включване на контакт.Докато го открия се сдобих с два управляващи електронни блока,а той се намира като демонтираш жабката в дясно оранжева или синя кутия на нея пише ISUZU.Дано съм ти полезен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg