Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Цена основен ремонт

Николай Линдарев снимка Николай Линдарев 01 юни 2021 - 18:29

Здравейте!!! За съжаление попаднах и аз в черния списък на счупените мотори с моята инсигния 2.0 дизел 2010…. На първо четене е счупила маслена помпа и в движение заби и почна да чука зверски мотора. Нищо не светна,нищо не изписа по таблото. Като почна да чука мотора веднага отбих и я загасих . Запалих я и чак тогава изписа ниско налягане на маслото и веднага пак я угасих. И така 200 км с пътна помощ. Вече е в сервиз и чакам да я отворят и да кажат присъдата. Интересува ме какво ще струва горе долу в най лошия вариант. Благодаря предварително
Отговори

BOz снимка BOz 01 юни 2021 - 19:18

Да кажем около 2.5к ще ти излезе.
Отговори

Николай Линдарев снимка Николай Линдарев 01 юни 2021 - 19:24

Това в най лошия случай ли е?? За друг мотор ми искат 2 к ,но на него пак всичко трябва да подменя ,за да знам ,че е ок. Ъо не си заслужава тогава,аз корубата си я имам
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 юни 2021 - 19:37

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 02 февруари 2024 - 20:57
Отговори

Николай Линдарев снимка Николай Линдарев 01 юни 2021 - 19:48

Аз питам тук,защото има хора ,които са минали по моя път( за съжаление). Очаквам ориентировъчна цена като части в най лошия случай. Цената за труд от сервиза е друго нещо…И не моля никой да гадае какво е счупено по мотора ,а затова питай за най тежкия вариант.
И незнам защо винаги се намира някой,който само гледа да хапе!!! Е нали затова е този клуб…. Да се пита и споделя… или бъркам !!??
Отговори

BOz снимка BOz 02 юни 2021 - 09:20

Най-тежкия вариант е доста скъп. Примерно твоя ДВГ да не става за нищо, блока да е надран зверски, главата нещо да и е станало и всякакви мизерии допълнително.
Съответно ще купиш "нов" ДВГ, него пак ще го правиш и отиваш на много повече пари.
Отделно може и да решиш да вземеш и чисто нов ДВГ от представителството и тогава отиваш на най-лошия вариант от финансова гледна точка.
Отговори

Николай Линдарев снимка Николай Линдарев 02 юни 2021 - 12:57

Мдаааа. Тегава работа!!! Остава да чакам присъдата и тогава вече да се мислят вариантите. Благодаря за отговорите
Отговори

devailo снимка devailo 26 юни 2021 - 21:53

Какво се случи при теб колега? Че и аз тръпна в очакване на такава присъда..
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 27 юни 2021 - 08:19

Щом е изтропала в движение, работата е "заеби"
Мога да предложа финансово изгоден вариант, но се иска първоначално малко повече пари:
Отиваш и си купуваш една англичанка (може Ирландка, шотланка) от там и си я караш на ход до тука. Гледаш да има повечко екстри. Та караш я на ход до тук, вземаш си мотора, другото пускаш на части, и накрая дори си на малка печалба.
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 28 юни 2021 - 06:50

А имаш ли представа как са нещата с ДДС и мито след излизането на англичаните от ЕС? Миналата година заглеждах деснячките и се чудих да си вкарам една за части, определено имаше много добре изгледждащи коли за по 4-5к паунда. Повечето даже си бяха с по два комплекта джанти и като се замисля, от двигадел, скорости и джантите може да избиеш 60% от покупката за отрицателно време.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 06 юли 2021 - 11:17

От Шотландия и Ирландия нямаш никакъв проблем. Със Англия миналото лято един приятел вкара едно Мондео по същата схема - нямаше драми
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 юли 2021 - 15:00

Миналата година Брекзит все още не беше факт. Затова е важно сега какво е положението.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg