Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Автоматично вдигане на стъклата на астра Г

Jelev снимка Jelev 23 февруари 2009 - 21:29

Цитат

Ми това е от мен. Ако някой има въпроси , или пък съм изтървал случайно нещо, нека пише. PS Това ще го монтирам вероятно след 3-4 дена и ще кажа как е, но иначе съм го тествал в лабораторни(домашни) условия и всичко е ок

Колега стана ли работата ? работи ли ? и въпроса ми е ако можеш и на мене да ми измаисториш една такава джажа :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Jelev: 23 февруари 2009 - 21:32
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 02 март 2009 - 13:37

Такааа.... монтирах я значи тази схема и всичко си тръгна като по масло. За тези дето ги мързи да гледат в ляво колата ми е Vectra B. Всичко си тръгна според очакванията: когато е на контак не работи, а когато излезеш и заключиш с дистанционното (или пък натиснеш палеца на централното) процорците си се вдигат до горе и си се чува как изключват моторчетата. Ако пък са си вдигнати стъклата се чува само стандартното прецъкване и всичко спира до там, а не да се товари механиката през цялото време на импулса както се опасяваха някои колеги.

А сега и малко информация за монтажа. Моето централно се намира краката на пасажера зад кората вдясно.Самата кора се държи на 2 болта само и като се свали централното е точно посредата :) Няма да ви описвам кой кабел къде се закача на самата букса защото е объркващо малко и зависи кой откъде брои :) а ще ви ги дам по цветове че да се ориентирате по лесно. Значи от схемата дето съм ви я нарисувал в по горния пост точките се свързват както следва:
т.1 - черно/жълто - дебел кабел (В7) - от моторчето за централното
т.2 - червено - тънък калеб (В3) - това е +на контак, в модула влиза и друг червен кабел - дебел, посотянен плюс откъдето централното си взима тока - да не го объркате с него, на вас ви трябва тънкия кабел
т.3 - червено/синьо - тънък кабел (А1) - кабелчето от ключа което се дава на маса за да ви се вдикнат стъклата
т.4 - кафяво - това стандартно си е масата, няма значение кой кафяв кабел ще хванете, при мен в централното си влизаше един макар че по схема го нямаше?! В скобите съм ви дал и номерата на пиновете от буксите.

Тук е мястото да отбележа че колегата Astra 1.4mi който е пуснал темата е допуснал малка неточност: управляващия сигнал от централното се взима от черно/жълто(В7) а не от черно/червено(В:icon_wink2: поради което и някои колеги които са писали по горе са имали проблеми при съживяването на схемата(за съжаление и аз сеподведох :) ).

А съдействие мога да окажа на всеки, само че се местонахождам в Стара Загора и едва ли освен през форума ще съм полезен на колега от Видин примерно :)

А и да не забравя да напомня да не предприемате каквито и да е действия преди да си откачите акумулатора - все пак ще модифицирате а няма да заварявате!!!
Отговори

alchohol снимка alchohol 09 ноември 2009 - 13:10

Колега, схемата видимо е лесна за изпълнение, ама за моята корсичка как да я свържа? Тоя модул на централното изобщо не го намирам. Някъде четох, че на вектрата се връзвало към кабелите под шофьорския праг, а дали е така и на корсата?
Отговори

gogich снимка gogich 24 ноември 2009 - 08:48

Здравейте,
моля за малко помощ с проблем "свързан" отчасти с темата:
- след смяна на пр. ляво стъкло с ново, автоматичното (задържаш бутона за кратко и пускаш) вдигане не работи. Трябва да се натиска постоянно и
за 2-те посоки. От тук и когато са свалени стъклата, заключиш с ключа и задържиш не се вдига лявото стъкло.
Въпроса ми е: понеже "майстор" сменя стъклото, къде да търся този модул и какво представлява и дали е един за 2-те стъкла (тогава няма логика да не работи само лявото, сменено е само стъклото) или ако са отделно за всяко стъкло е взет "назаем". :mhihi:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 24 ноември 2009 - 12:15

Колеги, поправете ме ако бъркам, но си мисля че тази функция си я има на Астрата Г в заводското изпълнение и се "пуска" (или "спира") с диагностичния софтуер, напр. OpelScanner. Аз я имам и нарочно помолих ел. техника да НЕ ми я активира, за да мога ако искам да заключвам колата без да са ми прибрани догоре съклата.
Отговори

gogich снимка gogich 24 ноември 2009 - 13:15

 bat_jorko, на 24 Nov 2009, 12:15, каза:

Колеги, поправете ме ако бъркам, но си мисля че тази функция си я има на Астрата Г в заводското изпълнение и се "пуска" (или "спира") с диагностичния софтуер, напр. OpelScanner. Аз я имам и нарочно помолих ел. техника да НЕ ми я активира, за да мога ако искам да заключвам колата без да са ми прибрани догоре съклата.


... точно така в някои модели я има фабрично, но в твоя случай (това, което искаш) е безмислено да се спира.
1. слагаш ключа и въртиш на дясно (ключа се връща) - заключваш (стъклата си остават в положението на което са били).
2. слагаш ключа и въртиш на дясно (задържаш ключа) - заключваш и стъклата започват да се вдигат (това за което питах, но ми отговориха и ще "обучаваме" стъклото).
Отговори

Astra 1.4i снимка Astra 1.4i 18 декември 2009 - 22:53

 Птривет на всички колеги, аз съм с Астра Ф. Реших си проблема много просто само с два диода за вдигане на стъклата (но ако имат функция комфорт т.е. да се вдигат или спускат сами след натискане  и пускане на бутона) при заключване на вратите независимо дали с ключ или с дистанционното от алармата. Ето аз какво направих , разглобих си корите и намерих кои кабелчета управляват стъклата за вдигане (на всяка от двете врати) след това от машинките на централнито си взех сигнал при заклюване и с едно кабелче ги свързах но сложих и един диод на това кабелче за да не стане когато си вдигам стъклото и колата да се заключва от сигнала на стъклото.

Надявам се и този вариант да Ви е от полза.

Позадрави Владислав




П.С. Аз вече около година карам колата с това побългаряване и нямам проблем. Успех
Мнението беше редактирано от Astra 1.4i: 18 декември 2009 - 22:56
Отговори

redspirit снимка redspirit 14 март 2010 - 10:33

Защо е необходимо да се правят предлаганите схеми, като ето в тази тема колегите са предложили съвсем по прост работещ вариант? В частност за Астра Г се шунтират кабелите червен/син и кафяв/червен на буксата на централното в шофьорската врата. Аз на моята го направих това и работи вече повече от месец безотказно. Кой от двата варианта е по-добър? Даването на късо на двата кабела може ли да е причина да пада акомулатора например? Някой мерил ли е дали се повишава консумацията от тази екстра?
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 14 март 2010 - 22:34

Честно казано нямам идея кой вариант е по добър. Просто този с електрониката се появи преди този с директното свързване на кабелите. За схемата която съм дал - 10000% гаранция че не оказва никакви странични ефекти. За тази с директното свързване - при нея управлението остава активно постоянно все едно си държиш ключа в ключалката и постоянно е задържан надясно. Не знам дали увеличава консумацията това , но със сигурност не е проблем за самото централно - то така или иначе изключва моторчетата когато се затворят прозорците. Това което предполагам не прави, или по точно прави, е че винаги когато заключиш се дигат, докато това което съм предложил аз не работи когато си на контакт(в движение). Като цяло въпрос на вкус. Ако има проблем с директното свързване на кабелите да каже някой дето е пробвал. иначе със сигурност е по лесния вариант :newsm05_41:
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 26 юни 2010 - 21:49

Здравеите колеги имам само един въпрод тази схема е валидна само ако имаш оригиналното централно нали така ? Гледам ,че колегата Astra 1.4i :newsm05_41: е вързал от кабела които подава за заключване кабел с диод към кабела за вдигане на стъклата ,този вариант нестава ли също аи е по-прост .... Аз мислех същия вариант само ,че от алармата имам изход за отваряне на задната врата немога ли да му сложа реленце за време и да го свържа към кабела за вдигане на стъклото и при подаване на тази команда да се вдигат стъклото ? :mhihi:
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 30 юни 2010 - 17:17

Никои ли няма отговор на въпросчето ми ? Спешно ми е ,че съм разколачил корсичката .... :devil-smiley-019:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 02 декември 2010 - 14:18

Искам да опитам ,защо като пъхна клююа в ключалката на вратата и завартя леко на дясно и задържа и се вдигарт стъклата,а като задаржа копчето за заключване на колата не се вдигат(нщкои беше написал че след като се вдигат от ключалката трябва да се вдигат и от дистанционното)
Отговори

titan22 снимка titan22 02 декември 2010 - 14:23

Колега,вероятно се губи някъде връзката с управляващия модул на централното,а от задържане на копчето на дистенционното няма смисъл-трябва да работи с еднократно натискане.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 02 декември 2010 - 14:32

А по принцип не трябва ли да се вдига самоако има комфорт функция-това че се затваря от ключалката означава ли че има такава функция(според мене не означава)
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 02 декември 2010 - 16:19

 TOTTI868, на 02 Dec 2010, 13:32, каза:

А по принцип не трябва ли да се вдига самоако има комфорт функция-това че се затваря от ключалката означава ли че има такава функция(според мене не означава)

здравеите колеги ,сменях странични стакла електрически астра г и ми останаха алуминиевите шини на които се слагат стаклата за ел,оригинални астра г на някои ако му вършат работа ще му ги дам ефтино пишете на лични саобщения поздрави и успех
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 02 декември 2010 - 17:11

някои не знае ли?
Отговори

hudson снимка hudson 02 декември 2010 - 17:34

 redspirit, на 14 Mar 2010, 10:33, каза:

Защо е необходимо да се правят предлаганите схеми, като ето в тази тема колегите са предложили съвсем по прост работещ вариант? В частност за Астра Г се шунтират кабелите червен/син и кафяв/червен на буксата на централното в шофьорската врата. Аз на моята го направих това и работи вече повече от месец безотказно. Кой от двата варианта е по-добър? Даването на късо на двата кабела може ли да е причина да пада акомулатора например? Някой мерил ли е дали се повишава консумацията от тази екстра?

При замасяването на двата кабела, ако караш с отворен прозорец и заключиш вратите, прозорците ще се затворят. Отделно ако алармата ти заключа автоматично вратите след потегляне или си ги заключаш ти, заради деца в колата например, да знаеш че караш без комфорт функция.
За консумацията - вдига я и то не малко. Не помня колко, но ако колата ми не се палеше две седмици, беше въпрос на късмет да запаля - ако не стартираше от първия оборот, трябваше да викам някой да ми дава ток.


 TOTTI868, на 02 Dec 2010, 14:18, каза:

Искам да опитам ,защо като пъхна клююа в ключалката на вратата и завартя леко на дясно и задържа и се вдигарт стъклата,а като задаржа копчето за заключване на колата не се вдигат(нщкои беше написал че след като се вдигат от ключалката трябва да се вдигат и от дистанционното)

Точно за това е темата колега - щом се вдигат от ключа, значи имаш комфорт модул и може да си монтираш схемичката за да се затварят и от дистанционното.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 02 декември 2010 - 18:41

Е не трябва ли щом имам конфорт функция да се затварят и от ключа без да сварзваш кабели
Отговори

hudson снимка hudson 02 декември 2010 - 19:04

Според мен не, според упътването за колата ти също.
И не е лошо да прочитате цялата тема преди да пишете, а не само последните мнения, за да не се предъвква едно и също нещо.
Мнението беше редактирано от hudson: 02 декември 2010 - 19:04
Отговори

ico68 снимка ico68 03 декември 2010 - 23:14

На ВектраБ може и от копчето на ключа без да се връзват кабелите на късо,но трябва да се активира чрез опел-скенер.Разликата е че трябва да се задържи копчето докато се вдигнат иначе спират да се вдигат като се пусне.На АстраГ не съм гледал дали има тази опция.Това е при положение че има конфорт функцията.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg