Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем със запалката

Гостr00tme_* 26 март 2015 - 16:49

Здравейте,
вчера ми се наложи да използвам мини-компресорът за помпене на гумите. Той се включва в куплунга на запалката и след 2-3 минутки работа просто изгасна. В буксата на запалката нямаше никакъв волтаж след това.Проверих и дали бушончето не е изгоряло, но и то беше здраво. Но забелязах, че лампичката на бутона, който е за нагрявнето на задното стъкло свети постоянно и не мога да го изключа. Не знам дали имат връзка двете неща,и дали това не е от преди, но мисля че сега стана. Ако имате някакви идеи къде може да е проблема бих бил благодарен да ги споделите. Аз съм ок с поялника, електрониката и не се притеснявам да разглобявам, но въпроса е поне приблизителна представа да имам какво да търся.
Автомобилът е Опел Астра H 1.6 CDTI/Ecotec 2009-та година
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 28 март 2015 - 23:02

Щом си сигурен кой е бушона, провери си кабела от бушона до запалката.
Схема нямаш ли.Пробва ли с друг консуматор в запалката? Сигурен ли си, че мериш на правилните пластини вътре в запалката?
Отговори

Гостr00tme_* 29 март 2015 - 19:07

Пробвах и друг консуматор (навигация) и мерих кабелите директно, няма никакво напрежение там. Предпазителя е номер 29 и той си е наред. Вероятно става въпрос за късо някъде, макар, че няма логика от едно включване на консуматор да стане от само себе си. Не знам дали има и релета към тази верига. Може да потърся схема на ел инсталацията да ги проследя, но преди това ще трябва да го разглобя таблото да видя нещо очевадно дали има. То реално, ако имам схема лесно ще хвана проблема като ги меря едно след друго. Ако някои има такава нека я постне.
Отговори

gerov снимка gerov 29 март 2015 - 19:58

Има два вариянта кутии за бушони в багажника!
Единия вариант е 29-бушон,а другия е 36.
Не си попълнил в профила си кода на двигателя за да се ориентира човек!
Това 1.6 CDTI/ecotec,незнам точно какъв модел е!
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 март 2015 - 08:43

Да, и аз чета сега инструкцията и там за запалка дават гнездо 36 в двигателния отсек!!! Според моята инструкция №29 както е писал автора е за Усилвател на кормилното управление.

Но щом си на ти с електротехниката защо не замериш всички бушони...

Публикувано изображение
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 30 март 2015 - 11:28

F36 е 20 ампера и е за запалката и не е в двигателния отсек, F29 е 10 ампера - за аварийните и осветлението на салона.Това е според моите схеми.
Към автора:
Виж и под двата предпазителя - клемите на самото табло. Измери съпротивлението на кабелите на изход от предпазителите до запалката с омметър.
При изваден предпазител и на "контакт" трябва да имаш + на входа на предпазителя.На другото краче ти е изхода на предпазителя към запалката.
Как мериш + на запалката? Масата от къде я вземаш? Да не да ти се е прекъснала масата? Пробвай да мериш с друга маса.
П.С. Не се обиждай от поученията, просто гледам да съм сигурен, че мериш и търсиш правилно... :beer:
Отговори

BoltThrower снимка BoltThrower 14 февруари 2018 - 15:36

 Стаевски, на 30 март 2015 - 11:28, каза:

F36 е 20 ампера и е за запалката и не е в двигателния отсек, F29 е 10 ампера - за аварийните и осветлението на салона.Това е според моите схеми.


За Астра Н, това не е вярно. На всички Астри Н, запалката е на бушон от 15А. Проверявах, къде ли не, поради проблеми с нея, непрекъснато ми гореше бушона.
Астра Н е с два вида бушонни табла. При първият вид е на бушон номер 36 отпред, а при вторият на бушон 29 отзад. И двата бушона са по 15А.

Ето така може да се потърси из гугъл по този въпрос:
opel astra h 1.6 twinport z16xep engine fuses description
Мнението беше редактирано от BoltThrower: 14 февруари 2018 - 15:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg