Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Въпрос за гуми на Инсигния

BOz снимка BOz 09 септември 2015 - 10:48

 Vasil Popov, на 08 септември 2015 - 23:34, каза:

На астрата сложих 195/60 R15. Надявам се показателите за размера на Инсигния 17ка да не са по-лоши :icon_wink2:

Точно там е разликата, че 850-цата за Инсигнията няма нищо общо с 850-цата за размера, който си споменал.
Едната е истинска гума за зимата, а другата е перформънс модел. И съответно имат бая разлика.
Аз лично ще махам 18-ките с които дойде колата - Пирели Сотозеро и ще минавам на истински зимни гуми - Нокиан-а.
Защото между зимните, агресивни шарки, каквато е 850-ката за малкия размер, няма нищо общо с перформинс шарка. Идеята им е много различна.
Отговори

BOz снимка BOz 24 септември 2015 - 13:52

В тази тема да пусна, че искам да си намеря оригинални 17" джанти за Инсигния.
Има 2 избора - или метални с пластмасови тасове (за предпочитане) или алуминиеви. Но държа да са оригинални от модела.
За съжаление при тая Инсигния си има точно определени параметри и от друг Опел не стават. Вече взех едни и се наложи да ги връщам.

Та в този ред на мисли ако някой мерне някъде оригинални 17-ки от Инсигния, нека драсне един ред.

Благодаря.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 24 септември 2015 - 18:47

Пфуу и аз съм на същото дередже тъй да се каже.
Щях да кажа да се конкурираме :rasp: , но честно казано ми се струва, че и двамата яко ще ударим на камък за да ги оборудваме за зимата.
При теб BOz влизат ли 16 цола. Ако не заради супорти или Флекс Райд - пробвал ли си?
Мислил ли си за джанти от БМВ и какво е мнението ти за заместители?

ПП. Разбира се ще проявя джентълменство /да има предложения/ - ти бе първи. :drinks:
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 24 септември 2015 - 20:27

Оригинални втора употреба 17-ки на българския пазар.... малко трудно. Още не е толкова масов автомобил, отделно размерът не съвпада с другите опели, с джантите е малко тънък момента.
Аз ползвам 17-ки за зимата (с тях купих колата) AEZ, ама са с пластмасова фтулка.
Другият вариант е в ebay - гледам има обяви, но лично не видя ли с очи :)
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 24 септември 2015 - 21:35

И аз бях във тоя филм - мноого търсене (от началото на лятото още) за 2ра употреба на 17ки оригинални, но за съжаление без успех, има само BMW-ждийски.
В крайна сметка ми писна, и реших да взема други джантета, след няколко магазина/гумаджийници цените там ме отказаха като техен клиент, и реших че ще е онлайн, но поне немска джанта.
Днес пристигнаха и са още в кашоните, но качих снимчица в темата за моята. :newsm05_41:

 BOz, на 07 септември 2015 - 16:37, каза:

Тази година Нокиан пуснаха новата ВР - Д4 гума. Има я и точно на 17"-овия правилен размер за Инсигнията - 225/55/17. Комплекта от 4-те е 900 лв. и мисля тази зима да заложа на тях.


За зимните, в user manual-a, се препоръчва XL (подсилени) за размери 215/55/17 и 225/50/17, както и да са само зимни. Но за 225/55/17 няма изисквания. Което ме озадачава, надявам се да няма проблем. Тези 10мм спрямо първия размер толкова да правят разлика... :pardon:
Гледам обаче в България няма Nokian WR D4 XL вариант.

Та и при мен ще е както сподели колега - Nokian WR D4 225/55/17 :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 25 септември 2015 - 13:48
Отговори

BOz снимка BOz 25 септември 2015 - 10:57

Мисля, че 16" джанти няма да влезнат, защото имам тази опция:
FOR USE WITH 17" BRAKE SYSTEM

Което означава, че минимума е 17" джанта.

За БМВ джантите знам, защото все пак идвам от БМВ. :)
Но все искам да си взема оригинални джанти за модела. За сега наистина се оказва много трудна мисия.
Да си бях запазил 17-ките с нови зимни гуми от БМВ-то накрая, а да не ги давам с колата. :icon_razz2:
Отговори

KODI80 снимка KODI80 25 септември 2015 - 18:02

 BOz, на 25 септември 2015 - 10:57, каза:

Мисля, че 16" джанти няма да влезнат, защото имам тази опция:
FOR USE WITH 17" BRAKE SYSTEM

Което означава, че минимума е 17" джанта.

За БМВ джантите знам, защото все пак идвам от БМВ. :)
Но все искам да си взема оригинални джанти за модела. За сега наистина се оказва много трудна мисия.
Да си бях запазил 17-ките с нови зимни гуми от БМВ-то накрая, а да не ги давам с колата. :icon_razz2:


Хм, жалко наистина.
Наистина мисля да не кажа, че вече съм се озорил с намирането на оригинални и отиването към БМВ ми се вижда все по-близо и реално.

Освен разликата в централният отвор, който при Инсигнията е 67, а при БМВ 72 - 74.5 други разлики дали има като бивш собственик???
В този ред на мисли - какво те накара да слезеш от БМВ марката?
Това е рядко срещано - не че не го адмирирам просто вземайки за база мои приятели фенове и собственици на марката, които не са в много млади или тинейджърски години яростно отстояват достойнствата на бранда. Интересно ще ми е твоето виждане особено с това, че вече сме с една и съща марка.

ПП. Къде виждаш опционалното оборудване на автомобила? При справка по VIN във Опел ли или и на друго място?
Отговори

BOz снимка BOz 25 септември 2015 - 21:12

Масово джантите на БМВ-тата са с централен отвор 72.5 (повечето) или 74.1 (по-рядко).
Проблема който реално има е, че са предназначени за винотве М12. А Инсигнията е със шпилки М14. Реално с М14 винтове са Х5.
Така, че най-подходяща джанта от БМВ би била такава от Х5.
Също така съвпада с офсет от порядъка на 40.

Замених БМВ-то за Инсигнията, защото исках по-нов автомобил. А не можех да си позволя 5-ца (F10), защото е двойно по-скъпа от Опела. Така, че финансовия аспект на нещата надделяха. А няма смисъл да държа по-старо БМВ, защото просто нямаше да си продам моето, ако това беше целта.
Отделно с излизането на Инсигнията много ми хареса. Реално е единствения Опел, който ми харесва и взех, че си го купих накрая. Отделно е и чисто механично-ценово изражение на нещата. При Инсигнията да кажем всеки тампон по окачването си има оригинална позиция и се продава отделно. На БМВ в този клас всичко е на модули - разбива ти се един тампон на носач и сменяш всичко.
В крайна сметка са много комплексни нещата за избора ми, като съм гледал в крайна сметка да взема най-доброто за парите си. И така ето ме тук.

Ето тук може да видиш с какви екстри ти е излязла Инсигнията от завода.
Отговори

nikal снимка nikal 25 септември 2015 - 21:26

Аз минах на лети джанти от БМВ 16-ки.Днес ми дойдеха и гумите Nokian WR D4 215/60/16.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

BOz снимка BOz 26 септември 2015 - 00:47

Дано да си случил на джанти, защото на мен тези не ми изглеждат оригинални, а има много ментета, които се гънат като кашкавал.
Пробва ли ги върху колата, за да видиш, че остава поне малко място, където да влезе конуса на гайката?
Отговори

nikal снимка nikal 26 септември 2015 - 12:33

Естествено,че съм ги пробвал,как иначе ще ги купя!
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от nikal: 26 септември 2015 - 20:06
Отговори

KODI80 снимка KODI80 27 септември 2015 - 07:28

Браво за джантите и гумите - и двете изглеждат много добре.
Колко пари ти излязоха и двете и от къде взема гумите? Дай повече информация?

Наистина ли ще са толкова добри тея Nokian WR D4, на какво според Вас се дължи - има ли някой, който да ги е карал миналата зима?
Отговори

nikal снимка nikal 27 септември 2015 - 23:10

Джантите ги взех за 300 лв. от познат с БМВ нов внос,а гумите ги поръчах от Gumi7.Там цената им е най-добра - 175 лв.за брой с ДДС.
По въпроса дали са добри гумите едва ли някой може да отговори,защото модела е нов,но има информация в интернет за него.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 28 септември 2015 - 13:39

Супер цена на джантата от БМВ.
Намерил съм оригинални от ОПЕЛ алуминиеви джанти 17" втора употреба със малко забележки, но ми искат 800 лв. Какво мислите за цената, която подлежи на коментар? Колко според Вас струват те?
Джантите са оригинални, но със малкото спици 8 мисля бяха, не като моите 13 спици. Някакво мнение за тях.

Оригинални железни джанти за Опел нови открих за по 100 кинта бройка, но със кръглите отвори. Не тези, които имитират със тас алуминиевите.
Като купя и тасове за железните започнах да се замислям за алуминиевите, но на каква цена да ги пазаря???

ПП. Относно мнението за гумите - усетих се, че са тази година модел и впечатления няма да има, но за пореден път не можах да коригирам мнението поради проблема на форума :unsure:
Отговори

BOz снимка BOz 28 септември 2015 - 17:40

17" Втора употреба за 800 лв. и питаш дали е наред? :moderator:
И имаш предвид, че джанти за Инсигния стават само от Инсигния. От друг Опел не стават.
И оригиналната 17-ка е тази:
Публикувано изображение
Отговори

KODI80 снимка KODI80 28 септември 2015 - 18:45

Мда, че е брадва цифрата брадва е, но бях длъжен да попитам.

Искаш да кажеш, че дори и 13-и спицовите като моите не са оригинални ли визирайки примера ми за 8-ем спицовите?
Ще ги огледам подробно за щампа на производител, жалко че не ги снимах.
А цената на стоманените от по 100 лв как ви се вижда?
Колко пари ли да са оригинални тасове или що-годе добър заместител?
Отговори

BOz снимка BOz 28 септември 2015 - 20:48

Нещо тотално обърка нещата.
Кой твърди, че 13 спицовите не били оригинални? 13 спицовата е 18-ка, а не 17-ка.
Аз ти дадох пример кои 17-ки лети джанти са оригинални.
Отделно, че няма "стандартни" оригинални 17" железни джанти за Инсигния. 17-ките железни за Инсигниа са само тези с 5-те ребра с тасовете.
Стандартните железни джанти, който са с много дупчици (като на повечето коли) са 16-ки за Инсигниа с ето тези тасове.
Може би говориш 100 лв. джанти за Опел - някаква желязна 5х120, на които стават стандартните тасове.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 29 септември 2015 - 07:47

Да прав си сам се оплетох и благодаря за перфектното разяснение.

Железните ми ги предлагат от Автосвят с отстъпка 30% - надявам се да са оригинални не че не изключвах варианта да не са, но явно е така.
Явно подхождам вяло към нещата и ще трябва нещо да променя. Липсва ми информация - както техническа, но най-вече пазарна.

Поздрави.
Мнението беше редактирано от KODI80: 29 септември 2015 - 07:50
Отговори

BOz снимка BOz 30 септември 2015 - 09:19

Моята сага приключи.
Прозвънях абсолютно всички обяви за коли на части, където намерих в Интернет пространството. И тъкмо вече се бях отчаял и на предпоследния номер в списъка взе, че ми излезе късмета. Намерих точно това, което търсих:

Публикувано изображение

Доволен съм въпреки, че вчера ми отне 2 часа усилено търкане на тасовете в банята, за да ги направя като чисто нови и днес съм счупен. Ама си заслужаваше. :icon_razz2:

От всичките обяви намерих един вариант, който ми беше резервен в крайна сметка.
Ако някой се интересува, изпратиха ми снимка на тези джанти, като продавача иска 400 лв. за тях. Проучих ги и са много добър избор. По принцип на тях се бях спрял в крайна сметка, но първото ми изискване беше ако мога да намеря оригинални джанти за модела, което и направих. Та някой ако се чуди и му харесват, то нека ми пише ЛС, за да му дам номера на продавача.
Публикувано изображение

Успех на всички.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 30 септември 2015 - 13:51

Браво. Добре свършена работа.
Колко пари взе оригиналната джанта?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg